679052-2026 - Competition
Finland – Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products – Asentotuet
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Asentotuet
Description: Servica Oy kilpailuttaa tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti asentotuet Pohjois-Savon hyvinvointialueelle, Keski-Suomen hyvinvointialueelle, Pohjois-Karjalan hyvinvointialueelle ja Servica Oy:lle. Tässä hankinnassa mukana olevista osapuolista käytetään jäljempänä lyhennettä "Tilaaja". Tarkemmat tiedot tarjouspyynnön liitteessä 1 Liite 1. Sopimusluonnos. Hankinnan tavoitteena on kilpailutuksen avulla saada valikoimaan tarkoitukseen sopivat ja laadukkaat tuotteet. Tavoitteena on myös, että tuotteiden toimitusvarmuus on hyvä ja tuotteita on saatavilla, kun niitä tarvitaan. Kilpailutettavat tuotteet: Erilaiset asentotuet, kiilatyynyt ja pehmusteet, joita käytetään hyvinvointialueella helpottamaan potilaiden asennon tekemistä sekä ennaltaehkäisemään painehaavojen syntymistä leikkausten, toimenpiteiden ja muun hoidon aikana. Sopimuksen arvioitu alkamisajankohta on alustavasti 1.1.2027. Hankinnan arvioitu kokonaisarvo arvonlisäverottomasti on laskettu neljälle (4) vuodelle. Hankinnan kohteille ilmoitettu "Hankittava määrä" on arvio hankinnassa mukana olevien Tilaajien yhteenlasketusta yhden (1) vuoden hankintamäärästä.
Internal identifier: 231_000858
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33000000 Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1. ASENTOHOITOTYYNY KUVANTAMINEN
Description: ASENTOHOITOTYYNY KUVANTAMINEN
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0001
Lot: LOT-0002
Title: 2. ASENTOTUKI KIILA KOVA KUVANTAMINEN
Description: ASENTOTUKI KIILA KOVA KUVANTAMINEN
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0002
Lot: LOT-0003
Title: 3. ASENTOHOITOTYYNY, GEELI
Description: ASENTOHOITOTYYNY, GEELI
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0003
Lot: LOT-0004
Title: 4. ASENTOHOITOTYYNY, GEELI, SUORAKAIDE
Description: ASENTOHOITOTYYNY, GEELI, SUORAKAIDE
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0004
Lot: LOT-0005
Title: 5. ASENTOHOITOTYYNY, LEIKKAUSSALI, PUOLIRULLA
Description: ASENTOHOITOTYYNY, LEIKKAUSSALI, PUOLIRULLA
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0005
Lot: LOT-0006
Title: 6. ASENTOHOITOTYYNY, LEIKKAUSSALI, RULLA
Description: ASENTOHOITOTYYNY, LEIKKAUSSALI, RULLA
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0006
Lot: LOT-0007
Title: 7. LEIKKAUSASENTOPATJA
Description: LEIKKAUSASENTOPATJA
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0007
Lot: LOT-0008
Title: 8. HARTIAPEHMUSTE TRENDELEBURG
Description: HARTIAPEHMUSTE TRENDELEBURG
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0008
Lot: LOT-0009
Title: 9. LEIKKAUSASENTOPATJA ILMATÄYTTEINEN
Description: LEIKKAUSASENTOPATJA ILMATÄYTTEINEN
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0009
Lot: LOT-0010
Title: 10. PÄÄNTUKI, SELKÄ-ASENTO
Description: PÄÄNTUKI, SELKÄ-ASENTO
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0010
Lot: LOT-0011
Title: 11. PÄÄNTUKI, VATSA-ASENTO
Description: PÄÄNTUKI, VATSA-ASENTO
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0011
Lot: LOT-0012
Title: 12. PÄÄNTUKI, VATSA-ASENTO, LAITEKOHTAINEN
Description: PÄÄNTUKI, VATSA-ASENTO, LAITEKOHTAINEN
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0012
Lot: LOT-0013
Title: 13. ASENTOHOITOTYYNY, MUOTOILTAVA
Description: ASENTOHOITOTYYNY, MUOTOILTAVA
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0013
Lot: LOT-0014
Title: 14. ASENTOHOITOTYYNY, MUOTOILTAVA, PUOLIRULLA
Description: ASENTOHOITOTYYNY, MUOTOILTAVA, PUOLIRULLA
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0014
Lot: LOT-0015
Title: 15. ASENTOHOITOTYYNY KANTAPÄÄ
Description: ASENTOHOITOTYYNY KANTAPÄÄ
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0015
Lot: LOT-0016
Title: 16. ASENTOHOITOTYYNY KANTAPÄÄ, "KEVENNYSTOSSU"
Description: ASENTOHOITOTYYNY KANTAPÄÄ, "KEVENNYSTOSSU"
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0016
Lot: LOT-0017
Title: 17. ASENTOHOITOTYYNY PSOAS
Description: ASENTOHOITOTYYNY PSOAS
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0017
Lot: LOT-0018
Title: 18. RENGASTYYNY, ISTUMA-ASENTO
Description: RENGASTYYNY, ISTUMA-ASENTO
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0018
Lot: LOT-0019
Title: 19. KOKOVARTALOTUKI, MERIHEVONEN VARTALOTYYNY
Description: KOKOVARTALOTUKI, MERIHEVONEN VARTALOTYYNY
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0019
Lot: LOT-0020
Title: 20. IMETYSTYYNYT
Description: IMETYSTYYNYT
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0020
Lot: LOT-0021
Title: 21. KENGURUTOPPI
Description: KENGURUTOPPI
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0021
Lot: LOT-0022
Title: 22. TURVAKÄSI
Description: TURVAKÄSI
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0022
Lot: LOT-0023
Title: 23. TURVAVYÖ ALARAAJOJEN KIINNITUKSEEN
Description: TURVAVYÖ ALARAAJOJEN KIINNITUKSEEN
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0023
Lot: LOT-0024
Title: 24. LEIKKAUSTASON TURVAVYÖT
Description: LEIKKAUSTASON TURVAVYÖT
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0024
Lot: LOT-0025
Title: 25. HAARAVYÖ
Description: HAARAVYÖ
Internal identifier: 2026-058374-LOT-0025