2. Procedure
Procedure
Title: Levering af ydelser i relation til efter- og videreuddannelsesaktiviteter-EA
Description: IFIRS udbyder på vegne af Erhvervsakademi Aarhus en rammeaftale om levering af ydelser i relation til efter- og videreuddannelsesaktiviteter målrettet beskæftigelsesområdet, herunder identifikation af kompetencebehov, udvikling af uddannelsesaktiviteter og ekstraydelser til ledige målrettet beskæftigelse. De konkrete ydelser er nærmere beskrevet i bilag 1.Udbuddet er opdelt i delaftaler inden for følgende fagområder:LedelseKommunikation, salg og kundeoplevelser IT og digital markedsføring
Internal identifier: 50406
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79400000 Business and management consultancy and related services
Additional classification (cpv): 79000000 Business services: law, marketing, consulting, recruitment, printing and security, 80000000 Education and training services, 80500000 Training services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ledelse
Description: Delaftalen rummer fag inden for Akademiuddannelsen i Ledelse (eks. Ledelse i praksis 10 ECTS). Der vil alene være tale om fag fra de pågældende studieordninger, der har et belastningsniveau på 5 og 10 ECTS, hvilket svarer til et forløb for ledige under betegnelsen ”6 ugers selvvalgt uddannelse”.
Internal identifier: 50406-0
Lot: LOT-0002
Title: Kommunikation, salg og kundeoplevelser
Description: Delaftalen rummer fag inden for Akademiuddannelsen i Kommunikation og formidling (eks. Sociale medier 10 ECTS) og Akademiuddannelsen i Salg og markedsføring (eks. Salg og salgspsykologi 10 ECTS eller Strategisk salg og Key Account management 10 ECTS). Der vil alene være tale om fag fra de pågældende studieordninger, der har et belastningsniveau på 5 og 10 ECTS, hvilket svarer til et forløb for ledige under betegnelsen ”6 ugers selvvalgt uddannelse”.
Internal identifier: 50406-1
Lot: LOT-0003
Title: IT og digital markedsføring
Description: Delaftalen rummer fag inden for Akademiuddannelsen i Informationsteknologi (eks. Anvendelse af kunstig intelligens 10 ECTS) og Akademiuddannelsen i Salg og Markedsføring (eks. Digital Markedsføring 10 ECTS eller E-handel 10 ECTS). Der vil alene være tale om fag fra de pågældende studieordninger, der har et belastningsniveau på 5 og 10 ECTS, hvilket svarer til et forløb for ledige under betegnelsen ”6 ugers selvvalgt uddannelse”.
Internal identifier: 50406-2