678161-2026 - Competition
Romania – Road sweepers – Furnizare Automăturătoare de Carosabil - Nouă
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare Automăturătoare de Carosabil - Nouă
Description: Obiectul achiziției îl constituie furnizarea unei automăturători de carosabil, cu capacitatea buncărului de colectare de minimum 6 mc, destinată desfășurării lucrărilor de măturat mecanizat și salubrizare a carosabilului din municipiul Botoșani. Caracteristicile tehnice, funcționale și de performanță ale utilajului, precum și celelalte condiții privind furnizarea, livrarea și punerea în funcțiune, după caz, sunt prevăzute în Caietul de sarcini, document care face parte integrantă din documentația achiziției. Utilajul ofertat trebuie să îndeplinească toate cerințele tehnice minime și condițiile de funcționare prevăzute în Caietul de sarcini, astfel încât să asigure desfășurarea în condiții de eficiență, siguranță și continuitate a activităților de salubrizare.
Internal identifier: 10863076_2026_PAAPD1638057
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34921100 Road sweepers
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1