677150-2026 - Competition
Poland – Architectural design services – Opracowanie koncepcji przedprojektowej pn. „Koncepcja architektonicznoprzestrzenna budowy nowego dworca kolejowego Poznań Główny wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego”
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Opracowanie koncepcji przedprojektowej pn. „Koncepcja architektonicznoprzestrzenna budowy nowego dworca kolejowego Poznań Główny wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego”
Description: Przedmiotem Zamówienia jest opracowanie koncepcji przedprojektowej pn. „Koncepcja architektonicznoprzestrzenna budowy nowego dworca kolejowego Poznań Główny wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego”. Całość przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie następujących elementów: 1) Zakres podstawowy: opracowanie koncepcji architektonicznoprzestrzennej dla: nowego budynku dworca na stacji Poznań Główny, wraz z reprezentacyjnym nowym Placem Dworcowym, zabudowy towarzyszącej oraz infrastruktury przyległej, zagospodarowania obszaru płyty transferowej, ul. Dworcowej oraz Mostu Dworcowego, powiązań funkcjonalnych z planowanymi rozwiązaniami infrastruktury kolejowej w Projekcie dla Poznańskiego Węzła Kolejowego (projekt komplementarny pn. „Dokumentacja projektowa dla Poznańskiego Węzła Kolejowego”), rozwiązań układu komunikacyjnego obejmującego transport zbiorowy i drogi. Na Zakres podstawowy Zamówienia składają się: Faza I – Identyfikacja otoczenia i definicja założeń, Faza II – Badania funkcjonalnoruchowe wraz z opracowaniem programu funkcjonalnego, Faza III – Koncepcja architektonicznoprzestrzenna; 2) Prawo Opcji nr 1 (Faza IV) – obejmujące opracowanie dodatkowego wariantu koncepcyjnego nowego dworca kolejowego Poznań Główny wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego; 3) Prawo Opcji nr 2 (Faza V) – obejmujące dostarczenie materiałów przetargowych na dalsze Stadia Dokumentacji lub realizację robót. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w Tomie III SWZ (OPZ).
Internal identifier: 9090/IREZA5/02883/03216/26/P
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71220000 Architectural design services
Additional classification (cpv): 71420000 Landscape architectural services, 71221000 Architectural services for buildings
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Prawo Opcji nr 1 (Faza IV) – obejmujące opracowanie dodatkowego wariantu koncepcyjnego nowego dworca kolejowego Poznań Główny wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego. Prawo Opcji nr 2 (Faza V) – obejmujące dostarczenie materiałów przetargowych na dalsze Stadia Dokumentacji lub realizację robót.
677150-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 9090/IREZA5/02883/03216/26/P
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71220000 Usługi projektowania architektonicznego
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71420000 Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu, 71221000 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje: