680081-2026 - Competition
Croatia – Electricity – Zajednička nabava električne energije za Poreč-Parenzo, proračunske korisnike i gradske tvrtke
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zajednička nabava električne energije za Poreč-Parenzo, proračunske korisnike i gradske tvrtke
Description: Zajednička nabava električne energije za Grad Poreč-Parenzo, proračunske korisnike i gradske tvrtke
Internal identifier: 27-VV/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Otvoreni postupak
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0000
Description: Predmet ovog postupka je nabava robe – opskrba električnom energijom za razdoblje od 12 obračunskih mjeseci od sklapanja pojedinačnih ugovora odnosno od uključenja obračunskih mjernih mjesta u bilančnu grupu opskrbljivača od strane nadležnog operatora sustava, u svemu sukladno tehničkim karakteristikama i ostalim uvjetima iz ove Dokumentacije o nabavi. Naručitelj provodi postupak zelene javne nabave i traži da najmanje 50% ukupne električne energije koju će isporučiti odabrani ponuditelj bude proizvedeno iz obnovljivih izvora energije (tzv. "zelena energija"). Radi stimuliranja proizvodnje energije iz obnovljivih izvora, kako bi ona postala konkurentnija energiji dobivenoj iz konvencionalnih izvora te poticanja izgradnje novih izvora obnovljive energije i postizanja održivog razvoja, Naručitelj je odredio da električna energija mora sadržavati gore navedeni minimalni postotak električne energije iz obnovljivih izvora. Obnovljivi izvori energije su obnovljivi nefosilni izvori energije odnosno energija vjetra, sunčeva energija, aerotermalna, geotermalna i hidrotermalna energija, energija mora, energija vodotoka, energija iz biomase, plina iz deponija otpada, plina iz postrojenja za obradu otpadnih voda i bioplina (Zakon o tržištu električne energije, Narodne novine broj 111/21, 83/23 i 17/25). Kao potvrdu ispunjenja uvjeta o podrijetlu električne energije, odabrani ponuditelj biti će dužan po izvršenoj isporuci električne energije dostaviti Naručitelju potvrdu o podrijetlu električne energije sukladno Metodologiji utvrđivanja podrijetla električne energije (Narodne novine broj 133/14 i 127/19).