679911-2026 - Competition
Poland – Apparatus for measuring radiation – Zakup, dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego automatycznego systemu do pasywnej analizy stężenia radonu w powietrzu z wyposażeniem i oprogramowaniem wraz z zapewnieniem serwisu posprzedażowego w okresie gwarancji oraz przeprowadzeniem instruktażu - 1 szt.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup, dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego automatycznego systemu do pasywnej analizy stężenia radonu w powietrzu z wyposażeniem i oprogramowaniem wraz z zapewnieniem serwisu posprzedażowego w okresie gwarancji oraz przeprowadzeniem instruktażu - 1 szt.
Description: Przedmiotem zamówienia jest: „Zakup, dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego automatycznego systemu do pasywnej analizy stężenia radonu w powietrzu z wyposażeniem i oprogramowaniem wraz z zapewnieniem serwisu posprzedażowego w okresie gwarancji oraz przeprowadzeniem instruktażu - 1 szt.”. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego (ul. Raciborska 39, 40-074 Katowice). Koszt transportu, ubezpieczenia na czas dostawy i wniesienia po stronie Wykonawcy. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ.
Internal identifier: OA.272.12.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38341000 Apparatus for measuring radiation
Additional classification (cpv): 38344000 Pollution-monitoring devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest: „Zakup, dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego automatycznego systemu do pasywnej analizy stężenia radonu w powietrzu z wyposażeniem i oprogramowaniem wraz z zapewnieniem serwisu posprzedażowego w okresie gwarancji oraz przeprowadzeniem instruktażu - 1 szt.”. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego (ul. Raciborska 39, 40-074 Katowice). Koszt transportu, ubezpieczenia na czas dostawy i wniesienia po stronie Wykonawcy. Kod według Wspólnego Słownika Zamówień: CPV: 38341000-7– Aparatura do mierzenia promieniowania 38344000-8 – Urządzenie do monitorowania zanieczyszczeń Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Na podstawie art. 91 ust.2 ustawy Pzp, Zamawiający wskazuje w dokumentach zamówienia powody niedokonania podziału zamówienia na części. Zamawiający przeanalizował możliwość podziału zamówienia na części, z uwzględnieniem aspektów technicznych, organizacyjnych, ekonomicznych oraz celowościowych. Stwierdzono, że przedmiot zamówienia – nie jest jednostką podzielną tzn. nie ma możliwości zakupienia go w częściach. Opis wymagań minimalnych przedmiotu zamówienia określa jego specyficzną funkcjonalność i kompatybilność poszczególnych składowych, które stanowią jego integralną część, a poszczególne moduły nie pracują samodzielnie. Podział na części nie gwarantowałby zatem właściwego wykonania przedmiotu zamówienia. Potencjalny dostawca musi zagwarantować poprawne działanie całego zestawu wraz z jego wszystkimi składowymi. Reasumując, Zamawiający nie przewiduje możliwości podziału niniejszego zamówienia na części, gdyż taki podział mógłby skutkować ograniczeniem konkurencji, nadmiernymi trudnościami technicznymi lub kosztami wykonania zamówienia czy też potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby mieć niekorzystny wpływ na właściwe wykonanie zamówienia. Przede wszystkim jednak, ewentualne dokonanie podziału zamówienia na części nie zwiększyłoby zaangażowania wykonawców z sektora MŚP, jak również nie wpłynęłoby na zwiększenie konkurencyjności w postępowaniu, tymczasem wielkość i wartość przedmiotu zamówienia dedykowana jest w istocie wykonawcom z sektora MŚP i rezygnacja z niego powinna przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności między wykonawcami. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.Zamawiający nie przewiduje: 1) zawarcia umowy ramowej; 2) możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp; 3) przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy pzp; 4) dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty a zastosowaniem aukcji elektronicznej; 5) zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy pzp; 6) wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy pzp oraz wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy pzp; 7) zastrzeżenia możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy pzp oraz obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań o których mowa w art. 60 i 121 ustawy pzp; 8) wymogu lub możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy pzp. 9) innego sposobu komunikacji niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert, o której mowa w art.139 ustawy pzp. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokonania kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą przeprowadzane w polskich złotych (PLN). Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych.
Quantity: 1 piece