678294-2026 - Competition
Poland – Buildings of particular historical or architectural interest – Wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy obiektach zabytkowych Trasy Muzealnej w Stargardzie
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy obiektach zabytkowych Trasy Muzealnej w Stargardzie
Description: Określenie przedmiotu zamówienia: Wykonanie wszystkich niezbędnych robót związanych z wykonaniem prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy obiektach zabytkowych Trasy Muzealnej w Stargardzie - w zakresie i granicach określonych dokumentacją projektowo-kosztorysową. +++ 1. PROCEDURA 1) Postępowanie o wartości przekraczającej progi unijne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego; 2) Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z zastosowaniem procedury odwróconej Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia JEDZ. Zamawiający będzie żądał złożenia tego oświadczenia (JEDZ) wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona; +++ 2. DOKUMENTY SKŁADANE W ODPOWIEDZI NA OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU: 1) Oferta: a) Wypełniony Formularz Ofertowy, b) Kosztorysy ofertowe 2) Pozostałe dokumenty o których mowa w SWZ Rozdział III ust. 1 +++ 3. DOKUMENTY SKŁADANE NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO ---> Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w terminie nie krótszym niż 10 dni, następujących podmiotowych środków dowodowych oraz oświadczeń: 1) OŚWIADCZENIA JEDZ (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia) – w zakresie Części IV JEDZ, Wykonawca ogranicza się wyłącznie do wypełnienia sekcji Alfa; 2) INFORMACJI Z KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO (KRK) w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 3) OŚWIADCZENIA WYKONAWCY (sporządzonego według wzoru – Załącznik nr 8 do SWZ), obejmującego: a) oświadczenie o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP); b) oświadczenie o aktualności informacji zawartych w JEDZ w zakresie podstaw wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5 i 6 ustawy PZP; c) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie przepisów sankcyjnych (art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego); 4) WYKAZ ROBÓT BUDOWLANYCH WRAZ Z DOWODAMI NALEŻYTEGO WYKONANIA — ZAŁĄCZNIK NR 4; 5) WYKAZ OSÓB — ZAŁĄCZNIK NR 5; 6) INFORMACJĘ BANKU LUB SKOK POTWIERDZAJĄCĄ ŚRODKI FINANSOWE ALBO ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ. 7) ODPISU LUB INFORMACJI Z KRS / CEIDG (lub innego właściwego rejestru) – w celu potwierdzenia umocowania, o ile Zamawiający nie może ich pobrać za pomocą bezpłatnych baz danych. +++ 4. ZAKRES MOŻLIWOŚCI DOKONYWANIA ZAMIANY UMOWY --> Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania następujących zmian w umowie (szczegółowe regulacje w projekcie umowy): 1) zmiana umowy na wniosek Wykonawcy dotyczący przedłużenia terminu realizacji zamówienia; 2) zmiana umowy wynikająca z konieczności: a) wykonania robót nieprzewidzianych w zestawieniu prac planowanych (przedmiarze); b) wykonania robót w ilościach większych niż założonych w przedmiarze; c) wprowadzenia robót zamiennych; d) niewykonania robót zaniechanych; 3) zmiana umowy dotycząca uszczegółowienia rzeczywistego końcowego wynagrodzenia. W związku z przyjętym sposobem ustalania wynagrodzenia kosztorysem powykonawczym możliwe jest, że kwota wynagrodzenia końcowego będzie większa od kwoty wynikającej ze złożonej oferty i określonej w umowie. W takim przypadku Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany umowy poprzez sprecyzowanie rzeczywistego końcowego wynagrodzenia; 4) zmiana umowy zawartej na okres dłuższy niż 6 miesięcy – w zakresie zmiany wysokości wynagrodzenia, w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 439 ustawy; 5) zmiana umowy w zakresie zmiany wysokości wynagrodzenia, w przypadkach zmian, o których mowa w art. 436 pkt. 4 lit. b) ustawy, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę, 6) w innych przypadkach, o których mowa w art. 455 ustawy. +++ 5. INNE ISTOTNE INFORMACJE ---> 1) Zamówienie nie jest podzielone na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 2) Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych. 3) Wynagrodzenie oraz warunki płatności określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ. 4) Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45212350 Buildings of particular historical or architectural interest
Additional classification (cpv): 45453100 Refurbishment work, 45262500 Masonry and bricklaying work, 45212313 Museum construction work, 45310000 Electrical installation work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45343000 Fire-prevention installation works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Określenie przedmiotu zamówienia: 1) wykonanie wszystkich niezbędnych robót związanych z wykonaniem prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy obiektach zabytkowych Trasy Muzealnej w Stargardzie - w zakresie i granicach określonych dokumentacją projektowo-kosztorysową, a w tym: 1.1) przebudowa i remont Bramy Pyrzyckiej, w tym m.in.: a) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, b) roboty konserwatorskie związane z elewacją ceglano-kamienną, c) wykonanie i montaż stylizowanej brony w przyziemiu obiektu, d) dostawa i montaż windy osobowej z przystosowaniem do osób niepełnosprawnych wraz z robotami towarzyszącymi, e) wykonanie izolacji części ścian podziemnych, f) roboty związane z przygotowaniem przyziemia do funkcjonowania Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, g) roboty wewnętrzne wykończeniowe, h) remont pokrycia dachowego wraz z wykonaniem stolarki okiennej połaciowej, i) montaż zabudowy zewnętrznej z drzwi aluminiowych, j) roboty elektryczne zewnętrzne i wewnętrzne, k) roboty sanitarne (instalacja zw., cw , wod-kan. wentylacja, c.o.), l) instalacja sap i ppoż., m) inne roboty ujęte w projektach technicznych oraz przedmiarach robót; 1.2) przebudowa i remont Baszty Morze Czerwone, w tym m.in.: a) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, b) roboty konserwatorskie związane z elewacją ceglano-kamienną, c) wykonanie schodów zewnętrznych do obiektu, d) wykonanie izolacji części ścian podziemnych e) wymiana stolarki okiennej i drzwiowej wraz z częściową renowacją, f) roboty wewnętrzne wykończeniowe, g) roboty elektryczne zewnętrzne i wewnętrzne, h) roboty sanitarne zewnętrzne i wewnętrzne, i) instalacja sap i ppoż., j) roboty związane z zagospodarowaniem terenu przy obiekcie, k) inne roboty ujęte w projektach technicznych oraz przedmiarach robót; 1.3) przebudowa i remont Baszty Tkaczy, w tym m.in.: a) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, b) roboty konserwatorskie związane z elewacją ceglano-kamienną, c) wykonanie izolacji części ścian podziemnych, d) wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, e) roboty wewnętrzne wykończeniowe, f) instalacja ppoż., g) roboty związane z zagospodarowaniem terenu przy obiekcie, h) inne roboty ujęte w projektach technicznych oraz przedmiarach robót; 1.4) budowa kładki dla pieszych nad drogą pomiędzy Basteją a Basztą Tkaczy, w tym m.in.: a) roboty ziemne, b) wykonanie posadowienia pośredniego za pomocą pali, c) wykonanie konstrukcji nośnej wraz z elementami towarzyszącymi, d) inne roboty ujęte w projektach technicznych oraz przedmiarach robót; ++++ Zamówienia udzielane w trybie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy (zamówienia podobne): Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na wykonaniu prac renowacyjnych i konserwatorskich muru obronnego przy ul. Kasztelańskiej (część nadziemna na odcinku ok. 91 m z obu stron) oraz wykonaniu prac konserwatorskich i robót budowlanych obejmujących remont Bramy Świętojańskiej – w zakresie opisanym dokumentacjami projektowo-kosztorysowymi dotyczącymi tych obiektów, o wartości uwzględnionej w ustaleniu wartości zamówienia - w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Ewentualne zamówienie udzielone zostanie na podobnych warunkach umownych jak zamówienia podstawowego, przy czym parametry podstawowych istotnych elementów umowy kształtowane będą proporcjonalnie do skali zamówienia. Cena negocjowana będzie w oparciu o aktualny poziom cen rynkowych. Możliwość udzielenia zamówienia w trybie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy jest jedynie prawem Zamawiającego – nie stanowi żadnego wiążącego zobowiązania. ++++ Orientacyjne wielkości ilustrujące skalę zamówienia: 1) roboty konserwatorskie związane z elewacją ceglano-kamienną na powierzchni elewacji ~2000 m2; 2) kładka piesza o długość ~ 34 mb, 3) wykonanie izolacji części ścian podziemnych ~260 m2; 4) wymiana okien na okna drewniane wraz z montażem nawiewników ~60 m2 + 27 szt; 5) roboty wewnętrzne wykończeniowe ~1815 m2; 6) remont pokrycia dachowego ~245 m2; 7) montaż opraw oświetleniowych ~200 szt.; ++++ Opis przedmiotu zamówienia: 1) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest przez dokumentację projektowo-kosztorysową (projekty budowlane i wykonawcze, program prac konserwatorskich, specyfikacje techniczne, przedmiary robót) oraz pozostałe dokumenty zamówienia; 2) zakres realizacyjny, a zakres projektowany / wyłączenia: Załączona dokumentacja projektowa opisuje Etap 2 zadania obejmujący wyposażenie obiektów. Wyposażenie nie jest przedmiotem niniejszego postępowania i nie należy go wyceniać. Zakres zamówienia opisują załączone przedmiary robót. 3) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (ST): a) jeżeli postanowienia ST w zakresie zasad rozliczania robót, jednostek obmiarowych, płatności itp. różnią się od ustaleń SWZ i przedmiarów robót – zastosowanie mają ustalenia SWZ i przedmiary robót, b) jeżeli postanowienia SWZ stoją w sprzeczności z wymaganiami ST - zastosowanie mają ustalenia SWZ, 4) w przypadkach, gdy przedmiot zamówienia opisywany jest przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy - Zamawiający niniejszym wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a każdemu występującemu w dokumentach zamówienia takiemu odniesieniu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” (należy każdorazowo dodać do odniesienia wyrazy „lub równoważne”). Jeżeli w dokumentach zamówienia dla jego opisu wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę – wskazaniu takiemu każdorazowo towarzyszą wyrazy „lub równoważny”; 5) dokumenty zamówienia udostępniane jedynie w formie elektronicznej należy pobierać ze strony prowadzonego postępowania; 6) sposób sporządzenia oferty cenowej opisuje instrukcja sporządzenia wyceny ofertowej – załącznik nr 3 do SWZ.
Options:
Description of the options: Zamówienia udzielane w trybie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy (zamówienia podobne): Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na wykonaniu prac renowacyjnych i konserwatorskich muru obronnego przy ul. Kasztelańskiej (część nadziemna na odcinku ok. 91 m z obu stron) oraz wykonaniu prac konserwatorskich i robót budowlanych obejmujących remont Bramy Świętojańskiej – w zakresie opisanym dokumentacjami projektowo-kosztorysowymi dotyczącymi tych obiektów, o wartości uwzględnionej w ustaleniu wartości zamówienia - w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Ewentualne zamówienie udzielone zostanie na podobnych warunkach umownych jak zamówienia podstawowego, przy czym parametry podstawowych istotnych elementów umowy kształtowane będą proporcjonalnie do skali zamówienia. Cena negocjowana będzie w oparciu o aktualny poziom cen rynkowych. Możliwość udzielenia zamówienia w trybie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy jest jedynie prawem Zamawiającego – nie stanowi żadnego wiążącego zobowiązania. ++++ Zamawiający nie przewiduje korzystania z prawa opcji.