680979-2026 - Competition
Denmark – Construction work for multi-dwelling buildings and individual houses – Afd. 23 Kodammen
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Afd. 23 Kodammen
Description: Projektet omhandler renovering af 143 boliger på 4 etager samt kælder. Boligerne er fordelt på 3 blokke med 5-6 opgange i hver. I overordnede træk omhandler byggesagen følgende emner: • Nedrivning og saneringsarbejder. • Totalrenovering af badeværelser inkl. installationer • Totalrenovering af køkkener inkl. installationer • Ny varmeinstallation til køkken og badeværelse • Etablering af decentrale ventilationsanlæg
Internal identifier: Randers Boligforening af 1940 afd.23 Kodammen
Type of procedure: Other single stage procedure
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45211000 Construction work for multi-dwelling buildings and individual houses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Randers Boligforening af 1940