See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Executie lucrari:Modernizarea şi reabilitarea drumurilor judeţene DJ 201B, DJ 305 , DJ 313 si DJ 309 jud.Calarasi"
Description: Executie lucrari în cadrul proiectului "Modernizarea şi reabilitarea drumurilor judeţene DJ 201B tronson DN 31 – Ulmeni – Lunca (Ostrovu) – Frasinet km 49+730 – km 81+290, DJ 305 tronson Lunca (Ostrovu) – Lehliu Sat – Sapunari km 0+000 – km 33+529, DJ 313 tronson Sapunari – Limita judet Ialomita km 28+700 – km 30+500 si DJ 309 - tronson Bogata – DJ 307A – Al. Odobescu – N. Balcescu – Zimbru (DJ 304) - Faurei – Danesti (DJ 303) – Nucetu (DN3)”, finantat de Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia (ADR Sud Muntenia) prin Programul Regiunea Sud Muntenia 2021-2027 in cadrul Apelului de proiecte Dezvoltarea și creșterea unei mobilități naționale, regionale și locale durabile, inteligente și intermodale, prin investiții în reabilitarea, modernizarea, extinderea reţelei de drumuri judeţene din regiunea Sud-Muntenia, Componenta proiect: RSO3.2_Dezvoltarea și creșterea unei mobilități naționale, regionale și locale durabile, reziliente la schimbările climatice, inteligente și intermodale, inclusiv îmbunătățirea accesului la TEN-T și a mobilității transfrontaliere Fondul European de Dezvoltare Regională. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari (daca acestea au fost primite in termen), cu 20 zile inainte de data stabilita pentru depunerea ofertelor in Anuntul de participare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 30 zile.
Internal identifier: 4294030/1/2024
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Executie lucrari în cadrul proiectului "Modernizarea şi reabilitarea drumurilor judeţene DJ 201B tronson DN 31 – Ulmeni – Lunca (Ostrovu) – Frasinet km 49+730 – km 81+290, DJ 305 tronson Lunca (Ostrovu) – Lehliu Sat – Sapunari km 0+000 – km 33+529, DJ 313 tronson Sapunari – Limita judet Ialomita km 28+700 – km 30+500 si DJ 309 - tronson Bogata – DJ 307A – Al. Odobescu – N. Balcescu – Zimbru (DJ 304) - Faurei – Danesti (DJ 303) – Nucetu (DN3)”, finantat de Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia (ADR Sud Muntenia) prin Programul Regiunea Sud Muntenia 2021-2027 in cadrul Apelului de proiecte Dezvoltarea și creșterea unei mobilități naționale, regionale și locale durabile, inteligente și intermodale, prin investiții în reabilitarea, modernizarea, extinderea reţelei de drumuri judeţene din regiunea Sud-Muntenia, Componenta proiect: RSO3.2_Dezvoltarea și creșterea unei mobilități naționale, regionale și locale durabile, reziliente la schimbările climatice, inteligente și intermodale, inclusiv îmbunătățirea accesului la TEN-T și a mobilității transfrontaliere Fondul European de Dezvoltare Regională.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45221110 Bridge construction work, 45247000 Construction work for dams, canals, irrigation channels and aqueducts