See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r., poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki łowieckiej i łąkowo-rolnej oraz gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2027 r. – 31.12.2027 r.
Internal identifier: SAZ.270.17.2026
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: PAKIET I - Pozyskanie w leśnictwach Bukowiec /01/, Łagów /02/ i Dolina /03/
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz hodowli lasu (wycinanie podszytów) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027 - leśnictwa Bukowiec, Łagów i Dolina. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: Pakiet I
Additional classification (cpv): 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 75251120 Forest-firefighting services, 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services
Options:
Description of the options: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
Lot: LOT-0002
Title: PAKIET II - Pozyskanie w leśnictwach Bucze /04/, Toporów /05/ i Niedźwiedź /06/
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz hodowli lasu (wycinanie podszytów) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027 - leśnictwa Bucze, Toporów i Niedźwiedź. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: Pakiet II
Lot: LOT-0003
Title: PAKIET III - Pozyskanie w leśnictwach Chociule /07/, Ołobok /08/ i Międzylesie /10/
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz hodowli lasu (wycinanie podszytów) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027 - leśnictwa Chociule, Ołobok i Międzylesie. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: Pakiet III
Lot: LOT-0004
Title: PAKIET IV - Pozyskanie w leśnictwach Myszęcin /11/, Jordanowo /12/ i Staropole /14/
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz hodowli lasu (wycinanie podszytów) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027 - leśnictwa Myszęcin, Jordanowo i Staropole. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: Pakiet IV
Lot: LOT-0005
Title: PAKIET V- Zagospodarowanie w leśnictwach Bukowiec /01/, Łagów /02/ i Dolina /03/
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna (CP-P) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027 - leśnictwa Bukowiec, Łagów i Dolina. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: Pakiet V
Additional classification (cpv): 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 75251120 Forest-firefighting services, 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services
Lot: LOT-0006
Title: PAKIET VI - Zagospodarowanie w leśnictwach Bucze /04/, Toporów /05/ i Niedźwiedź /06/
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna (CP-P) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027 - leśnictwa Bucze, Toporów i Niedźwiedź. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: Pakiet VI
Lot: LOT-0007
Title: PAKIET VII - Zagospodarowanie w leśnictwach Chociule /07/, Ołobok /08/, Międzylesie /10/ i Krzeczkowo /15/
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna (CP-P) oraz nasiennictwa (zagospodarowanie plantacji nasiennej) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027 - leśnictwa Chociule, Ołobok, Międzylesie i Krzeczkowo. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: Pakiet VII
Lot: LOT-0008
Title: PAKIET VIII - Zagospodarowanie w leśnictwach Myszęcin /11/, Jordanowo /12/, Lubrza /13/ i Staropole /14/
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, pozyskania i zrywki drewna (CP-P) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027 - leśnictwa Myszęcin, Jordanowo, Lubrza i Staropole. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: Pakiet VIII
Additional classification (cpv): 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 75251120 Forest-firefighting services, 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211600 Tree seeding, 77231200 Forest pest control services
Lot: LOT-0009
Title: PAKIET IX - Pakiet specjalistyczny - Szkółka Leśna Ołobok i obiekty nasienne Nadleśnictwa Świebodzin
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027 - Szkółka Leśna Ołobok i obiekty nasienne Nadleśnictwa Świebodzin. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: Pakiet IX
Additional classification (cpv): 77211300 Tree-clearing services, 77211500 Tree-maintenance services, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 75251120 Forest-firefighting services, 77211600 Tree seeding, 77231200 Forest pest control services
Lot: LOT-0015
Title: PAKIET X - Pakiet specjalistyczny - ochrona przeciwpożarowa lasu
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027 - obszar administracyjny Nadleśnictwa Świebodzin. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: Pakiet X
Additional classification (cpv): 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 75251120 Forest-firefighting services
Lot: LOT-0017
Title: PAKIET XI - Pozostałe usługi leśne - gospodarka łowiecka i łąkowo-rolna w obwodach łowieckich nr 104 i 114 oraz w Zagrodowej Hodowli Zwierzyny w Zagórzu (OHZ LP Nadleśnictwa Świebodzin)
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki łowieckiej i łąkowo-rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Świebodzin w roku 2027 - obwody łowieckie nr 104 i 114 oraz teren Zagrodowej Hodowli Zwierzyny w Zagórzu (OHZ LP Nadleśnictwa Świebodzin). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: Pakiet XI
Additional classification (cpv): 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 75251120 Forest-firefighting services, 77600000 Hunting services, 77100000 Agricultural services, 77110000 Services incidental to agricultural production, 77211200 Transport of logs within the forest