679544-2026 - Competition
Greece – Repair and maintenance services – ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΛΑΒΩΝ ΣΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΛΑΒΩΝ ΣΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι εργασίες αποκατάστασης βλαβών δικτύων ύδρευσης – αποχέτευσης του Δήμου Κασσάνδρας. Οι προκηρυσσόμενες υπηρεσίες περιλαμβάνουν: Αποκατάσταση των βλαβών στα δίκτυα ύδρευσης και τα δίκτυα αποχέτευσής όλων των Τοπικών Διαμερισμάτων της Δημοτικής Ενότητας Κασσάνδρας και της Δημοτικής Ενότητας Παλλήνης οποιαδήποτε ώρα και ημέρα αυτές συμβούν. Συγκεκριμένα η βλάβες που καλείτε να αποκαταστήσει ο ανάδοχος είναι: α) βλάβες σε καταθλιπτικά δίκτυα ύδρευσης, β) βλάβες σε δίκτυα ύδρευσης διανομής, γ) βλάβες σε βαρυτικά δίκτυα αποχέτευσης, δ) βλάβες σε καταθλιπτικά δίκτυα αποχέτευσης, ε) βλάβες σε δίκτυα αποχέτευσης αναρρόφησης.
Internal identifier: 74/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50000000 Repair and maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι εργασίες αποκατάστασης βλαβών δικτύων ύδρευσης – αποχέτευσης του Δήμου Κασσάνδρας. Οι προκηρυσσόμενες υπηρεσίες περιλαμβάνουν: Αποκατάσταση των βλαβών στα δίκτυα ύδρευσης και τα δίκτυα αποχέτευσής όλων των Τοπικών Διαμερισμάτων της Δημοτικής Ενότητας Κασσάνδρας και της Δημοτικής Ενότητας Παλλήνης οποιαδήποτε ώρα και ημέρα αυτές συμβούν. Συγκεκριμένα η βλάβες που καλείτε να αποκαταστήσει ο ανάδοχος είναι: α) βλάβες σε καταθλιπτικά δίκτυα ύδρευσης, β) βλάβες σε δίκτυα ύδρευσης διανομής, γ) βλάβες σε βαρυτικά δίκτυα αποχέτευσης, δ) βλάβες σε καταθλιπτικά δίκτυα αποχέτευσης, ε) βλάβες σε δίκτυα αποχέτευσης αναρρόφησης
Options:
Description of the options: Προβλέπεται δικαίωμα προαίρεσης διάρκειας δύο (2) ετών, με αξία που ανέρχεται στο ποσό των 1.345.660.40 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: € 1.085.210,00 ΦΠΑ : € 260.450,40).