680729-2026 - Competition
Romania – Cleaning services – SERVICII DE ÎNTREŢINERE ŞI CURĂŢENIE
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: SERVICII DE ÎNTREŢINERE ŞI CURĂŢENIE
Description: Acordul cadru are ca obiect prestarea Serviciilor de întreţinere şi curăţenie. Tipul de contract propus este acord cadru de prestări servicii, cu valabilitate de la data de 11.01.2027 şi până la data de 31.12.2030, iar implementarea acestuia va consta în prestarea serviciilor, în baza contractelor subsecvente încheiate, precum şi plata acestora. Obiectul îl constituie achiziționarea serviciilor de întreţinere şi curăţenie prin asigurarea curăţeniei, păstrarea igienei şi salubrizarea birourilor, a holurilor, a scărilor, salilor de sedinte/conferinte, sali de mese, grupurilor sanitare, spatiilor de producţie, depozitelor, anexelor, precum şi a perimetrului exterior imobilelor, cai de acces în curtea interioară, parcările exterioare. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor siplimentare cu 11 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 18. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP :http://sicap-prod.e-licitatie.ro Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1.300.000,00 lei, exclusiv T.V.A. Calendarul estimativ de încheiere al contractelor subsecvente este următorul: - contract subsecvent nr. 1 – în perioada 11.01.2027 – 31.12.2027; - contract subsecvent nr. 2 – în perioada 01.01.2028 – 31.12.2028; - contract subsecvent nr. 3 – în perioada 01.01.2029 – 31.12.2029; - contract subsecvent nr. 4 – în perioada 01.01.2030 – 31.12.2030. Toate specificatiile se regasesc in caietul de sarcini.
Internal identifier: 1088
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Acordul cadru are ca obiect prestarea Serviciilor de întreţinere şi curăţenie. Tipul de contract propus este acord cadru de prestări servicii, cu valabilitate de la data de 11.01.2027 şi până la data de 31.12.2030, iar implementarea acestuia va consta în prestarea serviciilor, în baza contractelor subsecvente încheiate, precum şi plata acestora. Obiectul îl constituie achiziționarea serviciilor de întreţinere şi curăţenie prin asigurarea curăţeniei, păstrarea igienei şi salubrizarea birourilor, a holurilor, a scărilor, salilor de sedinte/conferinte, sali de mese, grupurilor sanitare, spatiilor de producţie, depozitelor, anexelor, precum şi a perimetrului exterior imobilelor, cai de acces în curtea interioară, parcările exterioare. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor siplimentare cu 11 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 18. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP :http://sicap-prod.e-licitatie.ro Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 1.300.000,00 lei, exclusiv T.V.A. Calendarul estimativ de încheiere al contractelor subsecvente este următorul: - contract subsecvent nr. 1 – în perioada 11.01.2027 – 31.12.2027; - contract subsecvent nr. 2 – în perioada 01.01.2028 – 31.12.2028; - contract subsecvent nr. 3 – în perioada 01.01.2029 – 31.12.2029; - contract subsecvent nr. 4 – în perioada 01.01.2030 – 31.12.2030. ACORD CADRU Ctr. subs, Data inceput Data sfarsit Numar minim mp/an Numar maxim mp/an 1 11.01.2027 / 31.12.2027 4.164,00 - 282.053,40 2 01.01.2028 / 31.12.2028 4.164,00 - 282.053,40 3 01.01.2029 / 31.12.2029 4.164,00 - 282.053,40 4 01.01.2030 / 31.12.2030 4.164,00 - 282.053,40 TOTAL NUMAR mp/ACORD CADRU 16.656,00 - 1.128.213,60 Toate specificatiile se regasesc in caietul de sarcini.
Internal identifier: 1