676503-2026 - Competition
Bulgaria – IT services: consulting, software development, Internet and support – “Сервизна софтуерна поддръжка и консултации на място за IBM SPSS лицензи за нуждите на Националния статистически институт“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: “Сервизна софтуерна поддръжка и консултации на място за IBM SPSS лицензи за нуждите на Националния статистически институт“
Description: Настоящата поръчка има за цел сервизна софтуерна поддръжка и консултации на място за IBM SPSS лицензи за нуждите на Националния статистически институт. Поддръжката е за една година и включва следните дейности: • доставка на нови подверсии (update) и главни версии (upgrade) на продуктите, за срока на договора на медиен носител; • консултации по телефон, относно поддръжката и експлоатацията на продукти - всеки работен ден от 8.30 ч. до 18.00 ч.; • неограничен брой заявки за решаване на проблеми (cases) към IBM, в случай на нужда при ескалиране на проблем; • сервизното обслужване се извършва през единна входна точка (help desk) за всички технически проблеми. Достъпът до единната входната точка се осъществява чрез телефон, факс и електронна поща; • сервизното обслужване се извършва от сертифицирани специалисти с работен език - български; • времето за реакция е до два часа след получаването на заявката в единната входна точка за обслужване. Предоставяне на консултации и извършване на сервизни дейности на място по заявка на НСИ, до 25 човекочаса за инсталираните IBM SPSS лицензи в НСИ като: • срокът на реакция на заявката е до четири часа след получаването и в единната входна точка за обслужване; • консултациите се извършват от сертифицирани квалифицирани специалисти на български език. 1. Гаранция за изпълнение: Преди сключване на договора участникът, определен за изпълнител, представя гаранция за изпълнение на договора в размер на 10 % (десет на сто) от стойността на договора без ДДС. 2. Гаранцията се предоставя в една от следните форми: - парична сума; - банкова гаранция; - застраховка, която обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Гаранцията може да се предостави от името на изпълнителя за сметка на трето лице – гарант. Участникът, определен за изпълнител, избира сам формата на гаранцията. Банковите разходи по откриването на гаранциите по договорите са за сметка на определения изпълнител. Изпълнителят трябва да предвиди и заплати необходимите такси по откриване и обслужване на гаранциите така, че размерът на гаранцията да не бъде по-малък от определения в настоящата документация за участие. 3. Когато избраният изпълнител е обединение, което не е юридическо лице, всеки от съдружниците в него може да е наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията или титуляр на застраховката. 4. Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение се уреждат в договора за обществена поръчка като възложителят не дължи лихви за времето, в което средствата законно са престояли у него. 5. Гаранцията, предоставена под формата на парична сума се внася по следната банкова сметка на НСИ: БАНКА: БЪЛГАРСКА НАРОДНА БАНКА IBAN: BG65 BNBG 9661 3300 1190 03 BIC: BNBGBGSD
Internal identifier: 609440
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0001