677038-2026 - Competition
Poland – Building-cleaning services – Usługa kompleksowego utrzymania czystości w obiektach Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR wraz z usługami utrzymania terenów zewnętrznych w 2026 roku
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Usługa kompleksowego utrzymania czystości w obiektach Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR wraz z usługami utrzymania terenów zewnętrznych w 2026 roku
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje usługę kompleksowego utrzymania czystości w obiekcie Śląskiego Oddziału Regionalnego i obiektach 17 Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wraz z usługami utrzymania terenów zewnętrznych. Usługi w szczególności obejmują: mycie i dezynfekcję biurek, odkurzanie wykładzin oraz mycie powierzchni płaskich, mycie i dezynfekcję klamek, poręczy oraz wszystkich pozostałych stref dotykowych, opróżnianie koszy na śmieci oraz pojemników w niszczarkach biurowych w momencie ich zapełnienia wraz z wymianą wkładów foliowych i każdorazowe wynoszenie (nieczystości, ścinek) w odpowiednie miejsce zgodnie z systemem zbierania i segregowania odpadów obowiązującym w obiekcie oraz aktualnymi przepisami w tym zakresie, mycie płaskich powierzchni podłóg oraz powierzchni podestów i schodów w ramach ciągów komunikacyjnych (jeśli takie występują) środkami do tego przeznaczonymi, sprzątanie schodów i wejść (podestów) do budynków tj.; w okresie wiosenno-letnim: zamiatanie schodów, odkurzanie wycieraczek, w okresie jesienno-zimowym: usuwanie błota pośniegowego, zwalczanie śliskości i oblodzeń, odśnieżanie i posypywanie środkami uszorstniającymi wraz z zapewnieniem odpowiednich do takich czynności środków, przy czym odśnieżanie i posypywanie terenów utwardzonych winno być wykonane do godz. 7:00 oraz sukcesywnie w ciągu dnia w przypadku opadów śniegu, dbanie o czystość wraz z dezynfekcją urządzeń sanitarnych: umywalki (zlewozmywaki), sedesy, pisuary, bidety, podajniki na mydło w płynie oraz ręczniki papierowe typu ZZ, blaty i stoliki kuchenne środkami do tego przeznaczonymi, usuwanie plam z wykładzin i mebli tapicerowanych w momencie powstania i zlecenia ich usunięcia przez Zamawiającego, usuwanie śladów rąk i innych zabrudzeń z powierzchni drzwi, mebli i powierzchni szklanych oraz inne pozostałe czynności wymienione w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. Częstotliwość wykonywania poszczególnych usług oraz zastosowanie niezbędnych środków higienicznych została dokładnie określona w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 1.Wykonawca zobowiązany będzie do realizowania usług będących przedmiotem Umowy zgodnie z zachowaniem następujących zasad: a) Realizacje czynności składających się na kompleksowe utrzymanie czystości wewnątrz obiektów i utrzymanie terenów zewnętrznych będą realizowane od poniedziałku do piątku w dni robocze w godzinach pracy ARiMR tj. od 7:30 – 15:30 za wyjątkiem czynności związanych z odśnieżaniem oraz posypywaniem materiałem ciernym terenów zewnętrznych i odśnieżaniem budynków (sople, nawisy śnieżne, itp.), a w okresie wzmożonych opadów śniegu na bieżąco, które powinny być wykonane również poza godzinami otwarcia jednostek ARiMR, tak by teren był przygotowany do użytkowania o godzinie 7:00 rano. b) Sprzątanie obiektów powinno być zorganizowane w taki sposób, aby nie zakłócać pracy Oddziału Regionalnego/Biura Powiatowego. c) Dla każdego sprzątanego lokalu osoby sprzątające powinny posiadać na wyposażeniu podest typu schodki lub drabinkę umożliwiający wyjście na wysokość co najmniej 1 m. d) Wykonawca w trakcie realizacji Umowy zobowiązany jest do przestrzegania zasad w zakresie bezpieczeństwa informacji i bezpieczeństwa fizycznego, przepisów dot. ochrony danych osobowych, przepisów PPOŻ., BHP, sanitarnych, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa osób i mienia. Do wykonania prac na wysokości powyżej 1m Wykonawca zobowiązany jest skierować osoby posiadające odpowiednie uprawnienia i badania lekarskie oraz wyposażone w środki techniczne i środki ochrony osobistej niezbędne do bezpiecznego i należytego wykonania usług sprzątania. e) Detergenty, środki dezynfekujące, środki czystości i środki toaletowe powinny posiadać karty charakterystyki lub inne prawnie obowiązujące dokumenty potwierdzające dopuszczenie ich do obrotu i stosowania. Zamawiający nie dopuszcza do realizacji umowy preparatów rejestrowanych jako kosmetyki ( mydło w płynie ). Usługa winna być wykonana zgodnie z przepisami sanitarnymi tak, aby użyte w celach czyszczących substancje i preparaty nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia, życia człowieka i środowiska tzn. w szczególności odpowiadające wymogom aktualnej ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach – wszystkie dostarczane i używane środki sanitarne, higieniczne i chemiczne muszą być opatrzone łatwo dostępnymi etykietami, zawierającymi dane dotyczące składu/ atestu, gramatury itp.; pojemniki ze środkami higienicznymi/ czyszczącymi powinny być oryginalnie zapakowane, nie dopuszcza się możliwości przelewania, przekładania ich do innych opakowań, bez oznaczeń producenta, pod rygorem naliczenia kar przewidzianych w Umowie. f) Na żądanie Zamawiającego Wykonawca udzieli informacji o jakości stosowanych narzędzi, materiałów, środków czystości, detergentów, materiałów uszorstniających itp.
Internal identifier: BOR12.2610.1.2025.RW
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Wykonawca może złożyć jedną ofertę, sporządzoną w języku polskim. Treść oferty musi być zgodna z warunkami zamówienia określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia. Oferta wraz z oświadczeniami z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ) powinna być złożona pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej, podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do tych czynności. Składanie oferty następuje tylko za pośrednictwem platformy do obsługi postępowań i strony dotyczącej niniejszego postępowania dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/988612 Wykonawca składa ofertę na formularzu ofertowym, który jest drukiem przygotowanym przez Zamawiającego, stanowiącym Załącznik nr 2a/2b do SWZ. Formularz ofertowy podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wystawionym przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne – podpis elektroniczny spełniający wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie z dnia 5 września 2026 roku – o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1173). Wykonawca posiadający konto na Platformie Zakupowej, za jej pośrednictwem może przed upływem terminu składania ofert samodzielnie zmienić lub wycofać ofertę. Wykonawca nie posiadający konta na Platformie Zakupowej, za jej pośrednictwem może przed upływem terminu składania ofert samodzielnie zmienić ofertę. Wykonawca niezalogowany nie może samodzielnie wycofać oferty. W celu wycofania oferty należy skontaktować się z Centrum Wsparcia Klienta uruchomione przez Operatora Platformy Zakupowej, które służy pomocą techniczną od 7:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu (22) 101-02-02 lub e-mail: cwk@platformazakupowa.pl. W formularzu oferty Wykonawca zobowiązany jest podać adres e-mail, za pomocą których prowadzona będzie korespondencja związana z postępowaniem. Wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1233 z późn. zm.), które Wykonawca chce zastrzec, jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać złożone w osobnym pliku odpowiednio oznaczonym, np.: ,,Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. Zamawiający nie ujawnia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ww. ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5. ustawy Pzp. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory/druki powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami. Wzór formularza oferty obowiązujący w niniejszym postępowaniu oraz pozostałe druki stanowią załączniki do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w formularzu oferty te części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom. Zobowiązany jest również podać nazwy podwykonawców wraz z przedmiotem umów o podwykonawstwo, dla których są oni proponowani (jeżeli są już znani). Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia wymagane w niniejszym postępowaniu, sporządzone w języku obcym przekazuje się Zamawiającemu wraz z tłumaczeniem na język polski. Oferty, oświadczenia o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117, ust. 4 ustawy Pzp. oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, sporządza się w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne – Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (tj. Dz.U. z 2017 r, poz. 2247 z późn. zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Dokumenty elektroniczne przekazuje się w postępowaniu przy użyciu środków komunikacji elektronicznej wskazanych w niniejszej SWZ (patrz X grupa tematyczna SWZ).
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90911200 Building-cleaning services
Additional classification (cpv): 90919200 Office cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1 – usługa kompleksowego utrzymania czystości w obiektach 16 Biur Powiatowych Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR wraz z usługami utrzymania terenów zewnętrznych
Description: Usługi kompleksowego utrzymania czystości w 16 Biurach Powiatowych Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR (szczegółowe lokalizacje znajdują się w Załączniku nr 1a do SWZ) , którego szczegółowy opis znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. Usługi w szczególności obejmują: mycie i dezynfekcję biurek, odkurzanie wykładzin oraz mycie powierzchni płaskich wraz z dezynfekcją, mycie i dezynfekcja klamek i poręczy oraz wszystkich pozostałych stref dotykowych, opróżnianie koszy na śmieci oraz pojemników w niszczarkach biurowych w momencie ich zapełnienia wraz z wymianą wkładów foliowych i każdorazowe wynoszenie (nieczystości, ścinek) w odpowiednie miejsce zgodnie z systemem zbierania i segregowania odpadów obowiązującym w obiekcie oraz aktualnymi przepisami w tym zakresie, mycie płaskich powierzchni podłóg oraz powierzchni podestów i schodów w ramach ciągów komunikacyjnych (jeśli takie występują) środkami do tego przeznaczonymi, sprzątanie schodów i wejść (podestów) do budynków tj.; w okresie wiosenno-letnim: zamiatanie schodów, odkurzanie wycieraczek, w okresie jesienno-zimowym: usuwanie błota pośniegowego, zwalczanie śliskości i oblodzeń, odśnieżanie i posypywanie środkami uszorstniającymi wraz z zapewnieniem odpowiednich do takich czynności środków, przy czym odśnieżanie i posypywanie terenów utwardzonych winno być wykonane do godz. 7:00 oraz sukcesywnie w ciągu dnia w przypadku opadów śniegu, dbanie o czystość wraz z dezynfekcją urządzeń sanitarnych: umywalki (zlewozmywaki), sedesy, pisuary, bidety, podajniki na mydło w płynie oraz ręczniki papierowe typu ZZ, blaty i stoliki kuchenne środkami do tego przeznaczonymi, usuwanie plam z wykładzin i mebli tapicerowanych w momencie powstania i zlecenia ich usunięcia przez Zamawiającego, usuwanie śladów rąk i innych zabrudzeń z powierzchni drzwi, mebli i powierzchni szklanych oraz inne pozostałe czynności wymienione w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. Częstotliwość wykonywania poszczególnych usług oraz zastosowanie niezbędnych środków higienicznych została dokładnie określona w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Additional classification (cpv): 90914000 Car park cleaning services, 90911300 Window-cleaning services
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2 – usługa kompleksowego utrzymania czystości w obiekcie Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR oraz Biurze Powiatowym z siedzibą w Częstochowie wraz z usługami utrzymania terenów zewnętrznych
Description: Usługi kompleksowego utrzymania czystości w siedzibie Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR oraz Biurze Powiatowym w Częstochowie (szczegółowe lokalizacje znajdują się w Załączniku nr 1a do SWZ), którego szczegółowy opis znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. Usługi w szczególności obejmują: mycie i dezynfekcję biurek, odkurzanie wykładzin oraz mycie powierzchni płaskich wraz z dezynfekcją, mycie i dezynfekcja klamek i poręczy oraz wszystkich pozostałych stref dotykowych, opróżnianie koszy na śmieci oraz pojemników w niszczarkach biurowych w momencie ich zapełnienia wraz z wymianą wkładów foliowych i każdorazowe wynoszenie (nieczystości, ścinek) w odpowiednie miejsce zgodnie z systemem zbierania i segregowania odpadów obowiązującym w obiekcie oraz aktualnymi przepisami w tym zakresie, mycie płaskich powierzchni podłóg oraz powierzchni podestów i schodów w ramach ciągów komunikacyjnych (jeśli takie występują) środkami do tego przeznaczonymi, sprzątanie schodów i wejść (podestów) do budynków tj.; w okresie wiosenno-letnim: zamiatanie schodów, odkurzanie wycieraczek, w okresie jesienno-zimowym: usuwanie błota pośniegowego, zwalczanie śliskości i oblodzeń, odśnieżanie i posypywanie środkami uszorstniającymi wraz z zapewnieniem odpowiednich do takich czynności środków, przy czym odśnieżanie i posypywanie terenów utwardzonych winno być wykonane do godz. 7:00 oraz sukcesywnie w ciągu dnia w przypadku opadów śniegu, dbanie o czystość wraz z dezynfekcją urządzeń sanitarnych: umywalki (zlewozmywaki), sedesy, pisuary, bidety, podajniki na mydło w płynie oraz ręczniki papierowe typu ZZ, blaty i stoliki kuchenne środkami do tego przeznaczonymi, usuwanie plam z wykładzin i mebli tapicerowanych w momencie powstania i zlecenia ich usunięcia przez Zamawiającego, usuwanie śladów rąk i innych zabrudzeń z powierzchni drzwi, mebli i powierzchni szklanych oraz inne pozostałe czynności wymienione w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. Częstotliwość wykonywania poszczególnych usług oraz zastosowanie niezbędnych środków higienicznych została dokładnie określona w załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.