677883-2026 - Competition
Czechia – Construction work – Stavba magnetické rezonance a zdroje chladu
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Stavba magnetické rezonance a zdroje chladu
Description: Předmětem veřejné zakázky je provedení stavební prací v prostoru objektu nemocnice na adrese Ponávka 139/6, 602 00 Brno. Podrobná specifikace veřejné zakázky je uvedena v přílohách ZD, zejména v přílohách č. 1 Projektová dokumentace Stavby magnetické rezonance, v příloze č. 2 Projektová dokumentace Zdroj chlad, v příloze č. 3 Výkaz výměr Stavby magnetické rezonance a v příloze č. 4 Výkaz výměr Zdroje chladu.
Internal identifier: ÚN 18/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45215100 Construction work for buildings relating to health, 45454100 Restoration work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: ÚN 18/2026 Stavba magnetické rezonance a zdroje chladu
Options:
Description of the options: Objednatel si v souladu s ustanovením § 100 zákona vyhrazuje právo změny závazku ze smlouvy na plnění veřejné zakázky s názvem „Stavba Magnetické rezonance a zdroje chladu“, spočívající v provedení dodatečných stavebních prací (dále jen „vícepráce“), a změně (prodloužení) termínu plnění uvedených v článku VII. této smlouvy, jejichž potřeba vznikne v průběhu realizace díla. Článek VII. smlouvy o dílo: 16) Vícepráce lze požadovat pouze v důsledku některé z následujících konkrétně vymezených okolností: • zjištění skrytých a při náležité odborné péči objektivně nezjistitelných skutečností týkajících se technického stavu stávajícího objektu, jeho konstrukcí nebo technických zařízení, • dodatečných závazných požadavků příslušných orgánů veřejné moci, které nebyly známy ani objektivně zjistitelné v době přípravy zadávací dokumentace a mají přímý dopad na provedení díla, • nezbytných technicky nebo provozně neoddělitelných navazujících prací nutných pro řádné, bezpečné a funkční dokončení díla, • kolizí se stávajícími rozvody, konstrukcemi nebo jinými stavebními prvky, které nebyly identifikovány v projektové dokumentaci ani objektivně zjistitelné před zahájením provádění díla, • dodatečných provozních požadavků objednatele, pouze pokud jejich realizace nemění celkovou povahu veřejné zakázky, • nezbytné koordinace stavebních prací s jinými souběžnými investičními akcemi nebo technologickými úpravami v areálu Úrazové nemocnice v Brně, pouze pokud potřeba takové koordinace nebyla předvídatelná a změna nemění celkovou povahu veřejné zakázky, • nepředvídatelných podmínek staveniště nebo zakládání stavebních konstrukcí, jako je odlišné složení podloží, výskyt vody nebo kontaminace, které nebyly zjistitelné při náležité odborné péči před podáním nabídky, • změny právních předpisů nebo obecně závazných technických požadavků na stavby, k níž dojde v průběhu realizace díla a která má přímý dopad na provedení díla, • mimořádné nepředvídatelné události vyšší moci, jsou-li splněny podmínky stanovené touto smlouvou pro vyšší moc, • úpravy nezbytné k zajištění bezbariérového přístupu, vyplývají-li z dodatečného závazného požadavku orgánu veřejné moci nebo ze změny právních předpisů či obecně závazných technických požadavků na stavby podle předchozích odstavců. Souhrnná hodnota těchto změn provedených na základě této výhrady změny závazku nesmí po celou dobu trvání smlouvy překročit 40 % původní hodnoty závazku, tj. původní ceny díla bez DPH. 18) Vícepráce a méněpráce budou oceněny podle následujících pravidel: • jsou-li práce obsaženy v položkách oceněného soupisu stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr, použijí se odpovídající jednotkové ceny uvedené v tomto soupisu, • není-li příslušná položka v oceněném soupisu obsažena, určí se cena podle cenové soustavy ÚRS nebo RTS platné ke dni ocenění, s přiměřeným použitím odpovídající cenové úrovně, přičemž zhotovitel doloží úplnou kalkulaci a použitý cenový podklad, • nelze-li cenu určit ani podle předchozích pravidel, určí se na základě individuální kalkulace prokazatelně vynaložených nákladů zhotovitele, včetně přiměřené režie a zisku, kterou musí objednatel předem písemně schválit. Méněpráce se odečítají podle odpovídajících pravidel. Zhotovitel je povinen vždy doložit výměry, věcnou nezbytnost změny a podklady pro její ocenění. 19) Postup při uplatnění změny: • Zjistí-li zhotovitel potřebu provedení víceprací, je povinen ji objednateli písemně oznámit bez zbytečného odkladu, nejpozději do 3 pracovních dnů od jejího zjištění. Oznámení musí obsahovat popis důvodu změny, navrhované technické řešení, výkaz výměr, ocenění, dopad do harmonogramu, odůvodnění věcné nezbytnosti změny a odůvodnění, proč změnu nelze pokrýt původním rozsahem díla. • Potřeba změny může být projednána na kontrolním dni a zaznamenána v zápisu z kontrolního dne; takový zápis však sám o sobě nepředstavuje schválení změny ani právní titul k provedení víceprací, jejich úhradě nebo prodloužení termínu plnění. • Zhotovitel nesmí vícepráce zahájit ani provést před jejich schválením postupem podle této smlouvy. To neplatí pro bezprostředně nutná opatření k odvrácení škody nebo ohrožení života, zdraví či bezpečnosti; zhotovitel je v takovém případě povinen objednatele bezodkladně informovat a prováděné práce omezit na nezbytný rozsah. • Nárok zhotovitele na úhradu víceprací a na změnu termínu plnění vzniká pouze na základě předchozího písemného schválení objednatele a uzavření písemného dodatku ke smlouvě podepsaného oprávněnými zástupci obou smluvních stran. Zápis ve stavebním deníku, zápis z kontrolního dne, e-mail ani ústní pokyn písemný dodatek nenahrazuje. • Objednatel není povinen navrženou změnu schválit. Schválená změna nesmí být použita k nápravě vadného plnění ani k dodatečnému zvýhodnění zhotovitele a její schválení nezbavuje zhotovitele odpovědnosti za řádné, včasné a odborné provedení díla. Objednatel nepřistoupí ke změně, která nesplňuje podmínky této smluvní výhrady nebo příslušné podmínky ZZVZ. d) Změna termínu plnění uvedeného v článku V. smlouvy o dílo je přípustná pouze v souvislosti se schválenou změnou závazku nebo při splnění podmínek jiného použitelného právního či smluvního režimu. • V případě schválených víceprací se termín plnění prodlouží pouze o prokázanou dobu jejich přímého dopadu na kritickou cestu harmonogramu a o nezbytnou dobu k obnovení prací; zhotovitel je povinen předložit aktualizovaný harmonogram. • Zdržení způsobené postupem orgánů veřejné moci nebo vyšší mocí může být důvodem změny termínu pouze tehdy, jsou-li splněny podmínky příslušného právního nebo smluvního režimu a zhotovitel je objednateli řádně a včas oznámí.