680141-2026 - Competition
Sweden – Medical imaging services – Teleradiologi Elektiv
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Teleradiologi Elektiv
Description: Upphandling av elektiv distansgranskning radiologiska bilder
Internal identifier: RS 2026-05216
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85150000 Medical imaging services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teleradiologi Elektiv
Intern identifierare: RS 2026-05216
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85150000 Medicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000