676745-2026 - Competition
Finland – Software package and information systems – Työturvallisuusjärjestelmän hankinta
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title: Työturvallisuusjärjestelmän hankinta
Description: Hankinnan kohteena on Vantaan kaupungin käyttöön ohjelmistopalveluna (Saas) hankittavan työturvallisuusjärjestelmän toimittamis-, kehittämis- ja ylläpitopalvelut tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti. Tarkempi kuvaus hankinnan kohteesta on tarjouspyynnön liitteessä 2.1 Kohteen kuvaus ja liitteessä 2.2 Vaatimusmäärittely sekä sen alaliitteissä. Hankinnalla haetaan yhtä (1) kokonaisvastuullista SaaS-palvelun toimittajaa. Hankinnalla haetaan valmisratkaisua. Kokonaispalvelun tulee sisältää tarvittavat käyttöliittymät, ohjelmat, laitteistot, varusohjelmistot, lisenssit ja ylläpito- ja tukipalvelut tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Vaatimusmäärittelyn mukaisen palvelun tulee olla käytettävissä hankinta-asiakirjoissa esitetyssä aikataulussa. Hankintayksikkö ei sitoudu hankintailmoituksessa esitettyyn hankinnan ennakoituun kokonaisarvoon tai mihinkään tiettyihin hankintamääriin sopimuskaudella. Sopimus ei muodosta valitulle toimittajalle yksinoikeutta sopimuksen kohteen toimittamiseen. Sopimus on voimassa toistaiseksi.
Internal identifier: VD/7345/02.08.00.00/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
Additional classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Hankintaan sisältyvät optiot on kuvattu liitteessä 2.2 Vaatimusmäärittely.