2. Procedure
Procedure
Title: Rökgasreningssystem med tillhörande produkter och tjänster
Description: Upphandlingen avser huvudsakligen rökgasreningssystem för reduktion av stoft med tillhörande produkter och tjänster. Upphandlingen innefattar både uppgradering av befintligt reningssystem eller komplettering med ett helt nytt reningssystem för sin produktionsanläggning. Anbudsgivaren ska genom totalentreprenad leverera, installera och driftsätta en ny komplett rökgasreningsanläggning inklusive exempelvis elektrofilter, katalysator, styrning, elinstallation, rökgaskanaler, isolering, tryckfallskompensation samt ask/stoft-hantering och styrsystem.
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42514000 Machinery and apparatus for filtering or purifying gases
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:139271:Lot:1
Additional classification (cpv): 45315100 Electrical engineering installation works, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45350000 Mechanical installations, 45351000 Mechanical engineering installation works