2. Procedure
Procedure
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΟΜΙΚΟΥ ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΤΗΣ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΓΟΡΤΥΝΑΣ
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η ανάδειξη αναδόχου/αναδόχων για την προμήθεια έτοιμου σκυροδέματος και δομικού πλέγματος για την κάλυψη των αναγκών αναβάθμισης της αγροτικής οδοποιίας στο σύνολο της διοικητικής περιφέρειας του Δήμου
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44114100 Ready-mixed concrete
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΟΜΙΚΟΥ ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΑΝΑΓΚΩΝ ΤΗΣ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΪΑΣ ΔΗΜΟΥ ΓΟΡΤΥΝΑΣ
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η ανάδειξη αναδόχου/αναδόχων για την προμήθεια έτοιμου σκυροδέματος και δομικού πλέγματος για την κάλυψη των αναγκών αναβάθμισης της αγροτικής οδοποιίας στο σύνολο της διοικητικής περιφέρειας του Δήμου. Με την τσιμεντόστρωση τμημάτων της αγροτικής οδοποιίας κυρίως σε ορεινές – ημιορεινές περιοχές του δήμου, πρόκειται γίνει αναβάθμιση του υφιστάμενου οδοστρώματος . Η τσιμεντόστρωση των τμημάτων αυτών, αναμένεται να συμβάλλει στη βελτίωση της προσπελασιμότητας των αγροτικών οδών με συνέπεια τη μείωση του χρόνου και του κόστους μεταφοράς των αγροτικών και κτηνοτροφικών προϊόντων. Ειδικότερα περιλαμβάνει την προμήθεια έτοιμου σκυροδέματος κατηγορίας C16/20, το οποίο θα μεταφερθεί επί τόπου στο χώρο από τον ανάδοχο, καθώς και χαλύβδινο δομικό πλέγμα κατηγορίας B500C. Τα προς προμήθεια είδη θα μεταφερθούν από τον τόπο παραγωγής τους έως τα σημεία όπου θα χρησιμοποιηθούν με αυτοκίνητα του αναδόχου κατόπιν υποδείξεων των σημείων από τους αντιδημάρχους ανά δημοτική ενότητα. Η διάστρωση του σκυροδέματος και η τοποθέτηση του πλέγματος θα πραγματοποιηθεί από το υπαλληλικό προσωπικό του δήμου Γόρτυνας. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): CPV: 44114100-3 (Έτοιμο Σκυρόδεμα) CPV: 44313000-7 (Μεταλλικά πλέγματα)
Additional classification (cpv): 44313000 Metal netting