678394-2026 - Competition
Poland – Horticultural services – Zagospodarowanie terenów zieleni na Bydgoskim Przedmieściu część 1 „Wygodne, przyjazne i zielone przestrzenie na Bydgoskim i Bielanach” BO część 2 „Czas, by miasto nie chaosem stało, lecz wdziękiem trwałym, a nadobnym” BO
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zagospodarowanie terenów zieleni na Bydgoskim Przedmieściu część 1 „Wygodne, przyjazne i zielone przestrzenie na Bydgoskim i Bielanach” BO część 2 „Czas, by miasto nie chaosem stało, lecz wdziękiem trwałym, a nadobnym” BO
Description: Zagospodarowanie terenów zieleni na Bydgoskim Przedmieściu część 1 „Wygodne, przyjazne i zielone przestrzenie na Bydgoskim i Bielanach” BO część 2 „Czas, by miasto nie chaosem stało, lecz wdziękiem trwałym, a nadobnym” BO
Internal identifier: 85/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy pzp dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający wyznacza do kontaktu z Wykonawcami: Panią Joannę Nosewicz-Lewandowską za pośrednictwem Platformy zakupowej https://umtorun.ezamawiajacy.pl Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia: https://umtorun.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego: podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji dla Wykonawców – Regulacje i procedury procesu zakupowego https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający określa, iż formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB muszą być zgodne z rozporządzeniem Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Wykonawca może złożyć jednorazowo maks. 15 plików. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Rejestracja Wykonawcy odbywa się automatycznie poprzez: podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym) lub kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych Po założeniu konta, po zalogowaniu Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamawiający w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Za datę przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wczytania do Systemu. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy e-Zamawiający w zakładce "ZADAJ PYTANIE": w celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić wszystkie dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ, Wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "pytanie wysłane". Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie terminu, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający nie ma obowiązku udzielenia wyjaśnień oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. Treść pytań wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ, Zamawiający przekaże Wykonawcom za pośrednictwem platformy . Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem wszystkich elektronicznych kopii dokumentów zawartych w tym pliku, z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego Wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, albo przez podwykonawcę. Zamawiający treść zapytań wraz z wyjaśnieniami przekazuje niezwłocznie Wykonawcom, bez ujawniania źródła zapytania, poprzez zamieszczenie wyjaśnień na stronie internetowej – Platformie e-Zamawiający. Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana stanie się częścią specyfikacji i zostanie zamieszczona na Platformie e-Zamawiający. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy e-Zamawiający, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego pod numerem telefonu: +48 22 257 22 23, e-mail:oneplace.admin@marketplanet.pl. 3. Zgodnie z art. 63 ust. 1 PZP w przedmiotowym postępowaniu ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Formę elektroniczną należy rozumieć zgodnie z treścią art. 781 § 1 KC jako postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77300000 Horticultural services
Additional classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas, 45112710 Landscaping work for green areas, 45233293 Installation of street furniture, 45233292 Installation of safety equipment, 45342000 Erection of fencing, 34928480 Waste and rubbish containers and bins
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: część 1: Wygodne, przyjazne i zielone przestrzenie na Bydgoskim i Bielanach
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn; „Wygodne, przyjazne i zielone przestrzenie na Bydgoskim i Bielanach”- usługi nasadzenia drzew, montażu elementów małej architektury: ławki, kosze na odpady, płotki drogowe, na terenie Bydgoskiego Przedmieścia i Bielan w Toruniu. 2. Lokalizacje, zakres zadania i niezbędne opracowania określają załączniki do umowy: 1) Zał. nr 1- opis zadania i lokalizacja koszy na odpadki. 2) Zał. nr 2 - opis zadania i lokalizacja ławek. 3) Zał. nr 3 - opis zadania plan nasadzeń w Parku Miejskim 4) Zał. nr 4 - opis zadania i lokalizacja płotków drogowych: 3. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: - zakupu i montażu 20 szt. nowych koszy na śmieci, we wskazanych przez zamawiającego lokalizacjach, demontażu starych koszy typu „mandarynka” i ich transportu w miejsce wskazane przez Wydział Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia. Szczegółowa lokalizacja ławek określona jest w załączniku nr 2 do wzoru umowy. - zakupu i montażu 15 ławek we wskazanych przez zamawiającego lokalizacjach. W przypadku montażu na terenach zielonych ławka na fundamencie z bloczków betonowych. Szczegółowa lokalizacja nasadzeń określona jest w załączniku nr 3 do wzoru umowy; - zakupu i posadzenia 10 drzew o obwodzie 16-18 cm na wysokości 1 m zgodnie ze sztuka ogrodniczą oraz wytycznymi z załącznika nr 3 do wzoru umowy; Szczegółowa lokalizacja płotka zabezpieczającego określona jest w załączniku nr 4 do wzoru umowy; - zakupu i montażu płotka zabezpieczającego 222 mb. 4. W ramach niniejszej umowy Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy. 5. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Internal identifier: LOT-0001
Additional classification (cpv): 45112710 Landscaping work for green areas, 77310000 Planting and maintenance services of green areas, 45233293 Installation of street furniture, 34928480 Waste and rubbish containers and bins, 45233292 Installation of safety equipment, 45342000 Erection of fencing
Lot: LOT-0002
Title: część 2: „Czas, by miasto nie chaosem stało, lecz wdziękiem trwałym, a nadobnym” BO
Description: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi pn.: „Czas, by miasto nie chaosem stało, lecz wdziękiem trwałym, a nadobnym” BO - montażu elementów małej architektury: słupków drogowych, zabezpieczających płotków drogowych, posadzenia roślin okrywowych oraz uzupełnienia istniejącego żywopłotu, na terenie Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu. 2. Lokalizacje, zakres zadania i niezbędne opracowania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 2 – opis zadania i lokalizacja słupków drogowych. 2) Zał.nr 3 – opis zadania plan nasadzeń 500 m2 roślin okrywowych na Bydgoskim Przedmieściu. 3) Zał. nr 4 – opis zadania i lokalizacja uzupełnienia 100mb żywopłotu. 3. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: - zakupu i montażu płotka zabezpieczającego 1419 mb. Szczegółowa lokalizacja słupków drogowych określona jest w załączniku nr 2 do wzoru umowy; - zakupu i montażu 20 słupków drogowych we wskazanych przez zamawiającego lokalizacjach. W przypadku montażu na terenach zielonych ławka na fundamencie z bloczków betonowych. Szczegółowa lokalizacja nasadzeń określona jest w załączniku nr 3 do wzoru umowy; - zakupu i posadzenia 500m2 roślin okrywowych zgodnie ze sztuka ogrodniczą oraz wytycznymi z załącznika nr 3 do wzoru umowy; Szczegółowa lokalizacja uzupełnianego żywopłotu określona jest w załączniku nr 4 do wzoru umowy; - zakupu i posadzenia 100mb żywopłotu. 4 W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy. 5. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Internal identifier: LOT-0002