677126-2026 - Competition
Poland – Credit granting services – „Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 5 214 270, 00 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Ropczyce”
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 5 214 270, 00 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Ropczyce”
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest: usługa udzielenia kredytu długoterminowego w wysokości 5 214 270, 00 zł (słownie: pięć milionów dwieście czternaście tysięcy dwieście siedemdziesiąt złotych 00/100), zaciąganego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Ropczyce. 2. Kredyt winien być dostępny w jednej transzy od dnia następnego od daty podpisania umowy do 31.12.2026 r. 3. Spłata kredytu nastąpi w terminie: od 01.01.2027 r. do 31.12.2037 r. (okres 132 miesiące). 1) do 31.12.2027 r. – 50 000,00 zł, 2) do 31.12.2028 r. – 50 000,00 zł, 3) do 31.12.2029 r. – 50 000,00 zł, 4) do 31.12.2030 r. – 100 000,00 zł, 5) do 31.12.2031 r. – 100 000,00 zł, 6) do 31.12.2032 r. – 100 000,00 zł, 7) do 31.12.2033 r. – 150 000,00 zł, 8) do 31.12.2034 r. - 250 000,00 zł, 9) do 31.12.2035 r. – 1 000 000,00 zł, 10) do 31.12.2036 r. - 1 500 000,00 zł, 11) do 31.12.2037 r. – 1 864 270,00 zł. 4. Okres karencji w spłacie kredytu obejmuje czas od daty podpisania umowy do 31.12.2026 r. 5. Spłata odsetek od poszczególnych transz kredytu nastąpi w ratach miesięcznych, licząc od następnego miesiąca po miesiącu, w którym transza zostanie uruchomiona. 6. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. 7. Oprocentowanie będzie zmienne ustalone w oparciu o stawkę bazową – WIBOR 1M, notowany na dzień ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy (w zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku). 8. Stała marża banku (określona w załączniku nr 1 do SWZ), nie podlegająca zmianie przez cały okres wykonania zamówienia. 9. Ponadto do wyliczenia ceny w ofercie należy przyjąć: 1) że kredyt będzie wykorzystany w całości przez Zamawiającego w dniu 31.12.2026 r., 2) że bieg odsetek rozpoczyna się od dnia 01.01.2027 r. do końca spłaty umowy wg zapisów umowy, 3) stałą stawkę WIBOR 1M w całym okresie kredytowania wyliczoną na podstawie średniej za okres od dnia 01.09.2026 r. do dnia 04.09.2025 r., tj. 3,75%. 10. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych opłat i prowizji. 11. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykorzystania części kredytu postawionego do jego dyspozycji. 12. Zamawiający informuje, że na stronie Biuletynu Informacji Publicznej https://ropczyce.bip.net.pl w zakładce Budżet zostały udostępnione dokumenty w celu wstępnego zbadania zdolności kredytowej, tj. sprawozdania, opinie, uchwały.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: brak opcji