2. Procedure
Procedure
Title: Αναμόρφωση επτά (7) τυπικών ισόπεδων κόμβων σε κυκλικούς επί της ΕΟ 2 Θεσσαλονίκης – Έδεσσας (χ.θ. 12+000 έως 43+600)
Description: Η υπό ανάθεση μελέτη αφορά στην διερεύνηση δυνατότητας αναμόρφωσης επτά (7) τυπικών ισόπεδων κόμβων σε κυκλικούς, επί της ΕΟ 2 Θεσσαλονίκης – Έδεσσας, με στόχο την βελτίωση της λειτουργίας των κόμβων, την αύξηση της οδικής ασφάλειας, της κυκλοφοριακής ικανότητας και του επιπέδου εξυπηρέτησης του υπό μελέτη οδικού τμήματος. Επισημαίνεται ότι το σύνολο των παρεμβάσεων πρέπει να υλοποιούνται εντός της ζώνης απαλλοτρίωσης της υφιστάμενης υποδομής. Οι κόμβοι των οποίων η αναμόρφωση επιδιώκεται είναι ο κόμβος της Σίνδου (ύψος Σιδενόρ, χ.θ. 12+020), ο κόμβος Αγχιάλου (χ.θ. 15+050), ο κόμβος Γέφυρας (χ.θ. 23+700), ο κόμβος Χαλκηδόνας (χ.θ. 32+400), ο κόμβος Κουφαλίων (χ.θ. 33+370), ο κόμβος εισόδου παράκαμψης Παραλίμνης (χ.θ. 34+470) και ο κόμβος Παραλίμνης (χ.θ. 43+600).
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
Additional classification (cpv): 71322500 Engineering-design services for traffic installations, 71351810 Topographical services, 71313400 Environmental impact assessment for construction
5. Lot
Lot: LOT-0001
Quantity: 1 piece