2. Procedure
Procedure
Title: Ramavtal, konsulttjänst, tillståndsbedömingar kajer
Description: Beställaren avser att upphandla ett ramavtal för tillståndsbedömning av kajer, som innefattar konsulttjänster inom följande; Att i samråd med Beställaren utföra tillståndsbedömningar (bedöma skick på kajer), prioritera, planera och beskriva reparationsåtgärder för de kajer som Beställaren ansvar för. Tillståndsbedömningar kan ske både som planerad periodvis inspektion och särskild inspektion efter skada/påkörning. För detaljerad beskrivning av omfattning, Se Af-del
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71530000 Construction consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:139281:Lot:1
Additional classification (cpv): 71300000 Engineering services, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 71311000 Civil engineering consultancy services