680064-2026 - Competition
Czechia – Supervision of project and documentation – Zajištění výkonu činnosti dozoru projektanta při realizaci stavby s názvem Rekonstrukce přístavby ZŠ Náměstí na byty a Přestavba ZŠ Náměstí na knihovnu
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zajištění výkonu činnosti dozoru projektanta při realizaci stavby s názvem Rekonstrukce přístavby ZŠ Náměstí na byty a Přestavba ZŠ Náměstí na knihovnu
Description: Předmětem veřejné zakázky je zajištění dozoru projektanta po celou dobu realizace stavebních prací na stavbách: • „Rekonstrukce přístavby ZŠ Náměstí na byty“ • „Přestavba ZŠ Náměstí na knihovnu“ Výkon dozoru projektanta spočívá zejména v činnostech podle projektové dokumentace a v rozsahu požadavků stavebního zákona a souvisejících právních předpisů, tj. zejména: • Průběžný odborný dozor nad souladem realizace dokumentace pro provádění záměru s dokumentací o povolení záměru a nad prováděním záměru v souladu s dokumentací pro provedení záměru • Dohled nad prováděním stavby za účelem kontroly souladu realizace s projektovou dokumentací ověřenou stavebním úřadem, • Poskytování odborných konzultací zadavateli a účast na kontrolních dnech stavby, včetně pravidelné osobní přítomnosti na stavbě podle potřeb zadavatele, minimálně však (např.) 2-krát za měsíc, • Posuzování a odsouhlasování návrhů na změny stavby a příslušné změnové dokumentace, • Součinnost s technickým dozorem stavebníka, orgány státní správy, zhotovitelem stavby a dalšími účastníky stavby, • Vyjadřování se k případným odchylkám od projektové dokumentace a zajištění dodržení autorských práv projektanta, • Spolupráce při předávání a kolaudaci stavby, • Další činnosti, které z výkonu dozoru projektanta přímo vyplývají. Dozor projektanta bude vykonáván v souladu s příslušnou projektovou dokumentací, která je nedílnou součástí této zakázky, a v souladu s ustanoveními stavebního zákona, autorizačního zákona a souvisejícími předpisy.
Internal identifier: 88783/2026/VeCh
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Část 1 Dozor projektanta - Rekonstrukce přístavby ZŠ Náměstí na byty
Description: Výkon dozoru projektanta u stavby Rekonstrukce přístavby ZŠ Náměstí na byty Dozor projektanta nad komplexní rekonstrukcí přístavby stávající budovy bývalé základní školy spočívající ve změně užívání na bytový dům, včetně realizace nástavby, podzemního parkování a související technické a dopravní infrastruktury. Součástí stavby jsou zejména bourací práce, úpravy nosných i nenosných konstrukcí, výměna výplní otvorů, zateplení a sanace objektu, realizace nových technických a technologických zařízení budovy, domovních rozvodů a přípojek k inženýrským sítím, zařízení pro hospodaření se srážkovými vodami, vybudování zpevněných ploch, terénní a vegetační úpravy, jakož i další stavební, montážní a technologické práce nezbytné k řádnému dokončení a užívání stavby v souladu s projektovými dokumentacemi a příslušnými právními a technickými předpisy
Internal identifier: 88783/2026/VeCh1
Options:
Description of the options: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy spočívající v prodloužení doby poskytování služeb dozoru projektanta, pokud dojde k prodloužení doby realizace stavby oproti předpokládané době realizace uvedené v zadávací dokumentaci a ve smlouvě. Tuto vyhrazenou změnu lze uplatnit pouze tehdy, pokud: • dojde k prodloužení doby realizace stavby, • potřeba dalšího výkonu dozoru projektanta přímo souvisí s tímto prodloužením, • rozsah činnosti dozoru projektanta po dobu prodloužení odpovídá činnostem sjednaným v původní smlouvě, • nedojde ke změně povahy předmětu plnění. Doba poskytování dozoru projektanta může být prodloužena nejvýše o dobu skutečného prodloužení realizace stavby, maximálně však o 6 měsíců. Rozsah plnění po dobu prodloužení bude odpovídat činnostem dozoru projektanta sjednaným v původní smlouvě, a to pouze v rozsahu nezbytném pro výkon dozoru projektanta po dobu tohoto prodloužení. Cena za prodloužení výkonu dozoru projektanta bude stanovena jako součin jednotkových cen uvedených v čl. VI. příkazní smlouvy a skutečně odvedených, vykázaných a zadavatelem odsouhlasených činností dozoru projektanta. Celkový cenový nárůst z titulu této vyhrazené změny nesmí překročit 30 % původní celkové ceny za dozor projektanta bez DPH dle čl. VI. příkazní smlouvy. Hodnota této vyhrazené změny je zahrnuta do předpokládané hodnoty veřejné zakázky. Zadavatel vychází z toho, že při realizaci stavby mohou nastat okolnosti vedoucí k prodloužení doby realizace stavby oproti původnímu předpokladu, přičemž přesný rozsah takového prodloužení nelze při zahájení zadávacího řízení předem s jistotou určit. Po dobu případného prodloužení však může být nadále nezbytné zajistit výkon dozoru projektanta. Z tohoto důvodu zadavatel tuto možnost předem transparentně vyhrazuje podle § 100 odst. 1 ZZVZ.
Lot: LOT-0002
Title: Část 2 Dozor projektanta – Přestavba ZŠ Náměstí na knihovnu
Description: Výkon dozoru projektanta pro stavbu Přestavba ZŠ Náměstí na knihovnu Dozor projektanta nad komplexní rekonstrukcí původní stávající budovy bývalé základní školy spočívající v přestavbě na městskou knihovnu s odpovídajícím zázemím pro návštěvníky a zaměstnance, včetně prostor pro kulturní, vzdělávací a volnočasové aktivity. Součástí stavby jsou zejména stavební a sanační práce, úpravy nosných a nenosných konstrukcí, výměna výplní otvorů, odstranění vlhkosti zdiva, opravy a sanace omítek, obnova štukových plastik a prvků fasády, výměna střešní krytiny, doplnění historických replik, výměna nebo odborné ošetření poškozených dřevěných konstrukcí, realizace nových technických a technologických zařízení budovy, domovních rozvodů a přípojek k inženýrským sítím, vybudování zpevněných ploch, terénní a vegetační úpravy, jakož i další stavební, montážní a technologické práce nezbytné k řádnému dokončení a užívání stavby v souladu s projektovými dokumentacemi a příslušnými právními a technickými předpisy.
Internal identifier: 88783/2026/VeCh2