See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acorduri-cadru de furnizare a produselor specifice domeniului Chimic, Biologic, Radiologic și Nuclear - Procedura nr. 3
Description: Procedură de atribuire implică încheierea unor acorduri cadru de furnizare a produselor: LOT 1 – ”Echipament portabil de detecție și identificare compuși chimici ce utilizează tehnologia GC-MS (cu gaz purtător azot)”, LOT 2 – ”Echipament portabil de detecție și identificare compuși chimici ce utilizează tehnologia GC-MS”, LOT 3 – ”Echipament portabil de detecție și identificare compuși chimici ce utilizează spectrometria RX”, LOT 4 – ”Echipament portabil de detecție și identificare compuși chimici ce utilizează spectrometria IR”, LOT 5 – ”Echipament de detecție substanțe chimice ce utilizează tehnologia spectrometriei în flacără (hidrogen)”, LOT 6 – ”Echipament portabil de detecție și identificare substanțe chimice ce utilizează tehnologia IMS ”, LOT 7 – ”Echipament portabil pentru determinarea nivelului de aciditate sau alcalinitate a unei soluții”, LOT 8 – ” Echipament pentru determinarea concentrației substanțelor chimice prin intermediul metodei colorimetrice”, LOT 9 – ”Echipament portabil de detecție și identificare compuși chimici ce utilizează tehnologia HPMS” – în conformitate cu prevederile caietului de sarcini nr. 1745 din 17.05.2024, pentru detecția și identificarea rapidă a agenților CBRN (chimici, biologici, radiologici și nucleari). Echipamentele/mijloacele/materialele/ consumabilele ce vor fi achiziționate fac parte din Strategia de Consolidare a Inspectoratului General pentru Situații de Urgență 2016-2025, aprobată prin HG nr. 951/2016. Obiectiv general nr. III – consolidarea capacității de intervenție și de reacție a MAI, pentru impunerea respectării legii, punctul 5.8 accelerarea acțiunilor de dezvoltare a capacităților de reacție și răspuns în situații de urgență. – Număr zile până la care se pot solicita clarificari înainte de data limită de depunere a ofertelor: 25 zile – Termen de răspuns al Autorității la solicitările de clarificare / informații suplimentare – a 16-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor;
Internal identifier: 4203997/2024/P37
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38543000 Gas-detection equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Echipament portabil de detecție și identificare compuși chimici ce utilizează tehnologia GC-MS (cu gaz purtător azot)
Description: A) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: min 3 , maxim 48 B) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min 1, maxim 3
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Echipament portabil de detecție și identificare compuși chimici ce utilizează tehnologia GC-MS
Description: A) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: min 3, maxim 48 B)estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min 1, maxim 3.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Echipament portabil de detecție și identificare compuși chimici ce utilizează spectrometria RX
Description: A) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: min 6, maxim 54. B) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min 2, maxim 6
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Echipament portabil de detecție și identificare compuși chimici ce utilizează spectrometria IR
Description: A) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: min 5, maxim 52. B) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min 1, maxim 5.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Echipament de detecție substanțe chimice ce utilizează tehnologia spectrometriei în flacără (hidrogen)
Description: A) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: min 6, maxim 54. B) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min 2, maxim 6.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Echipament portabil de detecție și identificare substanțe chimice ce utilizează tehnologia IMS
Description: A) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: min 11, maxim 64. B) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min 1, maxim 11.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Echipament portabil pentru determinarea nivelului de aciditate sau alcalinitate a unei soluții
Description: A) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: min 102, maxim 246 B) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min 2, maxim 102
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 38340000 Instruments for measuring quantities
Lot: LOT-0008
Title: Echipament pentru determinarea concentrației substanțelor chimice prin intermediul metodei colorimetrice
Description: A) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: min 84, maxim 210. B) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min 4, maxim 84.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Echipament portabil de detecție și identificare compuși chimici ce utilizează tehnologia HPMS
Description: A) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: min 10, maxim 62. B) estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min 2, maxim 10.
Internal identifier: 9