679218-2026 - Competition
Finland – Repair and maintenance services – Novan UPS-järjestelmän elinkaarihuolto ja päivystyshuoltopalvelu
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Novan UPS-järjestelmän elinkaarihuolto ja päivystyshuoltopalvelu
Description: Keski-Suomen hyvinvointialue kilpailuttaa Sairaala Novan UPS järjestelmän elinkaarihuollon ja optiona päivystyshuoltopalvelun. UPS-järjestelmän elinkaarihuolto tulee aloittaa 14.12.2026 mennessä suorittaa loppuun ennen 30.4.2027. Mahdollinen päivystyshuollon sopimuskausi alkaa 1.1.2027 ja on 1 vuoden määräaikainen ja sen jälkeen jatkuu toistaiseksi voimassa olevana. Hankinnan perusteella valitaan yksi (1) Toimittaja. Hankintaa ei ole tarkoitus jakaa osiin, koska palvelut muodostavat tarkoituksenmukaisen kokonaisuuden. Hankinnan valmistelun yhteydessä on tehty markkinakartoitus/tietopyyntö, jonka tavoitteena on ollut selvittää markkinatarjontaa ja hinnoittelua. Tämän tarjouspyynnön vaatimukset ja vertailuperusteet on määritelty siten, että kaikki tarjoajat ovat samassa asemassa riippumatta osallistumisestaan valmisteluvaiheen markkinakartoitukseen.
Internal identifier: 628687
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50000000 Repair and maintenance services
Additional classification (cpv): 50532000 Repair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000