2. Procedure
Procedure
Title: Kvantitativa undersökningstjänster
Description: Skolinspektionen har behov av en leverantör som tillhandahåller tjänster och stöd för kvantitativa undersöknings- och analystjänster. Enligt ovanstående ska Skolinspektionen genomföra en upphandling enligt öppet förfarande, av kvantitativa undersöknings- och analystjänster enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling] med diarienummer 2025: 7402
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79000000 Business services: law, marketing, consulting, recruitment, printing and security
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129132:Lot:1
Additional classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support, 72220000 Systems and technical consultancy services, 72300000 Data services
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72300000 Datatjänster