680555-2026 - Competition
Romania – Air-conditioning installations – Achiziționare de: Lot 1 - Completarea unui sistem de climatizare existent DAIKIN cu 1 unitate externă și 6 unități interne compatibile cu sistemul existent Lot 2 - Aparate de aer condiționat cu livrare, montare și punere în funcțiune – 10 bucăți
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Achiziționare de: Lot 1 - Completarea unui sistem de climatizare existent DAIKIN cu 1 unitate externă și 6 unități interne compatibile cu sistemul existent Lot 2 - Aparate de aer condiționat cu livrare, montare și punere în funcțiune – 10 bucăți
Description: Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Valoarea estimată a produselor: 225.900,00 lei (fără T.V.A.) În cadrul acestei proceduri, Universitatea Babeș Bolyai îndeplinește rolul de Autoritate Contractantă în cadrul Contractului de furnizare ce urmează a fi încheiat. Autoritatea contractanta isi propune achizitionarea de completare sistem de climatizare existent si aparate de aer condiționat.
Internal identifier: 16LD-VP/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42512000 Air-conditioning installations
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Completarea unui sistem de climatizare existent DAIKIN cu 1 unitate externă și 6 unități interne compatibile cu sistemul existent
Description: Completarea unui sistem de climatizare existent DAIKIN cu 1 unitate externă și 6 unități interne compatibile cu sistemul existent
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Aparate de aer condiționat cu livrare, montare și punere în funcțiune – 10 bucăți
Description: Aparate de aer condiționat cu livrare, montare și punere în funcțiune – 10 bucăți
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 39717200 Air-conditioning appliances