678998-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu sektora nr I, II, III, IV i V, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nie zamieszkują mieszkańcy,a powstają odpady komunalne w zakresie: -nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość zamieszkałą, a w części nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości mieszane); -nieruchomości, na których są prowadzone rodzinne ogrody działkowe, w rozumieniu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz nieruchomości, na których są prowadzone przedszkola publiczne i szkoły publiczne, w rozumieniu przepisów prawa oświatowego, żłobki lub kluby dziecięce założone przez jednostki samorządu terytorialnego; położonych na terenie gminy-miasto Grudziądz oraz ich transport do Zakładu Gospodarki Odpadami w miejscowości Zakurzewo (Zakurzewo 39A,86-300 Grudziądz,Gmina Grudziądz) należącego do Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni Sp.z o.o. z siedzibą w Grudziądzu w terminach określonych we wzorach umów stanowiących załączniki do SWZ. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art.95ustawyPzp: 1.Zgodnie z art.95 ust.2 pkt1ustawyPzp,Zamawiający wymaga by czynności w zakresie kierowania pojazdami przeznaczonymi do odbierania odpadów i załadunku odpadów do pojazdów były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę. 2.Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu oświadczenia Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę,osób wykonujących czynności wskazane w ust.1wyżej.Oświadczenie winno zawierać informacje,w tym dane osobowe,niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę,w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika,datę zawarcia umowy o pracę,rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. 3.Pierwsze oświadczenie Wykonawca złoży bez oczekiwania na wezwanie Zamawiającego w terminie 7dni kalendarzowych,licząc od dnia rozpoczęcia świadczenia usługi odbierania odpadów komunalnych.Każde kolejne oświadczenie Wykonawca złoży w terminie 7dni kalendarzowych od dnia otrzymania odpowiedniego wezwania od Zamawiającego. 4.Zamawiający na każdym etapie realizacji przedmiotu umowy ma prawo żądać potwierdzenia przez Wykonawcę faktu zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę poprzez złożenie oświadczenia,o którym mowa w ust.2wyżej. 5.Niezłożenie przez Wykonawcę oświadczenia w wymaganym terminie uznane zostanie przez Zamawiającego jako uchylanie się od obowiązku zatrudniania osób na podstawie umowy o pracę i skutkować będzie nałożeniem sankcji przewidzianych w §5 wzoru umowy (odpowiednio do części). 6.Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy w sytuacji,gdy poweźmie wątpliwość co do sposobu zatrudnienia osób obsługujących linie sortownicze instalacji. 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się,z zastrzeżeniem art.110 ust.2ustawyPzp,Wykonawców w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności,o których mowa w art.108 ust.1ustawyPzp: 2.Zamawiający przewiduje fakultatywne przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, z zastrzeżeniem art.110 ust.2ustawyPzp,Wykonawców w stosunku do których zachodzi okoliczność wskazana w art.109 ust.1 pkt 5,7,8,10ustawyPzp,tj.: 5)który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe,co podważa jego uczciwość,w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie,co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów; 7)który,z przyczyn leżących po jego stronie,w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji,co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania,wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady; 8)który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji,że nie podlega wykluczeniu,spełnia warunki udziału w postępowaniu lub kryteria selekcji,co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia,lub który zataił te informacje lub nie jest w stanie przedstawić wymaganych podmiotowych środków dowodowych; 10)który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd,co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 3.Z postępowania wyklucza się Wykonawców w stosunku do których zachodzą okoliczności,wskazane w art.5k Rozporządzenia Rady(UE) Nr 833/2014 z 31.07.2014r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie lub art.7 ust.1 ustawy z 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 4.Niepodleganie wykluczeniu w zakresie art.108 ust.1 pkt.1-5 ustawyPzp oraz w art.109 ust.1 pkt 5,7,8,10 ustawyPzp,może zostać potwierdzone ważnym certyfikatem wykonawcy,jeżeli z jego treści wynika potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu w zakresie danej podstawy wykluczenia,a dane zawarte w składanym wraz z ofertą oświadczeniu JEDZ,umożliwiają zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie. Uwaga: Informację o certyfikacie wykonawca zamieszcza w częściII sekcjaA,w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające: -identyfikację certyfikatu;-ustalenie podmiotu certyfikującego;-odnalezienie certyfikatu w bazie;-ustalenie zakresu,w jakim wykonawca zamierza się nim posługiwać. 5.Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania
Internal identifier: WGO.271.3.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90513200 Urban solid-refuse disposal services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sektor nr I
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu sektora nr I, na którym zamieszkują mieszkańcy oraz nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne w zakresie: - nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość zamieszkałą, a w części nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości mieszane); - nieruchomości, na których są prowadzone rodzinne ogrody działkowe, w rozumieniu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz nieruchomości, na których są prowadzone przedszkola publiczne i szkoły publiczne, w rozumieniu przepisów prawa oświatowego, żłobki lub kluby dziecięce założone przez jednostki samorządu terytorialnego; położonych na terenie gminy-miasto Grudziądz oraz ich transport do Zakładu Gospodarki Odpadami w miejscowości Zakurzewo (Zakurzewo 39A, 86-300 Grudziądz, Gmina Grudziądz) należącego do Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni Sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu w terminach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Obszar sektora nr I określa uchwała Nr XXVII/105/12 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 26 września 2012 r. w sprawie podziału obszaru gminy-miasto Grudziądz na sektory w celu zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. z 2012 r. poz. 2072). Wykonawca będzie odbierał i transportował następujące rodzaje odpadów komunalnych: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod 20 03 01), - odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady kuchenne i odpady zielone z ogrodów i parków (kod 20 01 08, 20 02 01), - tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania z metali i opakowania wielomateriałowe (kod 20 01 39, 15 01 02, 20 01 40, 15 01 04, 15 01 05), - szkło oraz opakowania ze szkła (kod 20 01 02, 15 01 07), - papier i tekturę oraz opakowania z papieru i tektury (kod 20 01 01, 15 01 01). Maksymalna ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy wynosi – 3 716,05 Mg. Minimalna ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy, za którą Wykonawcy należy się wynagrodzenie – 1 858,02 Mg. W przypadku nieosiągnięcia założonej maksymalnej ilości odpadów komunalnych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Rozliczanie płatności będzie się odbywało na podstawie rzeczywistej ilości odebranych odpadów, z zastrzeżeniem, że wartość umowy nie może przekroczyć kwoty określonej w § 3 ust. 3 umowy. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty został we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do Umowy – Opis przedmiotu zamówienia – Sektor nr I. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w trakcie obowiązywania umowy spełniał wymagania określone dla floty pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu tego zadania wynikające z ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2026 r., poz. 1243) i ewentualnych jej zmianach.
Internal identifier: Część nr 1
Options:
Description of the options: Prawo opcji: - Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp w zakresie zwiększenia ilości odpadów komunalnych do odebrania, do maksymalnej wysokości 4 459,26 Mg, w przypadku, gdy najpóźniej na miesiąc przed upływem terminu obowiązywania niniejszej umowy Wykonawca odbierze co najmniej 92% maksymalnej ilości odpadów; - Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy i nie będzie wymagało sporządzenia aneksu do umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych za odbiór odpadów, na podstawie oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji wysłanego do Wykonawcy w formie elektronicznej za pomocą systemu eDoręczeń lub w formie pisemnej; - W oświadczeniu, o którym mowa wyżej, Zamawiający wskaże łączną wysokość wynagrodzenia stanowiącego iloczyn wskazanej w ofercie ceny brutto 1 tony (Mg) i zakładaną nową ilość ton (Mg) odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania; - Rzeczywista ilość odpadów komunalnych do odebrania na rzecz gminy-miasto Grudziądz uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego; - Prawo opcji zostanie zrealizowane w przypadku posiadania przez Zamawiającego środków finansowych, umożliwiających realizację zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji. - Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.
Lot: LOT-0002
Title: Sektor nr II
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu sektora nr II, na którym zamieszkują mieszkańcy oraz nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne w zakresie: - nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość zamieszkałą, a w części nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości mieszane); - nieruchomości, na których są prowadzone rodzinne ogrody działkowe, w rozumieniu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz nieruchomości, na których są prowadzone przedszkola publiczne i szkoły publiczne, w rozumieniu przepisów prawa oświatowego, żłobki lub kluby dziecięce założone przez jednostki samorządu terytorialnego; położonych na terenie gminy-miasto Grudziądz oraz ich transport do Zakładu Gospodarki Odpadami w miejscowości Zakurzewo (Zakurzewo 39A, 86-300 Grudziądz, Gmina Grudziądz) należącego do Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni Sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu w terminach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. Obszar sektora nr II określa uchwała Nr XXVII/105/12 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 26 września 2012 r. w sprawie podziału obszaru gminy-miasto Grudziądz na sektory w celu zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. z 2012 r. poz. 2072). Wykonawca będzie odbierał i transportował następujące rodzaje odpadów komunalnych: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod 20 03 01), - odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady kuchenne i odpady zielone z ogrodów i parków (kod 20 01 08, 20 02 01), - tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania z metali i opakowania wielomateriałowe (kod 20 01 39, 15 01 02, 20 01 40, 15 01 04, 15 01 05), - szkło oraz opakowania ze szkła (kod 20 01 02, 15 01 07), - papier i tekturę oraz opakowania z papieru i tektury (kod 20 01 01, 15 01 01). Maksymalna ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy wynosi – 5 277,59 Mg. Minimalna ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy, za którą Wykonawcy należy się wynagrodzenie – 2 638,81 Mg. W przypadku nieosiągnięcia założonej maksymalnej ilości odpadów komunalnych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Rozliczanie płatności będzie się odbywało na podstawie rzeczywistej ilości odebranych odpadów, z zastrzeżeniem, że wartość umowy nie może przekroczyć kwoty określonej w § 3 ust. 3 umowy. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty został we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do Umowy – Opis przedmiotu zamówienia – Sektor nr II. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w trakcie obowiązywania umowy spełniał wymagania określone dla floty pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu tego zadania wynikające z ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2026 r., poz. 1243) i ewentualnych jej zmianach.
Internal identifier: Część nr 2
Description of the options: Prawo opcji: - Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp w zakresie zwiększenia ilości odpadów komunalnych do odebrania, do maksymalnej wysokości 6 333,11 Mg, w przypadku, gdy najpóźniej na miesiąc przed upływem terminu obowiązywania niniejszej umowy Wykonawca odbierze co najmniej 92% maksymalnej ilości odpadów; - Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy i nie będzie wymagało sporządzenia aneksu do umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych za odbiór odpadów, na podstawie oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji wysłanego do Wykonawcy w formie elektronicznej za pomocą systemu eDoręczeń lub w formie pisemnej; - W oświadczeniu, o którym mowa wyżej, Zamawiający wskaże łączną wysokość wynagrodzenia stanowiącego iloczyn wskazanej w ofercie ceny brutto 1 tony (Mg) i zakładaną nową ilość ton (Mg) odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania; - Rzeczywista ilość odpadów komunalnych do odebrania na rzecz gminy-miasto Grudziądz uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego; - Prawo opcji zostanie zrealizowane w przypadku posiadania przez Zamawiającego środków finansowych, umożliwiających realizację zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji; - Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.
Lot: LOT-0003
Title: Sektor nr III
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu sektora nr III, na którym zamieszkują mieszkańcy oraz nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne w zakresie: - nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość zamieszkałą, a w części nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości mieszane); - nieruchomości, na których są prowadzone rodzinne ogrody działkowe, w rozumieniu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz nieruchomości, na których są prowadzone przedszkola publiczne i szkoły publiczne, w rozumieniu przepisów prawa oświatowego, żłobki lub kluby dziecięce założone przez jednostki samorządu terytorialnego; położonych na terenie gminy-miasto Grudziądz oraz ich transport do Zakładu Gospodarki Odpadami w miejscowości Zakurzewo (Zakurzewo 39A, 86-300 Grudziądz, Gmina Grudziądz) należącego do Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni Sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu w terminach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Obszar sektora nr III określa uchwała Nr XXVII/105/12 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 26 września 2012 r. w sprawie podziału obszaru gminy-miasto Grudziądz na sektory w celu zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. z 2012 r. poz. 2072). Wykonawca będzie odbierał i transportował następujące rodzaje odpadów komunalnych: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod 20 03 01), - odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady kuchenne i odpady zielone z ogrodów i parków (kod 20 01 08, 20 02 01), - tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania z metali i opakowania wielomateriałowe (kod 20 01 39, 15 01 02, 20 01 40, 15 01 04, 15 01 05), - szkło oraz opakowania ze szkła (kod 20 01 02, 15 01 07), - papier i tekturę oraz opakowania z papieru i tektury (kod 20 01 01, 15 01 01). Maksymalna ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy wynosi – 4 974,91 Mg. Minimalna ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy, za którą Wykonawcy należy się wynagrodzenie – 2 487,46 Mg. W przypadku nieosiągnięcia założonej maksymalnej ilości odpadów komunalnych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Rozliczanie płatności będzie się odbywało na podstawie rzeczywistej ilości odebranych odpadów, z zastrzeżeniem, że wartość umowy nie może przekroczyć kwoty określonej w § 3 ust. 3 umowy. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty został we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do Umowy – Opis przedmiotu zamówienia – Sektor nr III. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w trakcie obowiązywania umowy spełniał wymagania określone dla floty pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu tego zadania wynikające z ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2026 r., poz. 1243) i ewentualnych jej zmianach.
Internal identifier: Część nr 3
Description of the options: Prawo opcji: - Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp w zakresie zwiększenia ilości odpadów komunalnych do odebrania, do maksymalnej wysokości 5 969,89 Mg, w przypadku, gdy najpóźniej na miesiąc przed upływem terminu obowiązywania niniejszej umowy Wykonawca odbierze co najmniej 92% maksymalnej ilości odpadów; - Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy i nie będzie wymagało sporządzenia aneksu do umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych za odbiór odpadów, na podstawie oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji wysłanego do Wykonawcy w formie elektronicznej za pomocą systemu eDoręczeń lub w formie pisemnej; - W oświadczeniu, o którym mowa wyżej, Zamawiający wskaże łączną wysokość wynagrodzenia stanowiącego iloczyn wskazanej w ofercie ceny brutto 1 tony (Mg) i zakładaną nową ilość ton (Mg) odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania; - Rzeczywista ilość odpadów komunalnych do odebrania na rzecz gminy-miasto Grudziądz uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego; - Prawo opcji zostanie zrealizowane w przypadku posiadania przez Zamawiającego środków finansowych, umożliwiających realizację zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji; - Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.
Lot: LOT-0004
Title: Sektor nr IV
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu sektora nr IV, na którym zamieszkują mieszkańcy oraz nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne w zakresie: - nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość zamieszkałą, a w części nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości mieszane); - nieruchomości, na których są prowadzone rodzinne ogrody działkowe, w rozumieniu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz nieruchomości, na których są prowadzone przedszkola publiczne i szkoły publiczne, w rozumieniu przepisów prawa oświatowego, żłobki lub kluby dziecięce założone przez jednostki samorządu terytorialnego; położonych na terenie gminy-miasto Grudziądz oraz ich transport do Zakładu Gospodarki Odpadami w miejscowości Zakurzewo (Zakurzewo 39A, 86-300 Grudziądz, Gmina Grudziądz) należącego do Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni Sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu w terminach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Obszar sektora nr IV określa uchwała Nr XXVII/105/12 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 26 września 2012 r. w sprawie podziału obszaru gminy-miasto Grudziądz na sektory w celu zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. z 2012 r. poz. 2072). Wykonawca będzie odbierał i transportował następujące rodzaje odpadów komunalnych: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod 20 03 01), - odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady kuchenne i odpady zielone z ogrodów i parków (kod 20 01 08, 20 02 01), - tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania z metali i opakowania wielomateriałowe (kod 20 01 39, 15 01 02, 20 01 40, 15 01 04, 15 01 05), - szkło oraz opakowania ze szkła (kod 20 01 02, 15 01 07), - papier i tekturę oraz opakowania z papieru i tektury (kod 20 01 01, 15 01 01). Maksymalna ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy wynosi – 7 403,19 Mg. Minimalna ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy, za którą Wykonawcy należy się wynagrodzenie – 3 701,60 Mg. W przypadku nieosiągnięcia założonej maksymalnej ilości odpadów komunalnych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Rozliczanie płatności będzie się odbywało na podstawie rzeczywistej ilości odebranych odpadów, z zastrzeżeniem, że wartość umowy nie może przekroczyć kwoty określonej w § 3 ust. 3 umowy. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty został we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do Umowy – Opis przedmiotu zamówienia – Sektor nr IV. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w trakcie obowiązywania umowy spełniał wymagania określone dla floty pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu tego zadania wynikające z ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2026 r., poz. 1243) i ewentualnych jej zmianach.
Internal identifier: Część nr 4
Description of the options: Prawo opcji: - Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp w zakresie zwiększenia ilości odpadów komunalnych do odebrania, do maksymalnej wysokości 8 883,82 Mg, w przypadku, gdy najpóźniej na miesiąc przed upływem terminu obowiązywania niniejszej umowy Wykonawca odbierze co najmniej 92% maksymalnej ilości odpadów; - Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy i nie będzie wymagało sporządzenia aneksu do umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych za odbiór odpadów, na podstawie oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji wysłanego do Wykonawcy w formie elektronicznej za pomocą systemu eDoręczeń lub w formie pisemnej; - W oświadczeniu, o którym mowa wyżej, Zamawiający wskaże łączną wysokość wynagrodzenia stanowiącego iloczyn wskazanej w ofercie ceny brutto 1 tony (Mg) i zakładaną nową ilość ton (Mg) odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania; - Rzeczywista ilość odpadów komunalnych do odebrania na rzecz gminy-miasto Grudziądz uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego; - Prawo opcji zostanie zrealizowane w przypadku posiadania przez Zamawiającego środków finansowych, umożliwiających realizację zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji; - Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.
Lot: LOT-0005
Title: Sektor nr V
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu sektora nr V, na którym zamieszkują mieszkańcy oraz nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne w zakresie: - nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość zamieszkałą, a w części nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości mieszane); - nieruchomości, na których są prowadzone rodzinne ogrody działkowe, w rozumieniu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz nieruchomości, na których są prowadzone przedszkola publiczne i szkoły publiczne, w rozumieniu przepisów prawa oświatowego, żłobki lub kluby dziecięce założone przez jednostki samorządu terytorialnego; położonych na terenie gminy-miasto Grudziądz oraz ich transport do Zakładu Gospodarki Odpadami w miejscowości Zakurzewo (Zakurzewo 39A, 86-300 Grudziądz, Gmina Grudziądz) należącego do Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni Sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu w terminach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ. Obszar sektora nr V określa uchwała Nr XXVII/105/12 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 26 września 2012 r. w sprawie podziału obszaru gminy-miasto Grudziądz na sektory w celu zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. z 2012 r. poz. 2072). Wykonawca będzie odbierał i transportował następujące rodzaje odpadów komunalnych: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod 20 03 01), - odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady kuchenne i odpady zielone z ogrodów i parków (kod 20 01 08, 20 02 01), - tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania z metali i opakowania wielomateriałowe (kod 20 01 39, 15 01 02, 20 01 40, 15 01 04, 15 01 05), - szkło oraz opakowania ze szkła (kod 20 01 02, 15 01 07), - papier i tekturę oraz opakowania z papieru i tektury (kod 20 01 01, 15 01 01). Maksymalna ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy wynosi – 6 265,82 Mg. Minimalna ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy, za którą Wykonawcy należy się wynagrodzenie – 3 132,93 Mg. W przypadku nieosiągnięcia założonej maksymalnej ilości odpadów komunalnych do odebrania w całym okresie obowiązywania umowy, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Rozliczanie płatności będzie się odbywało na podstawie rzeczywistej ilości odebranych odpadów, z zastrzeżeniem, że wartość umowy nie może przekroczyć kwoty określonej w § 3 ust. 3 umowy. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty został we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do Umowy – Opis przedmiotu zamówienia – Sektor nr V. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w trakcie obowiązywania umowy spełniał wymagania określone dla floty pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu tego zadania wynikające z ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2026 r., poz. 1243) i ewentualnych jej zmianach.
Internal identifier: Część nr 5
Description of the options: Prawo opcji: - Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp w zakresie zwiększenia ilości odpadów komunalnych do odebrania, do maksymalnej wysokości 7 518,99 Mg, w przypadku, gdy najpóźniej na miesiąc przed upływem terminu obowiązywania niniejszej umowy Wykonawca odbierze co najmniej 92% maksymalnej ilości odpadów; - Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy i nie będzie wymagało sporządzenia aneksu do umowy. Opcja będzie miała zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych za odbiór odpadów, na podstawie oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji wysłanego do Wykonawcy w formie elektronicznej za pomocą systemu eDoręczeń lub w formie pisemnej; - W oświadczeniu, o którym mowa wyżej, Zamawiający wskaże łączną wysokość wynagrodzenia stanowiącego iloczyn wskazanej w ofercie ceny brutto 1 tony (Mg) i zakładaną nową ilość ton (Mg) odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania; - Rzeczywista ilość odpadów komunalnych do odebrania na rzecz gminy-miasto Grudziądz uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego; - Prawo opcji zostanie zrealizowane w przypadku posiadania przez Zamawiającego środków finansowych, umożliwiających realizację zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji; - Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w wypadku braku realizacji umowy z uwzględnieniem prawa opcji.
678998-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: WGO.271.3.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90511000 Usługi wywozu odpadów, 90511200 Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90512000 Usługi transportu odpadów, 90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90513200 Usługi wywozu stałych odpadów miejskich
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Sektor nr I
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 1
Opcje:
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Sektor nr II
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Sektor nr III
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Sektor nr IV
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 4
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Sektor nr V
Wewnętrzny identyfikator: Część nr 5