2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru furnizare piese de schimb si servicii de reparatii pentru utilaje terasiere - DS Bacau
Description: Obiectul acordului cadru il constituie furnizarea de piese de schimb si servicii de reparatii pentru utilajele terasiere (autogreder CAT, cilindru compactor HAMM, excavator HITACHI) din parcul de utilaje din dotarea Sectiei de Drumuri Forestiere Onesti, subunitate a Directiei Silvice Bacau, conform caietului de sarcini. Nota: Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18; Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificari/informații suplimentare in a 11 zi inainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor; Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din Fisa de date a achizitiei.
Internal identifier: 9338/14.09.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 43200000 Earthmoving and excavating machinery, and associated parts
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Piese de schimb si servicii de reparatii pentru excavator model HITACHI ZX210LCN
Description: Furnizare piese de schimb si servicii de repartii pentru utilaje terasiere conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Piese de schimb si servicii de reparatii pentru cilindru compactor HAMM H12i
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - Piese de schimb si servicii de reparatii pentru autogreder CAT 120M
Internal identifier: 3