676819-2026 - Competition
Poland – Data preparation services – Opracowanie i weryfikacja integracji zasobów pzgik - skanowanie materiałów centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie osnów geodezyjnych
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Opracowanie i weryfikacja integracji zasobów pzgik - skanowanie materiałów centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie osnów geodezyjnych
Description: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na przetworzeniu analogowych materiałów centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (czgik) w zakresie osnów geodezyjnych do postaci cyfrowej oraz opisaniu ich metadanymi. Analogowe materiały czgik w zakresie osnów geodezyjnych obejmują 100 metrów bieżących [mb] (ok. 2870 sztuk) zwanych operatami technicznymi. Poszczególne operaty można podzielić na grupy rodzajowe: 1) wtórniki opisów topograficznych – w formie zebranych w operat dla określonego obszaru przezroczystych folii w formacie a5 – ok. 430 operatów (ok. 12 mb); 2) tabulogramy – operaty w formie zszytych (zszywkami lub nicią) opracowań – ok. 60 operatów (ok. 8 mb); 3) objaśnienia do katalogów kartotekowych – operaty w formie zszytych (zszywkami lub nicią) opracowań – ok. 430 operatów (ok. 8 mb); 4) metryki katalogów kartotekowych – operaty w formie zszytych (zszywkami lub nicią) opracowań – ok. 800 operatów (ok. 13 mb); 5) wykazy współrzędnych – operaty w formie zszytych (nitami, zszywkami lub nicią) opracowań – ok. 430 operatów (ok. 7 mb); 6) katalogi kartotekowe – zbiór kartotek danych punktów osnowy geodezyjnej poziomej w formie pojedynczych dwustronnych kart lub zbiorów kilku kart zszytych zszywkami, zebrane w operaty dla określonego obszaru - ok. 280 operatów (ok. 27 mb); 7) operaty z wyrównania współrzędnych – zbiór materiałów w formie pojedynczych kartek, zszytych kart (zszywkami), szkiców – ok. 440 operatów (ok. 25 mb). 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Internal identifier: BDG-ZP.2610.36.2026.GK
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. W niniejszym postępowaniu Zamawiający: 1) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp; 2) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp; 3) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; 4) nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp; 5) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej; 6) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału Wykonawców w postępowaniu; 7) nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp; 8) nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej; 9) będzie prowadził rozliczenia z Wykonawcami wyłącznie w walucie polskiej (PLN); 10) przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp; 11) nie przewiduje zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp; 12) nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek; 13) nie ustanawia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, o którym mowa odpowiednio w art. 60 i art. 121 ustawy Pzp; 14) nie dopuszcza składanie ofert częściowych. Zamówienie obejmuje zbiór materiałów dotyczących tematycznie jednego zakresu, tj. osnów geodezyjnych. Pomimo grup rodzajowych materiały stanowią określoną całość, która nie powinna być rozdzielana na różnych wykonawców. W celu sprawnej realizacji prac Zamówienie zostało podzielone na cztery etapy, podlegające odrębnym odbiorom, tj: Etap I: skanowanie 10% danych; Etap II: skanowanie 30% danych; Etap III: skanowanie 30% danych; Etap IV: skanowanie 30% danych; 15) nie dopuszcza składania ofert wariantowych; 16) prowadzi procedurę postępowania w języku polskim; 17) środki na realizację zamówienia są z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego; 18) zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 2. Ilekroć w SWZ jest mowa o: - dokumencie elektronicznym – należy przez to rozumieć każdą treść przechowywaną w postaci elektronicznej; - elektronicznej kopii – należy przez to rozumieć dokument elektroniczny opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, będący kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej, umożliwiający zapoznanie się z tą treścią i jej zrozumienie, bez konieczności bezpośredniego dostępu do oryginału; - kwalifikowanym podpisie elektronicznym – należy przez to rozumieć podpis elektroniczny wystawiony przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącym podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne, spełniającym wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1725 ze zm.). Zgodnie z art. 3 pkt 12 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę 1999/93/WE (Dz. Urz. UE L Nr 257, str. 73), podpis kwalifikowany to zaawansowany podpis elektroniczny, który jest składany za pomocą kwalifikowanego urządzenia do składania podpisu elektronicznego i który opiera się na kwalifikowanym certyfikacie podpisu elektronicznego. 3. Zadanie współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 w ramach porozumienia nr FERC.02.01-IP.01-0007/23.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72312100 Data preparation services
Additional classification (cpv): 72316000 Data analysis services, 72320000 Database services, 72310000 Data-processing services, 72314000 Data collection and collation services, 79999100 Scanning services, 71354100 Digital mapping services, 72252000 Computer archiving services
5. Lot
Lot: LOT-0001
676819-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: BDG-ZP.2610.36.2026.GK
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 72312100 Usługi przygotowywania danych
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 72316000 Usługi analizy danych, 72320000 Usługi bazy danych, 72310000 Usługi przetwarzania danych, 72314000 Usługi gromadzenia oraz scalania danych, 79999100 Usługi skanowania, 71354100 Usługi odwzorowania cyfrowego, 72252000 Usługi komputerowe w zakresie archiwizowania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001