678561-2026 - Planning
Poland – Forestry services – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Drawno w roku 2027 oraz w latach 2027/2028
Prior information notice or a periodic indicative notice used to shorten time limits for receipt of tenders
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Drawno w roku 2027 oraz w latach 2027/2028
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania obiektów leśnych, gospodarki szkółkarskiej oraz nasiennictwa, gospodarki łąkowo - rolnej oraz obsługi polowań i zagospodarowania Ośrodka Hodowli Zwierzyny, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Drawno w roku 2027 oraz w latach 2027/2028. Przedmiot zamówienia zostanie podzielony na 6 części (Pakietów).
Internal identifier: SA.270.2.4.2026
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami będzie stanowić dokumenty zamówienia. W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 PZP oraz art. 109 ust. 1 pkt. 1-5 i 7-10 PZP. Zamawiający na etapie ogłaszania postępowania o udzielenie zamówienia szczegółowo określi w dokumentach zamówienia (SWZ) warunki udziału w postępowaniu, wykaz podmiotowych środków dowodowych, jakie na potwierdzenie ich spełnienia zobowiązany będzie złożyć Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 PZP. W stosunku do każdej części (Pakietu) Zamawiający będzie przewidywał możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP. Szczegółowy zakres określać będą dokumenty zamówienia. Wstępne ogłoszenie informacyjne zawiera wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji UE. Zamawiający zamierza wyznaczyć termin składania ofert nie krótszy niż 15 od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
Additional classification (cpv): 77211100 Timber harvesting services, 77210000 Logging services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77211400 Tree-cutting services, 77211000 Services incidental to logging, 77600000 Hunting services, 77100000 Agricultural services, 77110000 Services incidental to agricultural production
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet 1.P.1.1,2,6 leśnictwa: Prostynia, Drawa, Żółwino
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania obiektów leśnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Drawno w roku 2027 w leśnictwach: Prostynia, Drawa, Żółwino
Internal identifier: Pakiet 1.P.1.1,2,6 leśnictwa: Prostynia, Drawa, Żółwino
Options:
Description of the options: Zamawiający będzie uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część oferty ("Opcja"). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez wykonawcę w którejkolwiek pozycji kosztorysu ofertowego. Poziom % prawa opcji zostanie określony w ogłoszeniu o zamówieniu oraz SWZ.
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet 2.P.1.3-5 leśnictwa: Borowiec, Barnimie, Brzeziny
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania obiektów leśnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Drawno w roku 2027 w leśnictwach: Borowiec, Barnimie, Brzeziny
Internal identifier: Pakiet 2.P.1.3-5 leśnictwa: Borowiec, Barnimie, Brzeziny
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet 3.P.1.7-9 leśnictwa: Zdanów, Kiełpino, Kołki
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania obiektów leśnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Drawno w roku 2027 w leśnictwach: Zdanów, Kiełpino, Kołki
Internal identifier: Pakiet 3.P.1.7-9 leśnictwa: Zdanów, Kiełpino, Kołki
Lot: LOT-0005
Title: Pakiet 5.P.1.S prace w Szkółce Leśnej Zdanów oraz z zakresu nasiennictwa
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Drawno Szkółka Leśna w roku 2027
Internal identifier: Pakiet 5.P.1.S prace w Szkółce Leśnej Zdanów oraz z zakresu nasiennictwa
Lot: LOT-0006
Title: Pakiet 7.P.1.ŁOW gospodarka łowiecka, obsługa polowań
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu obsługi polowań oraz preparacji trofeum do wykonania na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Drawno obejmującego obwody łowieckie nr 1 – województwo lubuskie oraz obwody nr 241, 242, 245, 246 – województwo zachodniopomorskie w sezonie łowieckim 2027/2028
Internal identifier: Pakiet 7.P.1.ŁOW gospodarka łowiecka, obsługa polowań
Additional classification (cpv): 77600000 Hunting services
Lot: LOT-0007
Title: Pakiet 8.P.1.ŁR gospodarka łąkowo-rolna z zagospodarowaniem obwodów łowieckich
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu zagospodarowania obwodów łowieckich wchodzących w skład Ośrodka Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Drawno (obwody łowieckie nr 1 – województwo lubuskie oraz obwody nr 241, 242, 245, 246 – województwo zachodniopomorskie) w sezonie łowieckim 2027/2028 tj. od 1 kwietnia 2027 roku do 31 marca 2028 roku. Dodatkowo przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej realizowanej na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Drawno oraz w granicach administracyjnych Nadleśnictwa Drawno.
Internal identifier: Pakiet 8.P.1.ŁR gospodarka łąkowo-rolna z zagospodarowaniem obwodów łowieckich
Additional classification (cpv): 77600000 Hunting services, 77100000 Agricultural services