679674-2026 - Competition
Romania – Postal services related to letters – Servicii postale de distribuire a corespondentei
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii postale de distribuire a corespondentei
Description: Obiectul acordului-cadru constă în prestarea serviciilor poștale necesare autorității contractante pentru expedierea corespondenței curente pe parcursul anilor 2027-2028. Operatorul economic va asigura servicii poştale de distribuire a corespondenţei curente, respectiv corespondenţă internă/internațională cu confirmare de primire reprezentând diverse tipuri de documente transmise de către autoritatea contractantă altor instituții, terțe persoane, contribuabili, etc.
Internal identifier: 14260477_2026_PAAPD1635947
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 64112000 Postal services related to letters
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Autoritatea contractantă își propune să încheie un acord-cadru cu un singur operator economic pentru o perioadă de 2 (doi) ani, respectiv pentru perioada 01.01.2027-31.12.2028. După atribuirea acordului-cadru, vor fi atribuite contracte subsecvente în funcție de numărul documentelor care trebuie distribuite.
Internal identifier: 1