See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: TREFFI-koelaitteiston prosessikomponentit ja mittalaitteet
Description: Hankinta sisältää tarjouspyynnössä erikseen määriteltäviä prosessilaitteita, kuten sulku- ja säätöventtiileitä, pumppuja, virtausmittareita, painemittareita sekä muita koelaitteiston toteuttamiseksi tarvittavia komponentteja. Komponenttien tulee soveltua tarjouspyynnössä määriteltyihin käyttöolosuhteisiin. Valtaosan komponenteista tulee soveltua kuumalle paineistetulle vedelle käyttöarvoilla enintään PS = 25 bar(g) ja TS = 225 °C. Positiokohtaiset käyttöolosuhteet ja tekniset vaatimukset on esitetty tarjouspyynnössä. Painelaitesovelluksiin tulevien komponenttien tulee täyttää PED 2014/68/EU vaatimukset soveltuvin osin.
Internal identifier: 630070
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38500000 Checking and testing apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Koelaitteiston pumppuja
Description: Koelaitteiston pumpuja. Tarkemmat kuvaukset ja vaatimukset hankinnan kohteen kriteereissä.
Internal identifier: 1-0
Main classification (cpv): 42122000 Pumps
Lot: LOT-0002
Title: Käänteisosmoosiin (RO) perustuva prosessivedenkäsittelylaitteisto ja sen esikäsittelyyn aktiivihiilisuodatin
Description: Käänteisosmoosiin (RO) perustuva prosessivedenkäsittelylaitteisto ja sen esikäsittelyyn aktiivihiilisuodatin. Tarkemmat kuvaukset ja vaatimukset hankinnan kohteen kriteereissä.
Internal identifier: 2-1
Lot: LOT-0003
Title: Paine- ja paine-eromittarit
Description: Paine- ja paine-eromittarit. Tarkemmat kuvaukset ja vaatimukset hankinnan kohteen kriteereissä.
Internal identifier: 3-2
Main classification (cpv): 38423000 Pressure-measuring equipment
Lot: LOT-0004
Title: Sulku- ja säätöventtiilit
Description: Sulku- ja säätöventtiilit. Tarkemmat kuvaukset ja vaatimukset hankinnan kohteen kriteereissä.
Internal identifier: 4-3
Main classification (cpv): 42131140 Pressure-reducing, control, check or safety valves
Lot: LOT-0005
Title: Coriolis-virtausmittarit
Description: Coriolis-virtausmittarit. Tarkemmat kuvaukset ja vaatimukset hankinnan kohteen kriteereissä.
Internal identifier: 5-4
Main classification (cpv): 38420000 Instruments for measuring flow, level and pressure of liquids and gases
Lot: LOT-0006
Title: Terminen massavirtasäädin
Description: Terminen massavirtasäädin. Tarkemmat kuvaukset ja vaatimukset hankinnan kohteen kriteereissä.
Internal identifier: 6-5
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
Lot: LOT-0007
Title: Ultraäänipinnankorkeusmittarit
Description: Ultraäänipinnankorkeusmittarit. Tarkemmat kuvaukset ja vaatimukset hankinnan kohteen kriteereissä.
Internal identifier: 7-6