680018-2024 - Result
Romania – Post and courier services – Servicii poștale și de curierat rapid
Contract or concession award notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleServicii poștale și de curierat rapid
DescriptionObiectul acordului-cadru este achiziționarea serviciilor poștale și de curierat rapid pentru preluarea, prelucrarea, transportul și livrarea trimiterilor poștale, defalcate pe 3 loturi: LOTUL nr. 1 – Servicii poștale - Trimiteri poștale și colete interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri și colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5); LOTUL nr. 2 – Servicii de curierat rapid - Trimiteri curierat rapid intern și internațional adresate organismelor interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5); LOTUL nr. 3 – Servicii poștale pentru Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) -Trimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de UIR - cu sediul în Strada Stolniceni nr.49, Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier2022_PAAP_014
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 64100000 Post and courier services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleServicii poștale
DescriptionTrimiteri poștale și colete interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri și colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5)
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 64110000 Postal services
LotLOT-0002
TitleServicii de curierat rapid
DescriptionTrimiteri curierat rapid intern și internațional adresate organismelor interne și internaționale în vederea comunicării destinatarilor de plicuri, colete derulate prin Compartimentul coordonare documente (Registratura generală din sediul central al MF din b-dul Libertății nr. 16, sector 5)
Internal identifier2
Additional classification (cpv): 64120000 Courier services
LotLOT-0003
TitleServicii poștale pentru UIR
DescriptionTrimiteri poștale interne cu caracter de regularitate în vederea comunicării contribuabililor a actelor administrativ-fiscale procesate de Unitatea de Imprimare Rapidă (UIR) - cu sediul în Strada Stolniceni nr.49, Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea.
Internal identifier3
Additional classification (cpv): 64110000 Postal services, 64120000 Courier services