677240-2026 - Competition
Bulgaria – Snow-clearing services – „Зимно поддържане – снегопочистване и опесъчаване на общинските пътища на територията на oбщина Иваново по обособени позиции за зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г.“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Зимно поддържане – снегопочистване и опесъчаване на общинските пътища на територията на oбщина Иваново по обособени позиции за зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г.“
Description: Обществената поръчка обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване и опесъчаване – на 103,4 км общинска пътна мрежа на територията на община Иваново, област Русе. Поръчката е обособена в 20 самостоятелно обособени позиции и включва извършване на снегопочистване и опесъчаване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимния оперативен сезон 2025/2026 г. Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване и опесъчаване.
Internal identifier: 608821
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: RAZ2161/III-2002, Цар Калоян – Захари Стояново/Костанденец – граница с община Цар Калоян – Иваново/Сваленик/TGV1100
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. ​​​Количеството и обемът на обособената позиция са 1,7 км.
Internal identifier: 608836
Lot: LOT-0002
Title: RSE1101/ІІІ-202, Русе – Щръклево/-Красен/-ІІІ-501
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 8.8 ​км.
Internal identifier: 608846
Lot: LOT-0003
Title: RSE1102/ІІІ-202, Щръклево – Нисово/-аерогара Русе
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 0.7 ​​​​​​​км.
Internal identifier: 608865
Lot: LOT-0004
Title: RSE1103/ІІІ-202, Нисово – Кацелово/-Червен/-RSE1110/
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 5.0 км.
Internal identifier: 608870
Lot: LOT-0005
Title: RSE1105/І-5, Русе – п.к. Две могили/-Тръстеник/І-5
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 5.5 ​​​​км.
Internal identifier: 608873
Lot: LOT-0006
Title: RSE1108/ІІІ-501, Русе – Две могили/-Ивановски скални църкви
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 5.0 ​​​​км.
Internal identifier: 608887
Lot: LOT-0007
Title: RSE1110/ІІІ-501, Иваново – Две могили/-Червен – Средновековен град Червен
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 9.1 ​​​​км.
Internal identifier: 608890
Lot: LOT-0008
Title: RSE2100/І-2, Русе – Писанец/-Щръклево/RSE 1108/
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 4.0 ​​​​км.
Internal identifier: 608891
Lot: LOT-0009
Title: RSE2104/ІІІ-202, Щръклево – Кацелово/Нисово – Сваленик/TGV1100/
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 13.0 ​​​​​​​км.
Internal identifier: 608896
Lot: LOT-0010
Title: RSE2107/І-5, Русе – Велико Търново/-Иваново
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 3.8 ​​​​​​км.
Internal identifier: 608901
Lot: LOT-0011
Title: RSE2107/ІІ-52, Пиргово – Мечка/-Иваново/ІІІ-501/
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 5.3 ​​​​​​​км.
Internal identifier: 608903
Lot: LOT-0012
Title: RSE3106/ІІІ-501, Русе – Иваново/-Божичен
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 2.6 ​​​​​​км.
Internal identifier: 608905
Lot: LOT-0013
Title: RSE3109/ІІІ-501, Иваново – Две могили/-Кошов
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 2.6 ​​​​​​​км.
Internal identifier: 608906
Lot: LOT-0014
Title: RSE3111/ RSE1110, Иваново – Червен/-Табачка
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 4.4 ​​​​​​​км.
Internal identifier: 609015
Lot: LOT-0015
Title: RSE3112/ ІІ-52, Пиргово – Мечка/-Мечка – Тръстеник/RSE1105/
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 6.9 ​​​​​​​км.
Internal identifier: 609018
Lot: LOT-0016
Title: RSE3114/ ІІІ-202, Щръклево Нисово/- м. Обретенка
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 2.3​​​​​​ км.
Internal identifier: 609020
Lot: LOT-0017
Title: RSE3115/ ІІІ-202, Нисово – Кацелово/ - Сваленик/TGV1100/
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 6.7 ​​​​​​​км.
Internal identifier: 609026
Lot: LOT-0018
Title: TGV1100/ІІІ-202, Горско Абланово – Опака/Крепча – Гърчиново – граница община (Опака – Иваново) – Сваленик – граница община (Иваново – Ветово)-/І-2/
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 14.0 ​​​​​​​км.
Internal identifier: 609030
Lot: LOT-0019
Title: RSE3113/ ІІ-52, Русе – Мечка/Пиргово – пристанище Пиргово
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – снегопочистване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. ​​​​​​​ Възложителят изисква извършване на машинно снегопочистване. Количеството и обемът на обособената позиция са 2.0 ​​​​​​​км.
Internal identifier: 609037
Lot: LOT-0020
Title: Зимно опесъчаване на общинските пътища на територията на община Иваново
Description: Обхваща дейности по зимно поддържане – опесъчаване, съгласно условията, описани в техническата спецификация и проектодоговора, включени в настоящата документация. Изпълнението на дейностите следва да се осъществява в съответствие с изискванията на Наредба № РД-02-20-19 от 12 ноември 2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата, както и в рамките на одобрените и отпуснати средства на общината по Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за зимно поддържане и снегопочистване на общинската пътна мрежа през зимните сезони 2026/2027 г. и 2027/2028 г. Възложителят изисква извършване на машинно опесъчаване. Количеството и обемът на обособената позиция са 103.4 км.
Internal identifier: 609490
Main classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services