2. Procedure
Procedure
Title: Kompletterande upphandling till Vuxenutbildning 2026
Description: Karlshamns kommun genomför en kompletterande upphandling till Vuxenutbildning 2026. Den kompletterande upphandlingen avser gymnasial yrkesutbildning, gymnasial lärlingsutbildning samt validering inom följande yrkesförberedande program: o Bygg och Anläggning (BA) o Fordon och Transport (Ej yrkesförare) (FT) o Restaurang och Livsmedel (RL) o Naturbruk (NB) o Barn och Fritid (BF) o Försäljning och Service (FS) o Hotell och Turism (HT) Följande områden är ej aktuella för denna kompletterande upphandling då kommunen redan har avtal tecknat: · Industritekniska programmet – IN25 · El- och Energiprogrammet – EE25 · VVS och Fastighetsprogrammet – VF25 · Frisör och Stylistprogrammet - FR25
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 80000000 Education and training services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138272:Lot:1
Additional classification (cpv): 80530000 Vocational training services, 80212000 Vocational secondary education services