676801-2026 - Competition
Poland – Life insurance services – Grupowe ubezpieczenie na życie dla pracowników Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz członków ich rodzin.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Grupowe ubezpieczenie na życie dla pracowników Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz członków ich rodzin.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest grupowe ubezpieczenie na życie pracowników Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz członków ich rodzin. 2. Szczegółowy zakres zamówienia oraz wszystkie wymagania jakościowe świadczonych usług zostały określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 3. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 9 do SWZ. 4. PRAWO OPCJI: Zamawiający przewiduje, na podstawie art. 441 ustawy, możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie przedłużenia okresu obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej w zakresie ubezpieczenia na życie do 2 (dwóch) lat, na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 9 do SWZ.
Internal identifier: BL-IX.272.10.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66511000 Life insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: PRAWO OPCJI: Zamawiający przewiduje, na podstawie art. 441 ustawy, możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie przedłużenia okresu obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej w zakresie ubezpieczenia na życie do 2 (dwóch) lat, na zasadach określonych w niniejszym paragrafie. 1) Dopuszcza się, aby skorzystanie z prawa opcji było uzależnione od spełnienia następujących warunków: a) wskaźnik szkodowości, liczony jako stosunek łącznej wartości wypłaconych odszkodowań, utworzonych rezerw na szkody oraz kosztów administracyjnych do składki przypisanej brutto, według stanu na 153 dni przed zakończeniem podstawowego okresu umowy wyniesie ok. 85%, b) ilość pracowników zgłoszonych do ubezpieczenia wyniesie ok. 70% osób ubezpieczonych w podstawowym okresie trwania umowy. 2) Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie przez Zamawiającego Wykonawcy jednostronnego oświadczenia woli, w formie pisemnej lub elektronicznej, nie później niż przed upływem okresu obowiązywania niniejszej umowy. 3) W przypadku skorzystania z prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia ochrony ubezpieczeniowej na warunkach określonych w niniejszej umowie oraz ofercie, bez konieczności zawierania aneksu. 4) Wykonawcy nie przysługuje prawo dochodzenia jakichkolwiek roszczeń z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. 5) Skorzystanie z prawa opcji następuje na warunkach określonych w umowie zawartej w ramach niniejszego postępowania, według cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy, z którym została zawarta umowa, 6) Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, a nie jego obowiązek. 7) Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia w zakresie objętym prawem opcji. 8) Nieskorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy ani niewykonania zobowiązania. 9) Realizacja prawa opcji nie prowadzi do zmiany ogólnego charakteru umowy.
676801-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: BL-IX.272.10.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 66511000 Usługi ubezpieczeń na życie
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje: