676906-2026 - Competition
Poland – Passenger cars – Dostawa pięciu fabrycznie nowych samochodów osobowo-ciężarowych typu minibus oraz dwóch samochodów osobowych typu suv na potrzeby Agencji Mienia Wojskowego, w podziale na sześć części.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa pięciu fabrycznie nowych samochodów osobowo-ciężarowych typu minibus oraz dwóch samochodów osobowych typu suv na potrzeby Agencji Mienia Wojskowego, w podziale na sześć części.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu fabrycznie nowych samochodów osobowo-ciężarowych typu minibus oraz dwóch samochodów osobowych typu suv na potrzeby Agencji Mienia Wojskowego, w podziale na sześć części: Część 1 - dwa samochody osobowo – ciężarowe; Część 2 - jeden samochód osobowo – ciężarowy; Część 3 - jeden samochód osobowo - ciężarowy (zwiększony wymiar długości auta); Część 4 - jeden samochód osobowo - ciężarowy (zwiększony wymiar długości auta); Część 5 - jeden samochód osobowy; Część 6 - jeden samochód osobowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ. 2. Zamówienie obejmuje sześć części zamówienia. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na dowolnie wybraną liczbę części zamówienia. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub więcej części zamówienia. 4. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę lub liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy. 5. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert dotyczących samochodów pochodzących z państw trzecich niebędących stroną umów międzynarodowych: 1) za państwa trzecie niebędące stronami umów międzynarodowych uznaje się państwa inne niż wskazane w art. 16b ustawy z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 793), uznaje się państwa, za niebędące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych; 2) za kraj pochodzenia samochodu, zgodnie z art. 60 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z 9.10.2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny uznaje się kraj, w którym: a) samochód został całkowicie wyprodukowany; b) samochód został poddany ostatniemu istotnemu, ekonomicznie uzasadnionemu przetwarzaniu lub obróbce, w przedsiębiorstwie przystosowanym do tego celu, co spowodowało wytworzenie nowego produktu lub stanowiło istotny etap wytwarzania, w przypadku gdy w produkcję samochodu zaangażowany był więcej niż jeden kraj. 6.Data produkcji samochodów nie może być starsza niż marzec 2026 roku. 7. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji i dostarczenia przedmiotu zamówienia, w odniesieniu do każdej części zamówienia z osobna, w nieprzekraczalnym terminie do 7 tygodni licząc od dnia zawarcia niniejszej umowy.
Internal identifier: BP-DZP.2610.127.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamówienie w zakresie dostawy samochodów na potrzeby Agencji Mienia Wojskowego zostało wprowadzone do planu ze względu na pilną potrzebę wymiany wyeksploatowanej floty samochodowej, jak również zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego realizowania obowiązków powierzonych Agencji Mienia Wojskowego. Przy prężnym działaniu i skróceniu terminu składania ofert przeprocedowanie i realizacja zamówienia, w bieżącym roku, są jeszcze możliwe do wykonania. Sprawna i bezpieczna flota samochodowa jest bardzo ważnym narzędziem oraz elementem funkcjonowania Biura Prezesa i wszystkich Oddziałów Regionalnych, stale rozwijającej się Agencji Mienia Wojskowego. Obecnie użytkowane samochody są mocno wyeksploatowane, ulegają częstym awariom i są bardzo często wyłączane z eksploatacji na czas naprawy, co bardzo utrudnia terminową realizację zadań powierzonych pracownikom zarówno Biura Prezesa jak i Oddziałów Regionalnych. Wśród zadań są m.in. przewóz ciężkiego i wielkogabarytowego sprzętu czy mebli, a także licznych grup pracowników na wszelkiego rodzaju kontrole lub prace terenowe. Przebiegi użytkowanych samochodów często przekraczają 200 tys. km. Fakt ten wyraźnie pokazuje potrzebę i zaangażowanie samochodów do codziennych zadań, a także pokazuje ich znaczny stopień zużycia technicznego i materiałowego. Stan techniczny użytkowanych samochodów ma również negatywny wpływ na komfort i bezpieczeństwo przewożonych w nim pracowników oraz mienia Agencji. Częste naprawy samochodów generują znaczne koszty. Znacznie racjonalniejszym wydatkowaniem środków jest ich przeznaczenie na zakup nowych i w pełni sprawnych samochodów. Ponadto długi czas procedowania zamówienia, a także fakt, że opublikowanie postępowania możliwe jest najwcześniej na przełomie sierpnia i września 2026 roku, istnieje wysokie ryzyko utraty środków finansowych przydzielonych jedynie na rok bieżący, bez możliwości przeniesienia ich na kolejny rok. Zbliżający się koniec roku kalendarzowego może również wiązać się z ryzykiem braku ofert ze strony Wykonawców. Atutem przedmiotowego postępowania jest fakt, iż w branży samochodowej, w drugiej połowie roku, praktykowane są wyprzedaże samochodów z danego rocznika, co może spowodować uzyskanie przez Zamawiającego atrakcyjnych ofertą od Wykonawców. Pozostanie przy ustawowym - tradycyjnym terminie, w przedmiotowym postępowaniu, procedowanym w trybie unijnym, znacząco ogranicza czas również wykonawcom, w zakresie terminowej realizacji zamówienia. Biorąc pod uwagę, iż Zamawiający potrzebuje odpowiedniej ilości samochodów, a Wykonawcy posiadają z reguły po jednym lub dwa egzemplarze na swoim stanie, również czas na zrealizowanie zamówienia znacząco się skraca. W celu pozytywnego zakończenia przetargu i doposażenia Agencji Mienia Wojskowego w nowe, niezbędne samochody, Zamawiający podzielił postępowanie na aż 6 części. Działanie to ma znacząco rozszerzyć konkurencyjność na rynku, z uwzględnieniem dopuszczenia małych i średnich przedsiębiorstw, a także wykorzystania dostępnych „od ręki” pojedynczych egzemplarzy samochodów. Agencja Mienia Wojskowego nie posiada w na rok 2027 środków finansowych przeznaczonych na zakup floty samochodowej, co w przypadku braku realizacji zadania w roku bieżącym mogłoby mieć znaczący i bardzo niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo użytkowników obecnie eksploatowanych samochodów. Zastosowanie trybu skróconego pozwoli również na płynniejsze i szybsze przeprowadzenie procedury przetargowej, minimalizując ryzyko braku ofert ze względu na brak dostępności aut na rynku, a także uniknie długotrwałej procedury sprowadzania ich z fabryk. Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający uznaje, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest w przedmiotowym przypadku uzasadnione. Skrócenie terminu składania ofert nie będzie miało pływu na ograniczenie konkurencyjności w postępowaniu, ze względu na standardowy i szeroko rozwinięty rynek motoryzacyjny oraz dostępny przedmiot zamówienia.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34110000 Passenger cars
Additional classification (cpv): 34115000 Other passenger cars, 34114400 Minibuses
5. Lot
Lot: LOT-0002
Title: Część 1 - dwa samochody osobowo – ciężarowe
Description: Część 1 przedmiotu zamówienia dotyczy dostawy dwóch samochodów osobowo-ciężarowych typu minibus. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ. W opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały min. parametry techniczne i wyposażenie samochodów. Data produkcji samochodu nie może być starsza niż marzec 2026 roku.
Internal identifier: BP-DZP.2610.127.2026 cz.1
Main classification (cpv): 34114400 Minibuses
Additional classification (cpv): 34110000 Passenger cars, 34115000 Other passenger cars
Lot: LOT-0003
Title: Część 2 - jeden samochód osobowo – ciężarowy
Description: Część 2 przedmiotu zamówienia dotyczy dostawy jednego samochodu osobowo – ciężarowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ. W opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały min. parametry techniczne i wyposażenie samochodu. Data produkcji samochodów nie może być starsza niż marzec 2026 roku.
Internal identifier: BP-DZP.2610.127.2026 cz.2
Lot: LOT-0004
Title: Część 3 - jeden samochód osobowo - ciężarowy (zwiększony wymiar długości auta)
Description: Część 3 przedmiotu zamówienia dotyczy dostawy jednego samochodu osobowo – ciężarowego (zwiększony wymiar długości auta). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ. W opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały min. parametry techniczne i wyposażenie samochodu. Data produkcji samochodu nie może być starsza niż marzec 2026 roku.
Internal identifier: BP-DZP.2610.127.2026 cz.3
Lot: LOT-0005
Title: Część 6 - jeden samochód osobowy
Description: Część 6 przedmiotu zamówienia dotyczy dostawy jednego samochodu osobowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ. W opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały min. parametry techniczne i wyposażenie samochodu. Data produkcji samochodu nie może być starsza niż marzec 2026 roku.
Internal identifier: BP-DZP.2610.127.2026 cz.6
Additional classification (cpv): 34115000 Other passenger cars
Lot: LOT-0006
Title: Część 4 - jeden samochód osobowo - ciężarowy (zwiększony wymiar długości auta)
Description: Część 4 przedmiotu zamówienia dotyczy dostawy jednego samochodu osobowo – ciężarowego (zwiększony wymiar długości auta). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ. W opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały min. parametry techniczne i wyposażenie samochodu. Data produkcji samochodu nie może być starsza niż marzec 2026 roku.
Internal identifier: BP-DZP.2610.127.2026 cz.4
Lot: LOT-0007
Title: Część 5 - jeden samochód osobowy
Description: Część 5 przedmiotu zamówienia dotyczy dostawy jednego samochodu osobowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ. W opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały min. parametry techniczne i wyposażenie samochodu. Data produkcji samochodu nie może być starsza niż marzec 2026 roku.
Internal identifier: BP-DZP.2610.127.2026 cz.5
676906-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: BP-DZP.2610.127.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 34110000 Samochody osobowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 34115000 Inne samochody pasażerskie, 34114400 Minibusy
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: BP-DZP.2610.127.2026 cz.1
Główna klasyfikacja (cpv): 34114400 Minibusy
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 34110000 Samochody osobowe, 34115000 Inne samochody pasażerskie
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: BP-DZP.2610.127.2026 cz.2
Część zamówienia: LOT-0004
Wewnętrzny identyfikator: BP-DZP.2610.127.2026 cz.3
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Część 6 - jeden samochód osobowy
Wewnętrzny identyfikator: BP-DZP.2610.127.2026 cz.6
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 34115000 Inne samochody pasażerskie
Część zamówienia: LOT-0006
Wewnętrzny identyfikator: BP-DZP.2610.127.2026 cz.4
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: Część 5 - jeden samochód osobowy
Wewnętrzny identyfikator: BP-DZP.2610.127.2026 cz.5