677829-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z zamieszkałych nieruchomości oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z terenu Gminy Czosnów.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z zamieszkałych nieruchomości oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z terenu Gminy Czosnów.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Czosnów oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, przekazywanych do składowania. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do Specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SWZ) – Opis Przedmiotu Zamówienia. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU) stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
Internal identifier: ZP.271.17.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). W postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, zamawiający najpierw dokona badania i oceny złożonych ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale VII SWZ oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, opisanych w Rozdziale VIII SWZ. 2. Wykonawca nie jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. Dokument JEDZ zobowiązany będzie złożyć wyłącznie wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w odpowiedzi na wezwanie zamawiającego w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania. Wykonawca może wykorzystać JEDZ złożony w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli potwierdzi, że informacje w nim zawarte pozostają prawidłowe. 4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, JEDZ składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 5. Jeżeli wykonawca, powołuje się na zasoby innych podmiotów w celu wykazania spełniania warunków udziału oraz w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w postępowaniu składa JEDZ dotyczący tych podmiotów w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, JEDZ powinien być wypełniony w zakresie, w jakim wykonawca korzysta z zasobów innego podmiotu oraz wykonawca składa oświadczenia i dokumenty dotyczące przesłanek wykluczenia. 6. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 7. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, zamawiający, w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia. Szczegóły w SWZ. 8. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawcę w stosunku, do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 9. Na wezwanie zamawiającego wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 6)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 10. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 9 powyżej. 11. Jeżeli wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 9 powyżej. 12. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych. 13. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 14. Dla przedmiotowego zamówienia zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych przed wszczęciem postępowania.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90533000 Waste-tip management services
5. Lot
Lot: LOT-0001