2. Procedure
Procedure
Title: Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn. „Budowa ul. Nowej Wyzwolenia w Gdańsku”
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego budowy ul. Nowej Wyzwolenia wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych (w tym ZRID) lub dokonaniem zgłoszeń pozwalających na prowadzenie robót budowlanych. 2. Zamówienie podzielone jest na dwa zakresy: 1) Zakres nr 1 – PODSTAWOWY, który obejmuje projekt budowlany uwzględniający podział inwestycji na dwa odcinki funkcjonalne oraz etapowanie realizacji obejmujący: A. Etap I odcinek wschodni: a) Budowę ulicy Nowa Wyzwolenia na odcinku wschodnim zgodnie z załączonymi wytycznymi do projektowania oraz dokumentacją planistyczną, b) Przebudowę skrzyżowania z ul. Marynarki Polskiej, c) Budowę obiektu inżynierskiego nad potokiem Warzywód II, d) Budowę systemu odwodnienia drogi i urządzeń retencyjnych oraz pompownię deszczową ze zbiornikiem wyrównawczym, e) Likwidację części Rodzinnych Ogrodów Działkowych im Obrońców Westerplatte, f) Wykonanie badań gruntu w kierunku występowania zanieczyszczeń, g) Budowę oświetlenia ulic oraz ewentualny demontaż ewentualnego istniejącego oświetlenia, h) Usunięcie ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i nadziemnym bądź ich zabezpieczenie, i) Rozwiązanie innych zagadnień i problemów, które wynikną w trakcie projektowania, w tym z warunków technicznych gestorów sieci oraz wymaganych uzgodnień, j) Wykonanie i uzgodnienie projektu zieleni i projektu ochrony zieleni, wykazującego wartościowe okazy drzew i krzewów wraz z zaleceniami i wytycznymi mającymi na celu jak największe zachowanie zieleni w procesie inwestycyjnym, k) Wykonanie i uzgodnienie z Gdańskim Zarządem Zieleni inwentaryzacji zieleni z gospodarką drzewostanem, l) W przypadku wycinki drzew, krzewów należy opracować projekt nasadzeń zastępczych i uzgodnić go – rodzaj nasadzeń i ich lokalizację z Zarządcą drogi, m) Opracowanie wniosków oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych oraz pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych do Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (jeśli jest to wymagane), n) Opracowanie wniosków oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia wodno-prawnego, o) Przygotowanie niezbędnych materiałów oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym pozwoleń na budowę (ZRID), lub dokonanie zgłoszeń pozwalających na prowadzenie robót budowlanych. p) Ustalenie podmiotów, których opinie będą niezbędne do uzyskania decyzji ZRID. B. Etap II odcinek zachodni: a) Budowę ulicy Nowa Wyzwolenia na odcinku zachodnim zgodnie z załączonymi wytycznymi do projektowania oraz dokumentacją planistyczną, b) Budowę systemu odwodnienia drogi i urządzeń retencyjnych oraz pompownię deszczową ze zbiornikiem wyrównawczym, c) Likwidację części Rodzinnych Ogrodów Działkowych im ROD Bohaterów Monte Cassino, d) Wykonanie badań gruntu w kierunku występowania zanieczyszczeń, e) Budowę oświetlenia ulic oraz ewentualny demontaż ewentualnego istniejącego oświetlenia, f) Usunięcie ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i nadziemnym bądź ich zabezpieczenie, g) Rozwiązanie innych zagadnień i problemów, które wynikną w trakcie projektowania, w tym z warunków technicznych gestorów sieci oraz wymaganych uzgodnień, h) Wykonanie i uzgodnienie projektu zieleni i projektu ochrony zieleni, wykazującego wartościowe okazy drzew i krzewów wraz z zaleceniami i wytycznymi mającymi na celu jak największe zachowanie zieleni w procesie inwestycyjnym, i) Wykonanie i uzgodnienie z Gdańskim Zarządem Zieleni inwentaryzacji zieleni z gospodarką drzewostanem, j) W przypadku wycinki drzew, krzewów należy opracować projekt nasadzeń zastępczych i uzgodnić go – rodzaj nasadzeń i ich lokalizację z Zarządcą drogi, k) Opracowanie wniosków oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych oraz pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych do Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (jeśli jest to wymagane), l) Opracowanie wniosków oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia wodno-prawnego, m) Przygotowanie niezbędnych materiałów oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym pozwoleń na budowę (ZRID), lub dokonanie zgłoszeń pozwalających na prowadzenie robót budowlanych. n) Ustalenie podmiotów, których opinie będą niezbędne do uzyskania decyzji ZRID. 2)Zakres nr 2- OPCJA, obejmuje: Wykonanie projektu planu remediacji (w przypadku wystąpienia zanieczyszczeń) i zatwierdzenie (ustalenie) projektu remediacji przez RDOŚ dla Etapu I oraz Etapu II. 3. Opcja i warunki jej zastosowania. 3.1. Na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji na poniższych warunkach. 3.2 Rodzaj i wartość opcji. 1) Opcją objęta jest realizacja Zakresu nr 2 zamówienia. 2) Wartość opcji - wg oferty Wykonawcy. 3.3. Okoliczności skorzystania z opcji. 1) Realizacja zamówienia w Zakresie nr 2 zamówienia (OPCJA) nastąpi wyłącznie w przypadku złożenia przez Zamawiającego polecenia rozpoczęcia Zakresu nr 2. Zamawiający jest uprawniony, ale nie jest zobowiązany, do złożenia polecenia rozpoczęcia realizacji Zakresu nr 2. Wykonawca przystąpi do realizacji zakresu opcjonalnego w przypadku i po złożeniu przez Zamawiającego polecenia rozpoczęcia realizacji Zakresu nr 2. Zamawiający może wydać polecenie rozpoczęcia realizacji zakresu opcjonalnego w terminie do 21 dni od dnia dokonania odbioru I przedmiotu odbioru. 2) Realizacja Zakresu nr 2 odbędzie się zgodnie z warunkami określonymi w SWZ wraz z załącznikami, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ 4. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 9 do SWZ.
Internal identifier: 98/BZP-U.510.80.2026/ŻGW
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) - 6) SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 w/w ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k w/w Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa oświadczenie o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ wraz z oświadczeniem o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ składa każdy z wykonawców wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). 6.Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia). Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia), także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie tego podmiotu zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 8. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) oraz ppkt 3) - 6) SWZ, dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania. 9. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w ust. VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 11. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. B pkt 1 ppkt 1)-2) SWZ. 12. Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
Additional classification (cpv): 71300000 Engineering services, 71220000 Architectural design services, 71240000 Architectural, engineering and planning services, 71332000 Geotechnical engineering services, 71320000 Engineering design services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego budowy ul. Nowej Wyzwolenia wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych (w tym ZRID) lub dokonaniem zgłoszeń pozwalających na prowadzenie robót budowlanych. 2. Zamówienie podzielone jest na dwa zakresy: 1) Zakres nr 1 – PODSTAWOWY, który obejmuje projekt budowlany uwzględniający podział inwestycji na dwa odcinki funkcjonalne oraz etapowanie realizacji obejmujący: A. Etap I odcinek wschodni: a) Budowę ulicy Nowa Wyzwolenia na odcinku wschodnim zgodnie z załączonymi wytycznymi do projektowania oraz dokumentacją planistyczną, b) Przebudowę skrzyżowania z ul. Marynarki Polskiej, c) Budowę obiektu inżynierskiego nad potokiem Warzywód II, d) Budowę systemu odwodnienia drogi i urządzeń retencyjnych oraz pompownię deszczową ze zbiornikiem wyrównawczym, e) Likwidację części Rodzinnych Ogrodów Działkowych im Obrońców Westerplatte, f) Wykonanie badań gruntu w kierunku występowania zanieczyszczeń, g) Budowę oświetlenia ulic oraz ewentualny demontaż ewentualnego istniejącego oświetlenia, h) Usunięcie ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i nadziemnym bądź ich zabezpieczenie, i) Rozwiązanie innych zagadnień i problemów, które wynikną w trakcie projektowania, w tym z warunków technicznych gestorów sieci oraz wymaganych uzgodnień, j) Wykonanie i uzgodnienie projektu zieleni i projektu ochrony zieleni, wykazującego wartościowe okazy drzew i krzewów wraz z zaleceniami i wytycznymi mającymi na celu jak największe zachowanie zieleni w procesie inwestycyjnym, k) Wykonanie i uzgodnienie z Gdańskim Zarządem Zieleni inwentaryzacji zieleni z gospodarką drzewostanem, l) W przypadku wycinki drzew, krzewów należy opracować projekt nasadzeń zastępczych i uzgodnić go – rodzaj nasadzeń i ich lokalizację z Zarządcą drogi, m) Opracowanie wniosków oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych oraz pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych do Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (jeśli jest to wymagane), n) Opracowanie wniosków oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia wodno-prawnego, o) Przygotowanie niezbędnych materiałów oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym pozwoleń na budowę (ZRID), lub dokonanie zgłoszeń pozwalających na prowadzenie robót budowlanych. p) Ustalenie podmiotów, których opinie będą niezbędne do uzyskania decyzji ZRID. B. Etap II odcinek zachodni: a) Budowę ulicy Nowa Wyzwolenia na odcinku zachodnim zgodnie z załączonymi wytycznymi do projektowania oraz dokumentacją planistyczną, b) Budowę systemu odwodnienia drogi i urządzeń retencyjnych oraz pompownię deszczową ze zbiornikiem wyrównawczym, c) Likwidację części Rodzinnych Ogrodów Działkowych im ROD Bohaterów Monte Cassino, d) Wykonanie badań gruntu w kierunku występowania zanieczyszczeń, e) Budowę oświetlenia ulic oraz ewentualny demontaż ewentualnego istniejącego oświetlenia, f) Usunięcie ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i nadziemnym bądź ich zabezpieczenie, g) Rozwiązanie innych zagadnień i problemów, które wynikną w trakcie projektowania, w tym z warunków technicznych gestorów sieci oraz wymaganych uzgodnień, h) Wykonanie i uzgodnienie projektu zieleni i projektu ochrony zieleni, wykazującego wartościowe okazy drzew i krzewów wraz z zaleceniami i wytycznymi mającymi na celu jak największe zachowanie zieleni w procesie inwestycyjnym, i) Wykonanie i uzgodnienie z Gdańskim Zarządem Zieleni inwentaryzacji zieleni z gospodarką drzewostanem, j) W przypadku wycinki drzew, krzewów należy opracować projekt nasadzeń zastępczych i uzgodnić go – rodzaj nasadzeń i ich lokalizację z Zarządcą drogi, k) Opracowanie wniosków oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych oraz pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych do Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (jeśli jest to wymagane), l) Opracowanie wniosków oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia wodno-prawnego, m) Przygotowanie niezbędnych materiałów oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym pozwoleń na budowę (ZRID), lub dokonanie zgłoszeń pozwalających na prowadzenie robót budowlanych. n) Ustalenie podmiotów, których opinie będą niezbędne do uzyskania decyzji ZRID. 2) Zakres nr 2- OPCJA, obejmuje: Wykonanie projektu planu remediacji (w przypadku wystąpienia zanieczyszczeń) i zatwierdzenie (ustalenie) projektu remediacji przez RDOŚ dla Etapu I oraz Etapu II. 3. Opcja i warunki jej zastosowania. 3.1. Na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji na poniższych warunkach. 3.2 Rodzaj i wartość opcji. 1) Opcją objęta jest realizacja Zakresu nr 2 zamówienia. 2) Wartość opcji - wg oferty Wykonawcy. 3.3. Okoliczności skorzystania z opcji. 1) Realizacja zamówienia w Zakresie nr 2 zamówienia (OPCJA) nastąpi wyłącznie w przypadku złożenia przez Zamawiającego polecenia rozpoczęcia Zakresu nr 2. Zamawiający jest uprawniony, ale nie jest zobowiązany, do złożenia polecenia rozpoczęcia realizacji Zakresu nr 2. Wykonawca przystąpi do realizacji zakresu opcjonalnego w przypadku i po złożeniu przez Zamawiającego polecenia rozpoczęcia realizacji Zakresu nr 2. Zamawiający może wydać polecenie rozpoczęcia realizacji zakresu opcjonalnego w terminie do 21 dni od dnia dokonania odbioru I przedmiotu odbioru. 2) Realizacja Zakresu nr 2 odbędzie się zgodnie z warunkami określonymi w SWZ wraz z załącznikami, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ 4. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 9 do SWZ.
Options:
Description of the options: 1. Zakres nr 2- OPCJA, obejmuje: Wykonanie projektu planu remediacji (w przypadku wystąpienia zanieczyszczeń) i zatwierdzenie (ustalenie) projektu remediacji przez RDOŚ dla Etapu I oraz Etapu II. 2. Opcja i warunki jej zastosowania. 2.1. Na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji na poniższych warunkach. 2.2 Rodzaj i wartość opcji. 1) Opcją objęta jest realizacja Zakresu nr 2 zamówienia. 2) Wartość opcji - wg oferty Wykonawcy. 2.3. Okoliczności skorzystania z opcji. 1) Realizacja zamówienia w Zakresie nr 2 zamówienia (OPCJA) nastąpi wyłącznie w przypadku złożenia przez Zamawiającego polecenia rozpoczęcia Zakresu nr 2. Zamawiający jest uprawniony, ale nie jest zobowiązany, do złożenia polecenia rozpoczęcia realizacji Zakresu nr 2. Wykonawca przystąpi do realizacji zakresu opcjonalnego w przypadku i po złożeniu przez Zamawiającego polecenia rozpoczęcia realizacji Zakresu nr 2.Zamawiający może wydać polecenie rozpoczęcia realizacji zakresu opcjonalnego w terminie do 21 dni od dnia dokonania odbioru I przedmiotu odbioru. 2) Realizacja Zakresu nr 2 odbędzie się zgodnie z warunkami określonymi w SWZ wraz z załącznikami, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ