See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Proiectarea DDE, As Built si Executia – Cresterea eficientei energetice si a calitatii energiei furnizate consumatorilor prin modernizare posturi de transformare, retea JT si bransamente aferente PT alimentate din Statia 110/20/6kV Craiova Sud, PA Breasta, Statia 110/20kV DIF zonele: Catargiu, Brestei, Izvorul Rece, Facai: PT11, PT159, PT416, PT476, PT477, PT591, PT592, PT593, PTIPEG, PTAB229...
Description: Proiectarea DDE, As Built si Executia – Cresterea eficientei energetice si a calitatii energiei furnizate consumatorilor prin modernizare posturi de transformare, retea JT si bransamente aferente PT alimentate din Statia 110/20/6kV Craiova Sud, PA Breasta, Statia 110/20kV DIF zonele: Catargiu, Brestei, Izvorul Rece, Facai: PT11, PT159, PT416, PT476, PT477, PT591, PT592, PT593, PTIPEG, PTAB229, PTCZ549, PT14, PT573, PT282, PT555, PT661, PTAB757, PT 227, PT 538, PT 571, PT 294, conform Document descriptiv/Caiet de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a solicitarilor de participare: 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 11 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea solicitarilor de participare.
Internal identifier: 2025_296
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231400 Construction work for electricity power lines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Se va achizitiona lucrarea de Proiectarea DDE, As Built si Executia – Cresterea eficientei energetice si a calitatii energiei furnizate consumatorilor prin modernizare posturi de transformare, retea JT si bransamente aferente PT alimentate din Statia 110/20/6kV Craiova Sud, PA Breasta, Statia 110/20kV DIF zonele: Catargiu, Brestei, Izvorul Rece, Facai: PT11, PT159, PT416, PT476, PT477, PT591, PT592, PT593, PTIPEG, PTAB229, PTCZ549, PT14, PT573, PT282, PT555, PT661, PTAB757, PT 227, PT 538, PT 571, PT 294, conform Document descriptiv/Caiet de sarcini. Valoarea estimata a achizitiei este de 90.222.695,51 lei fara TVA (fonduri europene EU=72.178.156,40 lei si fonduri proprii=18.044.539,11 lei). Valoarea estimata include materialele si echipamentele puse la dispozitie de catre DEO in valoare de: 21.300.026,57 lei fara TVA Valoarea fondurilor care pot fi disponibilizate pentru indeplinirea contractului de achizitie este de 68.922.668,94 lei fara TVA si rezulta ca diferenta intre valoarea estimata si valoarea materialelor si echipamentelor puse la dispozitie de catre Distributie Energie Oltenia SA . Valoarea estimata nu include valoarea cheltuielilor diverse si neprevazute. Cuantumul cheltuielilor diverse si neprevazute, daca va fi cazul, nu poate depasi 18,97% din valoarea ofertata. Materiale si echipamente puse la dispozitie de catre DEO sunt cele mentionate In documentatiei de atribuire/ Caietului de sarcini/ document descriptiv.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232221 Transformer substation, 45315500 Medium-voltage installation work, 45315600 Low-voltage installation work, 71323100 Electrical power systems design services