679426-2026 - Competition
Bulgaria – Urban development construction work – ,,Изпълнение на инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на обществени зони за отдих и зелени площи, включително физически елементи на градската среда за междублокови пространства в гр. Хасково по седем обособени позиции“
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: ,,Изпълнение на инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на обществени зони за отдих и зелени площи, включително физически елементи на градската среда за междублокови пространства в гр. Хасково по седем обособени позиции“
Description: В обхвата на настоящата обществена поръчка за всяка от обособените позиции са включени следните дейности: Дейност 1 – изготвяне на инвестиционен проект във фаза технически проект; Дейност 2 – изпълнение на СМР /строително-монтажни работи/ по одобрения инвестиционния проект, Дейност 3 – упражняване на авторски надзор по време на строителството. Дейност 1 – изготвяне на инвестиционен проект във фаза технически проект Проектирането е еднофазно и включва изготвяне на инвестиционен проект във фаза технически проект за съответния обект. Инвестиционния проект се изработва в обхват и съдържание съгласно изискванията на ЗУТ и на Наредба № 4 от 2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти. При проектирането трябва да се спазват още: НАРЕДБА № РД-02-20-2 от 26.01.2021 г. за определяне на изискванията за достъпност и универсален дизайн на елементите на достъпната среда в урбанизираната територия и на сградите и съоръженията;, както и всички приложими технически стандарти, норми и разпоредби на действащото българско законодателство. С инвестиционния проект следва да се изяснят конкретните проектни решения в степен, осигуряваща възможност за цялостно изпълнение на всички видове СМР на обекта, както и да се дадат проектни решения, гарантиращи съответствие с изискванията към строежите по чл. 169 от ЗУТ. Инвестиционния проект трябва да се изготви съгласно техническата спецификация по съответната обособена позиция. Инвестиционния проект трябва да се представи в 5 (пет) оригинални екземпляра на хартиен и 1 (един) електронен носител CD във формат: графична част - „dwg” и “pdf”, текстова част – „word” и “pdf”. Съдържанието на електронните носители трябва да са идентични на хартиените носители. Инвестиционния проект се предава на Възложителя с приемо-предавателен протокол, в който се отразяват наличността на представения проект и съответствието му с изискванията на Възложителя. ​​​​​​​​​​​​​​Дейност 2 – изпълнение на СМР /строително-монтажни работи/ по одобрения инвестиционен проектИзпълнението на строително-монтажните дейности започва след издаване на съответното разрешение за строеж и се извършва по одобрения инвестиционен проект за същия строеж. Разрешението за строеж се издава от общинската администрация, въз основа на изготвен и съгласуван с контролните органи и експлоатационни дружества инвестиционен проект и комплексен доклад за оценка за съответствие на инвестиционния проект със съществените изисквания към строежите по реда на чл. 142, ал. 6 от ЗУТ. Участниците в строителството и взаимоотношенията между тях по изпълнението на проекта се определят от изискванията на раздел втори, част трета от ЗУТ и от указанията за изпълнение. Строителят изпълнява СМР за обекта в съответствие с издадените строителни книжа, условията на договора и изискванията на чл. 163 и чл. 163а от ЗУТ. Обстоятелствата, свързани със започване, изпълнение и приемане на СМР за реализиране на предвидените с инвестиционния проект дейности, ще се удостоверяват със съставяне и подписване от участниците на съответните актове и протоколи съобразно Наредба № 3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. ​​​​​​​Дейност 3 – упражняване на авторски надзор по време на строителствотоВъв връзка с точното спазване на инвестиционния проект при изпълнението на СМР, изпълнителят посредством отделни правоспособни лица, автори на приложимата проектна документация по части, следва да осъществява авторски надзор съобразно изискванията на чл. 162 от ЗУТ и договора за изпълнение. С осъществяването на надзор от проектантите - автори на отделните части на инвестиционния проект, се гарантира точното изпълнение на проекта, спазването на архитектурните, технологичните и строителните правила и норми, както и подготовката на проектната документация за въвеждане на обекта в експлоатация. Важно: При изпълнението на всички дейности от настоящата обществена поръчка изпълнителят е задължен да спазва действащите разпоредби, свързани с изпълнението и отчитането по процедура № BG16FFPR003-2.002 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 40 градски общини“
Internal identifier: 602943
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45211360 Urban development construction work
Additional classification (cpv): 71222000 Architectural services for outdoor areas, 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ,,Изпълнение на инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на обществени зони за отдих и зелени площи, включително физически елементи на градската среда за обект: „Благоустрояване на УПИ I, кв.202 и УПИ I, кв.206А по плана на гр. Хасково, кв. „Ручока“
Description: Обекта за благоустрояване по тази обособена позиция включва УПИ I, кв. 202 и УПИ I, кв. 206А, които са разположени по ул. „Мадара“ в северозападната част на град Хасково. УПИ I, кв. 202, представлява жилищен комплекс с 2 многофамилни многоетажни жилищни сгради и е затворен между улици ул. „Мадара“, ул. „Генерал Радецки“ и ул. „Сливница“. УПИ I, кв. 206А, представлява жилищен комплекс с 1 многофамилна многоетажна жилищна сграда и е затворен между улици ул. „Мадара“, ул. „Трайчо Китанчев“ и ул. „Оборище“. От построяването им в кварталите са извършвани частични локални ремонтни дейности. В обхвата на проектиране и благоустрояване попада УПИ I, кв. 202, който включва поземлен имот с идентификатор 77195.716.38 с площ 5033 м² (без площта сградата) по кадастралната карта на гр. Хасково и УПИ I кв. 206А, който включва поземлен имот с идентификатор 77195.716.90 с площ 1701м² (без площта сградата) по кадастралната карта на гр. Хасково. В обхвата на проектиране и благоустрояване трябва да се включи освен прилежащия терен към съществуващите многофамилни жилищни при горепосочените поземлени имоти (с вътрешно квартални улици), но и зелени площи, публични пространства и прилежаща техническа инфраструктура, осигуряващи достъп до сградите, като се включат и пешеходни достъпи (тротоари) и/или автомобилн достъпи (пътни връзки) към УПИ I, кв. 202 от ул. „Генерал Радецки“, ул. „Поройна“ и ул. „Мадара“, пешеходни достъпи (тротоари) и обособени места за паркиране от ул. „Сливница“ към УПИ I, кв. 202 и пешеходни достъпи (тротоари) и автомобилни достъпи към УПИ I, кв. 206 от ул. „Трайчо Китанчев“ и ул. „Мадара“. Общата площ на територията за проектиране и благоустрояване по тази обособена позиция е приблизително 7 700 м². Тази територия включва облужващи терени към многофамилните жилищни сгради, зелени площи, улици и междублокови пространства. Имотите – частна собственост, не са предмет на инвестиционното проектиране и интервенции. Категорията на строежа ще е четвърта категория, съгласно чл. 137, ал. 1, т. 4г от ЗУТ ​​​​​​​
Internal identifier: 602945
Lot: LOT-0002
Title: ,,Изпълнение на инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на обществени зони за отдих и зелени площи, включително физически елементи на градската среда за обект: „Благоустрояване на УПИ II за обществено жил. строителство и магазини , кв.207 по плана на гр. Хасково, кв. „Ручока“
Description: Обектът за благоустрояване по тази обособена позиция включва кв. 207, разположен по ул. „Стара Планина“ в северозападната част на град Хасково, и е затворен между улици ул. „Стара планина”, ул. „Мадара”, ул. „Георги Бенковски” и ул. „Видин”. Обектът представлява жилищен комплекс в който попадат 5 многофамилни многоетажни жилищни сгради. От построяването му в квартала са извършвани частични локални ремонтни дейности. В обхвата на проектиране и благоустрояване в УПИ II, кв. 207 по плана на гр. Хасково, попадат следните поземлени имоти с многофамилни жилищни сгради: поземлен имот с идентификатор 77195.715.18 с площ 2759 м², поземлен имот с идентификатор 77195.715.19 с площ 3562м²; поземлен имот с идентификатор 77195.715.20 с площ 2545м², поземлен имот с идентификатор 77195.715.22 с площ 1431м², поземлен имот с идентификатор 77195.715.31 с площ 841м². Освен терена на тези поземлени имоти, в обхвата на проектиране и благоустрояване попадат и междублокови пространства, зелени площи, публични пространства и прилежащата техническа инфраструктура (улици, тротоари), обслужващи жилищните сгради, а именно ПИ 77195.715.464, ПИ 77195.715.21, ПИ 77195.715.23, ПИ 77195.715.24 по кадастралната карта на гр. Хасково (които са съответно със следните площи по КК на гр. Хасково – 1820м2, 637.1м², 1180м², 745.1м²). Също в обхвата на проектиране и благоустрояване трябва да се включат прилежащите пешеходни и автомобилни достъпи (пътни връзки) до сградите от от ул. „Стара планина”, ул.„Мадара”, ул. „Георги Бенковски” и ул. „Видин”. Общата площ на територията за проектиране и благоустрояване по тази обособена позиция е приблизително 13 500м². Тази територия включва облужващи терени към многофамилните жилищни сгради, зелени площи, улици и междублокови пространства. Имотите – частна собственост, не са предмет на инвестиционното проектиране и интервенции. Категория на строежа: трета категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 3е от ЗУТ ​​​​​​​
Internal identifier: 602954
Lot: LOT-0003
Title: ,,Изпълнение на инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на обществени зони за отдих и зелени площи, включително физически елементи на градската среда за обект: „Благоустрояване на УПИ I за общ. обслужване и трафопост и УПИ III за общ. обслужване, кв.209 по плана на гр. Хасково, кв. „Ручока“
Description: Обектът за благоустрояване по тази обособена позиция включва УПИ I за общ. обслужване и трафопост и УПИ III за общ. oбслужване, кв. 209 по плана на гр. Хасково, които се намират в северо-западната част на град Хасково и са затворени между улици - ул. „Стара Планина“, ул. „Мадара“, ул. „Георги Бенковски“ и ул. „Оборище“. Обекта представлява жилищен комплекс с 3 многофамилни многоетажни жилищни сгради. От построяването му в квартала са извършвани частични локални ремонтни дейности. В обхвата на благоустрояване попада УПИ I, кв. 209, който включва поземлен имот с многофамилна жилищна сграда – ПИ 77195.715.62 с площ 3567м2 по кадастралната карта на гр. Хасково и УПИ III, кв. 209, където влизат следните поземлени имоти с многофамилни жилищни сгради: поземлен имот с идентификатор 77195.715.73 с площ 3407м2 и поземлен имот с идентификатор 77195.715.75 с площ 1380 м2 по кадастралната карта на гр. Хасково. Освен терена на тези поземлени имоти с многофамилни жилищни сгради, в обхвата на проектиране и благоустрояване попадат зелени площи, публични пространства и прилежаща техническа инфраструктура (улици и тротоари), осигуряващи вътрешноквартален достъп до сградите в квартала, вкл. ПИ 77195.715.74, ПИ 77195.715.72, ПИ 77195.715.71 по кадастралната карта на гр. Хасково (които са съответно със следните площи по КК на гр. Хасково – 706.7м2, 599.9м², 950.67м²). Също в обхвата на проектиране и благоустрояване попадат и пешеходните достъпи (тротоари и др.) и автомобилни достъпи (пътни връзки), вкл. и съществуващите места за паркиране до горепосочените многофамилни жилищни сгради от ул. „Стара планина”, ул. „Мадара” и ул. „Георги Бенковски”. Общата площ на територията за проектиране и благоустрояване по тази обособена позиция е приблизително 9500м². Тази територия включва облужващи терени към многофамилните жилищни сгради, зелени площи, улици и междублокови пространства. Имотите – частна собственост, не са предмет на инвестиционното проектиране и интервенции. Категория на строежа: четвърта категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 4г от ЗУТ ​​​​​​​
Internal identifier: 602959
Lot: LOT-0004
Title: ,,Изпълнение на инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на обществени зони за отдих и зелени площи, включително физически елементи на градската среда за обект: „Благоустрояване на УПИ I, кв.708 и УПИ I, кв.206 по плана на гр. Хасково“, кв. „Ручока“
Description: Обектът за благоустрояване по тази обособена позиция включва УПИ I, кв.708 по плана на гр. Хасково и УПИ I, кв. 206 по плана на гр. Хасково“, кв. „Ручока“ в северозападната част на града. УПИ I, кв.708 по плана на гр. Хасково, представлява жилищен комплекс с една многофамилна многоетажна жилищна сграда, затворен между ул. „Мадара“, ул. „Генерал Радецки“ и ул. „Щерю Вапцаров“. УПИ I, кв. 206 по плана на гр. Хасково, представлява жилищен комплекс с две многофамилни многоетажни жилищни сгради, разположен между ул. „Мадара“, ул. „Щерю Вапцаров“, ул. „Георги Бенковски“ и ул. „Оборище“. В обхвата на проектиране и благоустрояване попада част от УПИ I, кв. 708, който включва поземлен имот с многофамилна жилищна сграда – ПИ 77195.715.42 с площ 2019 м2 по кадастралната карта на гр. Хасково и част от УПИ I, кв. 206, където влизат следните поземлени имоти с многофамилни жилищни сгради: поземлен имот с идентификатор 77195.715.54 с площ 3 652 м2 и поземлен имот с идентификатор 77195.715.58 с площ 635.21 м2 по кадастралната карта на гр. Хасково. Освен терена на тези поземлени имоти с многофамилни жилищни сгради, в обхвата на проектиране и благоустрояване попадат и публични пространства и прилежаща техническа инфраструктура, осигуряващи вътрешнокваралните достъпи до сградите, а именно ПИ 77195.715.57, ПИ 77195.715.43 и ПИ 77195.715.59 по кадастралната карта на гр. Хасково. Също в обхвата на проектиране и благоустрояване попадат пешеходните и/или автомобилни достъпи, вкл. съществуващите места за паркиране до горепосочените многофамилни жилищни сгради от ул. „Генерал Радецки“, ул. „Щерю Вапцаров”, ул. „Мадара”, ул. „Георги Бенковски“ и ул.„Оборище“. Общата площ на територията за проектиране и благоустрояване на тази обособена позиция е приблизително 8000 м². Тази територия включва облужващи терени към многофамилните жилищни сгради, зелени площи, улици и междублокови пространства. Имотите - частна собственост няма да са обект на разработки. Категория на строежа: четвърта категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 4г от ЗУТ ​​​​​​​
Internal identifier: 602960
Lot: LOT-0005
Title: ,,Изпълнение на инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на обществени зони за отдих и зелени площи, включително физически елементи на градската среда за обект: „Благоустрояване на УПИ I и УПИ XXV,кв.849 по плана на гр. Хасково, ж.к. „Бадема“, бл.1, бл.4 и бл.7“
Description: Обектът на благоустрояване по тази обособена позиция е разположен в жилищен комплекс „Бадема“, в западната част на гр. Хасково, в територията между бул. „Никола Радев“ и ул. „22-ри септември“. Районът представлява жилищна среда с изградени многофамилни жилищни сгради (бл. 1, бл. 4 и бл. 7) и прилежащи междублокови пространства. В обхвата на проектиране и благоустрояване е УПИ I, кв. 849, който включва следните поземлени имоти, в които са разположени многофамилни жилищни сгради - ПИ 77195.717.77 с площ 2274м², ПИ 77195.717.80 с площ 1537м², както и УПИ XXV, кв. 849 обхващащ ПИ 77195.717.78 с площ 2719м² и ПИ 77195.171.76 (прилежаща второстепенна улица) с площ 2680м2 по КК на гр. Хасково. В обхвата на проектиране и благоустрояване трябва да се включи освен прилежащия терен към съществуващите многофамилни жилищни сгради, но и зелени площи, публични пространства и прилежаща техническа инфраструктура, осигуряващи достъпи до сградите, вкл. и достъп към бл. 7 от ПИ 77195.717.108. Общата площ на територията за проектиране и благоустрояване на тази обособена позиция е приблизително 7400м². Тази територия включва облужващи терени към многофамилните жилищни сгради, зелени площи, улици и междублокови пространства. Имотите – частна собственост, не са предмет на инвестиционното проектиране и интервенции. Категория на строежа: четвърта категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 4г от ЗУТ ​​​​​​​
Internal identifier: 602966
Lot: LOT-0006
Title: ,,Изпълнение на инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на обществени зони за отдих и зелени площи, включително физически елементи на градската среда за обект „Благоустрояване на УПИ I за жилищно строителство кв.627, ж.к. „Бадема“ по плана на гр. Хасково“
Description: Обекта за благоустрояване по тази обособена позиция включва кв.627 по плана на гр. Хасково, разположен в ж.к. Бадема, който се намира в западната част на град Хасково и е затворен между улици ул. „Лестър“, ул. „Бадема“ и ул. „22-ри септември“. Обекта представлява жилищен комплекс с множество многофамилни многоетажни жилищни сгради. От построяването му в квартала са извършвани частични локални ремонтни дейности. За тази обособена позиция в обхвата на проектиране и благоустрояване в кв.627 по плана на гр. Хасково влизат следните поземлени имоти, в които са разположени сгради: поземлен имот с идентификатор 77195.717.42 с площ 10578 м², поземлен имот с идентификатор 77195.717.48 с площ 8430м², поземлен имот с идентификатор 77195.717.65 с площ 7104 м², поземлен имот с идентификатор 77195.717.67 с площ 1610 м² и поземлен имот с идентификатор 77195.717.72 с площ 5078 м² по кадастралната карта на гр. Хасково. В обхвата на проектиране и благоустрояване трябва да се включи освен прилежащия терен към съществуващи многофамилни жилищни сгради, но и зелени площи, публични пространства и прилежаща техническа инфраструктура, осигуряващи вътрешнокваралните достъпи до сградите (в т.ч. ПИ 77195.717.64, ПИ 77195.717.40, ПИ 77195.717.45, ПИ 77195.717.43, ПИ 77195.717.46, ПИ 77195.717.71, ПИ 77195.717.68, ПИ 77195.717.66, ПИ 77195.717.73, ПИ 77195.717.47, ПИ 77195.717.154, ПИ 77195.717.153, ПИ 77195.717.69, ПИ 77195.717.70, ПИ 77195.717.41, ПИ 77195.717.133 ), както и пешеходните достъпи от ул. „Лестър“, ул. „Бадема“ и ул. „22-ри септември. Общата площ на територията за проектиране и благоустрояване на тази обособена позиция е приблизително 37000 м². Тази територия включва облужващи терени към многофамилните жилищни сгради, зелени площи, улици и междублокови пространства. Имотите – частна собственост, не са предмет на инвестиционното проектиране и интервенции. Категория на строежа: трета категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 3е от ЗУТ ​​​​​​​
Internal identifier: 602968
Lot: LOT-0007
Title: ,,Изпълнение на инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на обществени зони за отдих и зелени площи, включително физически елементи на градската среда за обект: „Благоустрояване на УПИ I, кв.640 и УПИ I, кв.641 по плана на гр. Хасково, ж.к. „Орфей“
Description: Обекта за благоустрояване по тази обособена позиция включва УПИ I, кв.640 и УПИ I, кв.641 по плана на гр. Хасково, разположени в ж.к. „Орфей“, който се намира в северната част на град Хасково, като: в УПИ I, кв.640 се намират 2 многофамилни многоетажни жилищни сгради - блок № 4 и блок № 9, кв. „Орфей“; в УПИ I, кв.641 се намират 2 многофамилни многоетажни жилищни сгради - блок № 1 и блок № 3, кв. „Орфей“. В обхвата на проектиране и благоустрояване в УПИ I, кв.640 по плана на гр. Хасково влиза поземлен имот с идентификатор 77195.710.21 с площ 8870м² по кадастралната карта на гр. Хасково в който са разположени сгради, но и вътрешно квартална обслужваща улица 77195.710.22. (с площ 2180м²). В обхвата на тази обособена позиция е и УПИ I, кв.641 по плана на гр. Хасково със следните поземлени имоти, в които са разположени сгради: ПИ с идентификатор 77195.710.23 с площ 5678 м² по кадастралната карта на гр. Хасково и ПИ с идентификатор 77195.710.24 с площ 315,21 м² по кадастралната карта на гр. Хасково. В обхвата на проектиране и благоустрояване трябва да се включи освен прилежащия терен към съществуващи многофамилни жилищни сгради, но и зелени площи, публични пространства и прилежаща техническа инфраструктура, осигуряващи достъпи до сградите, вкл. обособени места за паркиране с пешеходни достъпи от локалното платно на бул. „Васил Левски“ (ПИ 77195.710.227) и обособени места за паркиране с пешеходни достъпи до сградите от – ПИ 77195.710.25, ПИ 77195.710.18, ПИ 77195.710.10, ПИ 77195.710.74. Общата площ на територията за проектиране и благоустрояване по тази обособена позиция е приблизително 16300 м². Тази територия включва облужващи терени към многофамилните жилищни сгради, зелени площи, улици и междублокови пространства. Имотите – частна собственост, не са предмет на инвестиционното проектиране и интервенции. Категория на строежа: трета категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 3е от ЗУТ ​​​​​​​
Internal identifier: 602972