677897-2026 - Competition
Romania – Solar panel roof-covering work – „Servicii elaborare proiect tehnic, DTAC, detalii de execuție, asistența tehnica proiectant, verificare tehnică si execuție lucrari pentru obiectivul de investiții «INFRASTRUCTURA DE PRODUCEREA ENERGIEI REGENERABILE PENTRU SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA „SFANTUL APOSTOL ANDREI” GALATI” »
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: „Servicii elaborare proiect tehnic, DTAC, detalii de execuție, asistența tehnica proiectant, verificare tehnică si execuție lucrari pentru obiectivul de investiții «INFRASTRUCTURA DE PRODUCEREA ENERGIEI REGENERABILE PENTRU SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA „SFANTUL APOSTOL ANDREI” GALATI” »
Description: „Servicii elaborare proiect tehnic, DTAC, detalii de execuție, asistența tehnica proiectant, verificare tehnică si execuție lucrari pentru obiectivul de investiții «INFRASTRUCTURA DE PRODUCEREA ENERGIEI REGENERABILE PENTRU SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA „SFANTUL APOSTOL ANDREI” GALATI” » I) Valoarea estimată conform devizului general din S.F. pentru serviciile de proiectare este de: Proiect tehnic și detalii de execuție = 300.000,00 lei Documentaţii tehnice necesare în vederea obţinerii avizelor/acordurilor/autorizaţiilor = 25.000,00 lei Verificare tehnică de calitate a proiectului tehnic si a detaliilor de execuţie = 30.000,00 lei Asistenţa tehnică din partea proiectantului = 64.000,00 lei Valoare totală licitaţie servicii proiectare = 419.000,00 lei II) Valoarea estimată conform devizului general din S. F. pentru execuţie lucrări este de: 1. Amenajarea terenului = 150.000,00 lei 2 Amenajarea pentru protectia mediului si aducerea terenului la starea initială = 0,00 lei 3 Cheltuieli pentru relocarea/protectia utilitatilor = 0,00 lei 4 Cheltuieli pentru asigurarea utilităților necesare obiectivului de investiții = 5.657.148,98 lei 5 Construcții și instalații = 3.020.770,20 lei 6 Montaj utilaje tehnologice și funcționale = 5.541.157,86 lei 7 Lucrări de construcții si instalaţii aferente Organizare de Șantier = 85.424,07 lei 8 Utilaje,echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj = 8.648.399,00 lei 9 Probe tehnologice si teste = 247.029,81 lei Valoare totală licitaţie execuție lucrări = 23.349.929,92 Valoarea estimată a prezentei proceduri de achiziție este în cuantum de 23.768.929,92 lei fără TVA. Cheltuieli diverse si neprevazute = 2.301.747,60 lei; valoarea cheltuielilor diverse şi neprevăzute nu este inclusă în valoarea estimată a achiziţiei. Se pot solicita clarificari intr-un termen ce nu va depasi 20 zile pana la data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. AC va raspunde o singura data la toate solicitarile de clarificari primite in termen de 11 zile pana la data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 3127476/ 2026/9705
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45261215 Solar panel roof-covering work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Servicii elaborare proiect tehnic, detalii de execuție, asistența tehnica proiectant, verificare tehnică si execuție lucrari pentru obiectivul de investiții “«INFRASTRUCTURA DE PRODUCEREA ENERGIEI REGENERABILE PENTRU SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA „SFANTUL APOSTOL ANDREI” GALATI” Durata de prestare a serviciilor de elaborare PT, DE, DTAC, DTOE, Documentaţii tehnice necesare în vederea obţinerii Avizelor/ acordurilor/ autorizaţiilor va fi de 60 zile de la Ordinul de începere a serviciilor. Durata de execuţie a lucrărilor va fi de 12 luni de la Ordinul de începere a lucrărilor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 09331200 Solar photovoltaic modules, 45310000 Electrical installation work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services