2. Procedure
Procedure
Title: „Текущ ремонт, профилактика, техническо обслужване и доставка на резервни части и консумативи на колесен трактор NEW HOLLAND T6 180 и прикачен инвентар за срок от 24 месеца.“
Description: Предметът на обществената поръчка включва текущ ремонт, профилактика, техническо обслужване и доставка на резервни части и консумативи на Колесен трактор NEW HOLLAND T6 180 и прикачен инвентар, собственост на „Югозападно държавно предприятие” ДП, предоставени за стопанисване и ползване на ТП „ДГС Гоце Делчев“ съгласно Заповед № РД-07-464/18.05.2023 г. 1. Колесен трактор, модел NEW HOLLAND T6 180, сериен номер HACT6180JNDG02832, дата на първа регистация 05.05.2023 г., рег. номер ; Е 06508 2. Плуг, модел MASS,PM 1220041695, сериен номер 2023000903, рег. номер E 02597 A 3. Дискова брана, модел ILGI TX 24, сериен номер 0043, рег. номер E 02599 A 4.Роторна фреза, мдел FPM Rotas260/6, сериен номер 14165, рег. номер E 0010172A 5. Ямокопател, модел SELVATICI T34, сериен номер 14165, рег. номер E 02600 A 6.Вентилаторна пръскачка, модел PARLAYAN 1600L STAR TURBO, сериен номер 342, рег. номер E 0010170A Изискванията предмет на обществената поръчка са посочени в техническата спецификация. Влаганите резервни части трябва да сътветстват а марката одела на колесният трактор , да бъдат нови, неупотребявани, оригинални и да мт сертификат за произход от прозвдителя.
Internal identifier: 610515
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Участник в процедура за възлагане на обществена поръчка може да бъде всяко българско или чуждестранно физическо или юридическо лице или техни обединения, както и всяко друго образувание, което има право да изпълнява обекта на поръчката, съгласно законодателството на държавата, в която то е установено. Съгласно чл. 54, ал.1 от ЗОП, възложителят отстранява от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка участник, когато: е осъден с влязла в сила присъда за престъпление по чл. 114а – 114т, чл. 159а – 159г, чл. 172, чл. 192а, чл. 194 – 217, чл. 219 – 252, чл. 253 – 260, чл. 301 – 307, чл. 321, 321а и чл. 352 – 353е от Наказателния кодекс; е осъден с влязла в сила присъда за престъпление, аналогично на тези по т. 1, в друга държава членка или трета страна; има задължения за данъци и задължителни осигурителни вноски по смисъла на чл. 162, ал. 2, т. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс и лихвите по тях към държавата или към общината по седалището на възложителя и на участника, или аналогични задължения съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен, доказани с влязъл в сила акт на компетентен орган. е налице неравнопоставеност в случаите по чл. 44, ал. 5 от ЗОП; е установено, че: а) е представил документ с невярно съдържание, с който се доказва декларираната липса на основания за отстраняване или декларираното изпълнение на критериите за подбор; б) не е предоставил изискваща се информация, свързана с удостоверяване липсата на основания за отстраняване или изпълнението на критериите за подбор; 6. е установено с влязло в сила наказателно постановление или съдебно решение, нарушение на чл. 61, ал. 1, чл. 62, ал. 1 или 3, чл. 63, ал. 1 или 2, чл. 118, чл. 128, чл. 228, ал. 3, чл. 245 и чл. 301 – 305 от Кодекса на труда или чл. 13, ал. 1 от Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност или аналогични задължения, установени с акт на компетентен орган, съгласно законодателството на държавата, в която участникът е установен; 7. е налице конфликт на интереси, който не може да бъде отстранен. 8.Наличието на влязъл в сила съдебен акт на компетентен орган, с който е наложена временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки на основание чл. 83а, ал. 5, т. 1 от Закона за административните нарушения и наказания (ЗАНН) е основание за задължително отстраняване на участник. Възложителят ще извършва служебна проверка в Портала за обществени поръчки (ПОП) в рубрика „Стопански субекти със забрана за участие в процедури“, „Списък на стопанските субекти с наложена санкция по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН – временна забрана за участие процедури за възлагане на обществени поръчки“, като при установяване на вписване за периода на действие на санкцията, съответния участник подлежи на отстраняване от участие в процедурата. Основанията по чл. 54, ал. 1, т. 1, 2 и 7 от ЗОП се отнасят и за лицата, които представляват участника и за членовете на неговите управителни и надзорни органи съгласно регистъра, в който е вписан участникът, ако има такъв, или документите, удостоверяващи правосубектността му. Когато в състава на тези органи участва юридическо лице, основанията се отнасят и за физическите лица, които го представляват съгласно регистъра, в който е вписано юридическото лице, ако има такъв, или документите, удостоверяващи правосубектността му. В случаите по чл. 54, ал. 2 от ЗОП, когато участникът или юридическо лице в състава на негов контролен или управителен орган се представлява от физическо лице по пълномощие, основанията по чл. 54, ал. 1, т. 1, 2 и 7 от ЗОП се отнасят и за това физическо лице. Основания за незадължително отстраняване. Съгласно чл. 55, ал. 1 от ЗОП, възложителят може да отстрани от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка участник, за когото е налице някое от следните обстоятелства:1. обявен е в несъстоятелност или е в производство по несъстоятелност, или е в процедура по ликвидация, или е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от Търговския закон, или е преустановил дейността си, а в случай че участникът е чуждестранно лице – се намира в подобно положение, произтичащо от сходна процедура, съгласно законодателството на държавата, в която е установен;2. лишен е от правото да упражнява определена професия или дейност съгласно законодателството на държавата, в която е извършено деянието;3. сключил е споразумение с други лица с цел нарушаване на конкуренцията, когато нарушението е установено с акт на компетентен орган;4. доказано е, че е виновен за неизпълнение на договор за обществена поръчка или на договор за концесия за строителство или за услуга, довело до разваляне или предсрочното му прекратяване, изплащане на обезщетения или други подобни санкции, с изключение на случаите, когато неизпълнението засяга по-малко от 50 на сто от стойността или обема на договора;5. опитал е да:а) повлияе на вземането на решение от страна на възложителя, свързано с отстраняването, подбора или възлагането, включително чрез предоставяне на невярна или заблуждаваща информация, илиб) получи информация, която може да му даде неоснователно предимство в процедурата за възлагане на обществена поръчка. Основанията по чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП се отнасят за лицата, посочени в чл. 54, ал. 2 и 3 от ЗОП.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50100000 Repair, maintenance and associated services of vehicles and related equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001