See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: FURNIZARE ALIMENTE 2026-2027
Description: Furnizare ALIMENTE conform cerintelor din Caietul de sarcini. A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi dinainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A., va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B. si drept urmare orice solicitare de clarificare in afara termenelor mentionate se va considera TARDIVA.
Internal identifier: 5189300_2026_PAAPD1639712
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Paine
Description: Cantitatile min. si max. / acord cadru se regasesc in Anexa la Caietul de sarcini. Cantitatile min. si max./ contract subsecvent se regasesc in Anexa la Caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 15811100 Bread
Lot: LOT-0002
Title: Mere
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 03222321 Apples
Lot: LOT-0003
Title: Otet
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 15871110 Vinegar or equivalent
Lot: LOT-0004
Title: Varza
Internal identifier: 4
Additional classification (cpv): 03221400 Cabbage vegetables
Lot: LOT-0005
Title: Ciocolata lapte cu stevie fara zahar
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 15842100 Chocolate
Lot: LOT-0006
Title: Paste tomate
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 15331428 Tomato sauce
Lot: LOT-0007
Title: Vegeta mix legume sau echivalent
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Ciuperci
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Napolitane fara zahar
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Sunca presata de pui
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Corn cu ciocolata
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Banane
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Compot de piersici decojite,fara samburi
Internal identifier: 13
Additional classification (cpv): 15332100 Processed fruit
Lot: LOT-0014
Title: Compot de prune fara samburi
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Placinta cu branza dulce
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Prajitura cu mere confiate
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Lapte dulce UHT
Internal identifier: 17
Additional classification (cpv): 15511210 UHT milk
Lot: LOT-0018
Title: Iaurt cu fructe si cereale
Internal identifier: 18
Additional classification (cpv): 15551000 Yoghurt and other fermented milk products
Lot: LOT-0019
Title: Sarmale congelate
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Chiftele congelate
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Salata de beouf
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Salata de vinete
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Snitel congelat de pui
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Biscuiti fara zahar
Internal identifier: 24
Additional classification (cpv): 15820000 Rusks and biscuits; preserved pastry goods and cakes
Lot: LOT-0025
Title: Briosa fara zahar
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Paine fara gluten
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Paste fara gluten
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Salam fara gluten de porc
Internal identifier: 28
Additional classification (cpv): 15131230 Salami
Lot: LOT-0029
Title: Crenvursti fara gluten de pui
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Carnati fara gluten de porc
Internal identifier: 30
Additional classification (cpv): 15131130 Sausages
Lot: LOT-0031
Title: Ciocolata fara gluten
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Sunca de porc fara gluten
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Sunca de pui fara gluten
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Prajitura cu cacao fara gluten
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Pliculete de zahar alb
Internal identifier: 35
Additional classification (cpv): 15831200 White sugar