676300-2026 - Competition
Poland – Electricity – Dostawa i odkup energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa i odkup energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Description: 1. Przedmiotem zmówienia są dostawy energii elektrycznej do punktów poboru Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Opolu, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. oraz odkup całych nadwyżek energii wytworzonych w instalacjach OZE należących do Spółki i wprowadzonych, do sieci OSD. Szczegółowy wykaz i charakterystykę punktów poboru energii przedstawia załącznik nr 1.2. do SWZ Wykaz PPE oraz prognoza zużycia na rok 2027. 2. Prognozowane zapotrzebowanie na energię elektryczną w obiektach zarządzanych przez Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Opolu ustalono w okresie trwania umowy, na poziomie 2532,761 MWh. Szczegółowy rozkład zużyć dla poszczególnych punktów poboru w różnych taryfach i strefach czasowych przedstawiono w załączniku nr 1.2. do SWZ. Jest to wartość orientacyjna ustalona na podstawie danych rzeczywistych za okres poprzednich 12 miesięcy. Oszacowanie przewidywanego zużycia energii elektrycznej stanowi element służący tylko do określenia wartości umowy i nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do zakupu energii elektrycznej w podanych ilościach. Ilości energii zakupionej mogą się zmienić ±30% w zależności od potrzeb Zamawiającego. W przypadku zrealizowania dostaw w mniejszym zakresie, tj. niewyczerpującym ilości energii elektrycznej wskazanej w załączniku nr 1.2. do SWZ, Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego. 3. Do punktu PPE „Miejskie Składowisko Odpadów przyłącze I” Zamawiający posiada przyłączoną jednostkę biogazową MEB1 o mocy wytwórczej 0,450 MW, natomiast do punktu PPE „Miejskie Składowisko Odpadów przyłącze II” jednostkę biogazową MEB2 o mocy 0,505 kW. Obie biogazowe jednostki wytwórcze będą pracowały zamiennie, a Zamawiający dołoży wszelkich starań by wytwarzanie energii z OZE w tych jednostkach było procesem ciągłym i niezawodnym, w trybie 24/7/365. Szacuje się, że łączna ilość energii z biogazu, przeznaczonej do odkupu w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wyniesie 3284,900 MWh. Rozkład ilości energii wytworzonej na poszczególne miesiące roku przedstawiono w załączniku nr 1.3. do SWZ: Ilość nadwyżek energii z jednostek biogazowych. 4. Zamawiający zawrze umowę odkupu Energii Elektrycznej wytworzonej w źródłach biogazowych MEB1 i MEB2 o których mowa w ust 3. na wzorze umowy zaproponowanym przez Wykonawcę. a) W rozliczeniu z tytułu realizacji odkupu całych nadwyżek Energii Elektrycznej wytworzonej z biogazu wyłącznie w instalacjach Odnawialnego Źródła Energii, zastosowanie znajduje model: N = EOSD * (CTGE -|10% * CTGE|) gdzie: N – należność netto za sprzedaną Energię Elektryczną w danym Okresie Rozliczeniowym [zł] EOSD – ilość Energii Elektrycznej sprzedanej przez Sprzedającego dla Kupującego w danym Okresie Rozliczeniowym [MWh] CTGE – cena określona w oparciu o średnią arytmetyczną ze wszystkich cen Fixingu I notowanych na Rynku Dnia Następnego prowadzonym przez Towarową Giełdę Energii S.A. w danym Okresie Rozliczeniowym, [zł/MWh]. b) W rozliczeniu za Bilansowanie Handlowe Zamawiający zobowiązany jest do zapłaty na rzecz Wykonawcy ceny jednostkowej CBH w wysokości nie większej niż 8,00 zł (osiem zł, 00/100) netto za każdą 1 MWh Energii Elektrycznej sprzedanej Wykonawcy CBH – cena jednostkowa za Bilansowanie Handlowe [zł/MWh]. 5. W związku z przyłączoną w punkcie PPE „Stadion Piłkarski przyłącze podstawowe”, małą instalacją PV o mocy 280 kWp, Wykonawca świadczący usługę dostawy energii, będzie również zobowiązany do odkupu całych nadwyżek energii wytworzonej w tej instalacji i wprowadzonej do sieci, oraz do świadczenia usługi bilansowania handlowego tej energii. Koszt Bilansowania Handlowego Energii Elektrycznej wytworzonej w instalacji PV pokrywa Wykonawca. Szacuje się, że łączna ilość energii z instalacji PV przeznaczonej do odkupu, w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wyniesie 40,148 MWh. Rozkład ilości energii wytworzonej na poszczególne miesiące roku przedstawiono w załączniku nr 1.4. do SWZ: Ilość nadwyżek energii z instalacji PV. Odkup energii wprowadzonej do sieci z tej instalacji nie stanowi przedmiotu niniejszego postępowania. Zasady odkupu nadwyżek energii wytworzonej w instalacji PV i wprowadzonej przez Zamawiającego do sieci w celu jej dalszej odsprzedaży przez Wykonawcę, zostaną uregulowane odrębną umową.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
Additional classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy. Okoliczności skorzystania z prawa opcji i zmiany wartości zamówienia wskazano w projekcie umowy (załącznik nr 3 do SWZ – Projekt umowy). 5. W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia wielkości zamówienia w zakresie do 30% względem podstawowej ilości energii elektrycznej podanej w ust. 1 powyżej. 5.1. zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji: 5.1.1. dodawanie PPE, zwiększenie ilości energii elektrycznej; 5.1.2. skorzystanie z prawa opcji następuje na podstawie jednostronnego oświadczenia woli Zamawiającego, ze wskazaniem zakresu zmian opisanych w punkcie 5.1.1. powyżej, 5.1.3. Zamawiający może jednokrotnie lub wielokrotnie skorzystać z prawa opcji, 5.1.4. opcja będzie rozliczana wg cen jednostkowych na zasadach złożonej oferty dla zamówienia podstawowego, z zastrzeżeniem zmian wynagrodzenia opisanych w projekcie Umowy, 5.1.5. prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5.2. Zmniejszenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie, w zakresie i sposobie: 5.2.1. odejmowanie PPE, zmniejszenie ilości energii elektrycznej, 5.2.2. Zamawiający sporządzi jednostronne oświadczenie woli w zakresie wskazanym w punkcie 5.2.1. powyżej, 5.2.3. Zamawiający może jednokrotnie lub wielokrotnie skorzystać z przedmiotowego uprawnienia, 5.2.4. przedmiotowa zmiana nie będzie miała wpływu na wysokość cen jednostkowych obowiązujących w pierwotnie złożonej ofercie, z zastrzeżeniem zmian wynagrodzenia opisanych w projekcie Umowy, 5.2.5. w przypadku nieskorzystania przez zamawiającego z prawa do zmniejszenia wartości zamówienia wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu, Zmiana wartości zamówienia opisana w pkt 5.1. i 5.2. powyżej spowoduje zwiększenie lub zmniejszenie wynagrodzenia dla wykonawcy. Numeracja zgodna z SWZ oraz z zapisami projektu Umowy.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09310000 Elektryczność
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 09300000 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
Miejsce realizacji
Podpodział krajowy (NUTS): Opolski (PL524)
Kraj: Polska
Informacje ogólne