680433-2026 - Competition
Bulgaria – Architectural, construction, engineering and inspection services – Изготвяне на инвестиционни проекти за нуждите на Община Русе, включително упражняване на авторски надзор, по обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Изготвяне на инвестиционни проекти за нуждите на Община Русе, включително упражняване на авторски надзор, по обособени позиции
Description: Обществената поръчка е разделена на шест обособени позиции: Обособена позиция №1: „Актуализация на проекти за „ПСОВ“ и „Канализация“ на с. Басарбово, Община Русе, включително авторски надзор“ Обособена позиция №2: „Актуализация на проект „Благоустрояване на крайбрежната ивица северно от Парка на младежта и обособяването ѝ като зона за обществен отдих, от ул. „Мостова“ до Зимовника на ИАПП на р. Дунав“, гр. Русе – със 7 етапа, включително авторски надзор“ Обособена позиция №3: „Основен ремонт на инсталации в плувен басейн в Спортно училище „Майор Узунов“, включително авторски надзор“ Обособена позиция № 4: „ Основен ремонт на зала „Борба“, стадион „Локомотив“, гр. Русе, включително авторски надзор“ Обособена позиция № 5: „Проектиране на обект „Изграждане на лодкостоянка и паркинг“. Обособена позиция № 6: „Изготвяне на технически инвестиционен проект за обект: „ПРИСЪЕДИНИТЕЛЕН ТОПЛОПРОВОД, АБОНАТНА СТАНЦИЯ (АС) И ВЪТРЕШНА ОТОПЛИТЕЛНА ИНСТАЛАЦИЯ (ВОИ) ЗА СГРАДАТА НА ТЕНИС КОРТОВЕ В ПАРК НА МЛАДЕЖТА“, ПИ с идентификатори: 63427.1.59, 63427.1.60, 63427.1.61 по кадастрална карта и кадастрални регистри на гр. Русе“. Съгласно чл. 21, ал. 6 от ЗОП, Възложителят има право да възлага обособени позиции по реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, при условие, че прогнозната стойност на съответната обособена позиция не надхвърля 79 998,77 евро без ДДС за доставки и услуги и общата прогнозна стойност на обособените позиции, възложени по този начин, не надхвърля 20 на сто от общата прогнозна стойност на поръчката. В този случай, независимо от остатъчната стойност на поръчката, тя се възлага по реда, приложим към общата стойност на цялата поръчка. Прогнозните стойности на обособени позиции №2, №3, № 4, № 5 и № 6 включително, са под 79 998,77 евро и тяхната обща стойност не надвишава 20% от прогнозната стойност на цялата обществена поръчка: 63 392 евро без ДДС. Тъй като всяка една от прогнозните стойности на обособени позиции №2, №3, № 4, № 5 и 6, включително е под прага от 25 564,59 евро без ДДС, същите попадат в приложното поле на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП. Предвид гореизложеното и на основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП, обособени позиции №2, №3, № 4 и № 5 включително, ще се възложат по реда на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. В изпълнение на чл. 21, ал. 6 от ЗОП и предвид общата прогнозна стойност на цялата поръчка, остатъчната стойност от 271 958,70 евро без ДДС /явяваща се обща прогнозна стойност за обособени позиции №1 и 2/, се възлага с настоящата обществена поръчка – чрез „открита процедура“ по реда на чл. 18, ал. 1, т. 1, т. „б“ от ЗОП.
Internal identifier: 610014
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Актуализация на проекти за „ПСОВ“ и „Канализация“ на с. Басарбово, Община Русе“
Description: „Актуализация на проекти за „ПСОВ“ и „Канализация“ на с. Басарбово, Община Русе“ ​​​​​​​
Internal identifier: 610151
Lot: LOT-0002
Title: „Актуализация на проект „Благоустрояване на крайбрежната ивица северно от Парка на младежта и обособяването ѝ като зона за обществен отдих, от ул. „Мостова“ до Зимовника на ИАПП на р. Дунав“, гр. Русе – със 7 етапа
Description: „Актуализация на проект „Благоустрояване на крайбрежната ивица северно от Парка на младежта и обособяването ѝ като зона за обществен отдих, от ул. „Мостова“ до Зимовника на ИАПП на р. Дунав“, гр. Русе – със 7 етапа
Internal identifier: 610153