680224-2026 - Competition
Romania – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – INSTALATIE PENTRU CRESTEREA MONOCRISTALELOR PRIN METODA CZOCHRALSKI CU CONTROL AUTOMAT AL DIAMETRULUI
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: INSTALATIE PENTRU CRESTEREA MONOCRISTALELOR PRIN METODA CZOCHRALSKI CU CONTROL AUTOMAT AL DIAMETRULUI
Description: Furnizare, instalare, testare, instruire personal beneficiar si punere in functiune instalatie pentru cresterea monocristalelor prin metoda Czochralski cu control automat al diametrului. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cel tarziu in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 9052135/2025/476
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: INSTALATIE PENTRU CRESTEREA MONOCRISTALELOR PRIN METODA CZOCHRALSKI CU CONTROL AUTOMAT AL DIAMETRULUI – 1 buc.
Internal identifier: 1