680115-2026 - Competition
Sweden – Library software package – Upphandling av Bibliotekssystem till Staffanstorps folkbibliotek med tillhörande publikt webbgränssnitt för kommunens skolbibliotek
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Upphandling av Bibliotekssystem till Staffanstorps folkbibliotek med tillhörande publikt webbgränssnitt för kommunens skolbibliotek
Description: Beställaren söker nu, genom denna upphandling, en ekonomisk aktör – en framtida leverantör av systemtjänst enligt Beställarens kravspecifikation (Bilaga 2) till dessa upphandlingsdokument. Åtagandet innefattar bibliotekssystem med ett publikt webbgränssnitt för Staffanstorps skolbibliotek. Upphandlingen avser Bibliotekssystem. Avtalet omfattar införandet av ett modernt, informationssäkert och användarvänligt bibliotekssystem anpassat för folk- och skolbibliotek som effektiviserar och underlättar den dagliga verksamheten för både personal och låntagare i Staffanstorps kommun.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48160000 Library software package
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131477:Lot:1
Additional classification (cpv): 48161000 Library management system